Koliko pojejo vašo otroci? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


tincy23 -> Koliko pojejo vašo otroci? (19.3.2009 16:01:37)

LEp pozdrav vsem!

Zanima me nekaj, imam malce več kot dva meseca staro punčkom ki se hraniva po faški z adaptiranim mlekom. In je kakor kdaj. Takrat ko ji priravim 140ml zdrži 5-6 ur, takrat ko pa 100, pa nekje 3 ure do tri ure in pol, vendar ko poje ta manjši obrok, še dudo nekaj časa full vleče. Pomeni to, da je še lačna?
Sem pa sedaj ravno poskusla, jedla je sicer ob 11.30 in potem sedaj ob 15.15.p asm ji dala 100ml, potem pa lepo kupčka podrla in še full dudo vlekla, sem ji naredila še 45ml in je pojedla. Je to mogoče preveč ali lahko poskusim tako da ji dajem več, vendar na 5 ur?




NEVA-1 -> RE: Koliko pojejo vašo otroci? (19.3.2009 16:41:35)

Sicer moja dva nista bla na AM, ampak kolikor se spomnim, je običajno na škatli tabela, koliko naj bi otrok pojedel in na koliko časa, meni se zdi na 5 ur kar mal dolga.

Kaj pa če patronažno vprašaš?




NEVA-1 -> RE: Koliko pojejo vašo otroci? (19.3.2009 16:43:00)

Aja še to sm hotla rečt, tud če dudo vleče ni rečeno da je ful lačna, mogoče se pa samo crklja...

Srečno




pipic -> RE: Koliko pojejo vašo otroci? (19.3.2009 16:54:59)

otrokove potrebe od 100-180 (povprečno 150) ml mleka na kilogram telesne teže dnevno.
zdaj pa si izralunaj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




tincy23 -> RE: Koliko pojejo vašo otroci? (19.3.2009 17:46:08)

Ja sej, mala ima okoli 5kg in parkrat sem poskusila tako 150ml na 5 ur in se mi je zdelo ok. Je pa tak, da nikakor ne morem ustaliti nekega ritma, vedno se mi podere zvečer, ker jo kopama okoli 21.h oz. takrat hodi spat, je pa okoli 20h. Ne vem kaj naj naredim? Ima katera kakšen predlog?




TinaV* -> RE: Koliko pojejo vašo otroci? (19.3.2009 17:48:35)

IZVIRNO SPOROČILO: tincy23

LEp pozdrav vsem!

Zanima me nekaj, imam malce več kot dva meseca staro punčkom ki se hraniva po faški z adaptiranim mlekom. In je kakor kdaj. Takrat ko ji priravim 140ml zdrži 5-6 ur, takrat ko pa 100, pa nekje 3 ure do tri ure in pol, vendar ko poje ta manjši obrok, še dudo nekaj časa full vleče. Pomeni to, da je še lačna?
Sem pa sedaj ravno poskusla, jedla je sicer ob 11.30 in potem sedaj ob 15.15.p asm ji dala 100ml, potem pa lepo kupčka podrla in še full dudo vlekla, sem ji naredila še 45ml in je pojedla. Je to mogoče preveč ali lahko poskusim tako da ji dajem več, vendar na 5 ur?



jooj 2.5 meseca na 5 ur? moja je stara dobrih 5 pa se na 3 ure je

je pa tako vcasih jim pase vec vcasih manj....vsaj po moji gledam....ja mas tabelo na pakungi AM pise vse...ampak nene se tega drzi ker ce bi tak blo bi moja pupa manj pojedla pa poje dnevno nekje 580ml mleka...ko je bila stara toliko ko tvoja pa smo bli nekje na 700ml




Hope2 -> RE: Koliko pojejo vašo otroci? (19.3.2009 18:54:45)

IZVIRNO SPOROČILO: tincy23

Ja sej, mala ima okoli 5kg in parkrat sem poskusila tako 150ml na 5 ur in se mi je zdelo ok. Je pa tak, da nikakor ne morem ustaliti nekega ritma, vedno se mi podere zvečer, ker jo kopama okoli 21.h oz. takrat hodi spat, je pa okoli 20h. Ne vem kaj naj naredim? Ima katera kakšen predlog?


Zakaj pa sploh hočeš nek ritem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Lej ko je otrok lačen mu daj in ne glej na uro. Ko bo prišel v fazo rasti, bo zahteval več in bolj pogosto, zato ritem odpade, kobo zbolel bo spet drugačna zgodba, ko bodo zobki pa spet tretja zgodba. Zakaj ji hočeš nek ritem uturit, raje jo poslušaj.
Jaz mojega dojim (star je mal več kot 4 mesece), 1-2x na dan dobi dodatek, dojim pa ga včasih tudi na pol ure, včasih na 1, 2 uri, na 3 ure je bolj poredko. 5 ur čez dan se mi zdi kruto, mogoče ker sem vajena mojemu dat takrat ko zahteva sam.




tincy23 -> RE: Koliko pojejo vašo otroci? (19.3.2009 19:14:12)

Ja sej ji dam takrat ko hoče, je pa res da ko je orink lačna joka in niti duda ne pomaga več, pa je to tudi 4 ali 5 ur vmes, tako da včasih sploh ne vem kdaj je lačna!




tincy23 -> RE: Koliko pojejo vašo otroci? (29.3.2009 12:47:55)

Ojla!

Zopet se jst oglašam,da malce zbuim to temo. No midve sva sedaj stare 11 tednov in že dva dni poje 140ml mleka adaptiranega, in med posameznim obrokom zdrži 5 ur. Je to normalno, verjetno ni nič kaj narobe, ker vmes niti ne joka, da bi bila lačna ali kaj, čisto lepo zdrži, ker ko je lačna tudi duda ne pomaga več, tako da mislim, da ne bi smelo biti kaj narobe, pa še na teži tudi pridobiva. Kaj menite?




Anja24 -> RE: Koliko pojejo vašo otroci? (30.3.2009 14:37:31)


IZVIRNO SPOROČILO: tincy23

Ojla!

Zopet se jst oglašam,da malce zbuim to temo. No midve sva sedaj stare 11 tednov in že dva dni poje 140ml mleka adaptiranega, in med posameznim obrokom zdrži 5 ur. Je to normalno, verjetno ni nič kaj narobe, ker vmes niti ne joka, da bi bila lačna ali kaj, čisto lepo zdrži, ker ko je lačna tudi duda ne pomaga več, tako da mislim, da ne bi smelo biti kaj narobe, pa še na teži tudi pridobiva. Kaj menite?



Moja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] bo tudi čez dober teden stara 3 mesece in poje prav toliko kot tvoja - 140ml. Je 5 krat na dan (kak dan tudi 6 krat), vendar na 3 ure. Je pa res, da zadnji obrok poje okrog 20ih in potem spi do pol 6ih, 6ih.

Če pridobiva na teži, ni nič narobe, če je na 5 ur. Kolikokrat na dan pa je? In koliko je težka?






nia5 -> RE: Koliko pojejo vašo otroci? (30.3.2009 15:02:42)

IZVIRNO SPOROČILO: tincy23

Ojla!

Zopet se jst oglašam,da malce zbuim to temo. No midve sva sedaj stare 11 tednov in že dva dni poje 140ml mleka adaptiranega, in med posameznim obrokom zdrži 5 ur. Je to normalno, verjetno ni nič kaj narobe, ker vmes niti ne joka, da bi bila lačna ali kaj, čisto lepo zdrži, ker ko je lačna tudi duda ne pomaga več, tako da mislim, da ne bi smelo biti kaj narobe, pa še na teži tudi pridobiva. Kaj menite?




Ne sodi po joku otroške lakote, če bi bilo tako, bi moja jedla enkrat na dan ali pa še to ne, namreč nikoli oz res redko joka, ko je lačna, mora bit že res kriza. Pri 10m je nekje na 3 ure, odvisno od dneva in njenega razpoloženja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Pri tako malem je hranjenje na 5 ur malo čudno, moja je jedla na 2 uri, ko je bila tako mala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




tincy23 -> RE: Koliko pojejo vašo otroci? (30.3.2009 17:03:26)

Moja ima okoli 6kg, tako da čisto lepo pridobiva, no je na 4.5 ure in poje 140ml in je čisto zadovoljna. Tako da ima na dan 5 obrokov, kar je vredu in tako piše tudi na mleku ki ga uporabljava.




Stran: [1]