Služba (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


malania -> Služba (19.3.2009 10:29:23)

Živjo!
Mene pa nekaj zanima, zato sem rekla, da bom to napisala kar na forum...
Dobila sem službo (preko študenta)... delala sem nekaj mesecev, nato pa sem diplomirala... sicer smo se z delodajalcem zmenili, da bom potem delala preko zaposlovalne agencije, kar mi je bilo ok. Nato pa izvem da to ne bo možno, ker zaradi ''finančne krize'' varčujejo. Ja, ql si mislim.
Kaj je zdaj problem. Imam univerzitetno izobrazbo (po bolonjskem študiju), opravljam administrativno delo + tudi kaj drugega bolj kompleksnega. Koliko dobim plačila... cca 3.8 € na uro.
Ne vem, ali sem jaz tako ''nezadovoljna'' ali se meni to zdi nizko plačilo. S tem, da dobim plačano samo toliko kot dejansko delam (brez dodatka za malico, brez dopustov, brez bolniške...).
Imam občutek, oz. kar vem,... da me delodajalec po domače rečeno izkorišča in nateguje.
Kaj naj naredim. Služba mi je ok, s sodelavci se štekamo (naj povem, da gre za večjo firmo),... edino plača mi ni ok. S šefom sem se glede tega že pogovorila, ampak izgleda da ne bo nič bolje.
Č odštejem vse stroške (hrana, prevoz) mi ostane komaj 500€ na mesec, delam pa po 8 ur na dan. Aja, služba pa je v Lj.
Zdaj ne vem, ali naj iščem redno službo in grem... bojim se, da bom prišla še na ''slabše''. Kaj menite?
Lp.




Kerensa* -> RE: Služba (19.3.2009 10:37:10)

Za univerzitetno izobraženega človeka je 3,8€/h zelo slabo plačilo. Sploh v Ljubljani.

Za administrativna dela a la deklica za vse je to povprečno plačilo. Tudi v Ljubljani.

Za današnje razmere na trgu dela je to dobro plačilo. Kjerkoli.




Detece -> RE: Služba (19.3.2009 10:56:22)

Glede na to, da si šele diplomirala, ja, veliko pričakuješ. Bodi srečna, da imaš delo.




Lunca1 -> RE: Služba (19.3.2009 11:08:31)

v vsakem primeru moraš dobit redno službo. Samo tako ti bo začela teči doba.

Pri študentskem delu pa je običajno da ti ne plačajo prevoza in malice.




Luni -> RE: Služba (19.3.2009 11:10:46)

IZVIRNO SPOROČILO: Detece

Glede na to, da si šele diplomirala, ja, veliko pričakuješ. Bodi srečna, da imaš delo.


Isto mislim!
In Kerensa: univerzitetno izobražen po bolonjskem ali klasičnem je velika razlika! Ne moreš obeh metat v isti koš!




malania -> RE: Služba (19.3.2009 11:22:13)

Naj povem, da sem zelo vesela, da imam službo, ampak če gledam širše, vidim tudi kaj drugega.
Moti me to, da imam majhno končno plačo (saj si moram sama plačati hrano, prevoz, s tem, da nimam dopusta, ne pravice do bolniške). Ustrezno s tem, je moja končna plača za moje pojme (glede na razmere in cene na trgu) nizka. Hkrati še študiram naprej in si plačujem študij, tako da gledam s finančnega vidika. Delo pa tudi ni tako v smislu ''deklica za vse'', saj za to kar delam potrebujem tudi določena specifična znanja oz. se sproti učim kar ne znam. Če gledam koliko ponujajo za nekatera dela na študentskem servisu, ki so bistveno manj zahtevna od mojega, segajo številke preko 4€. Naj povem, da bi rada, da bi imela polačano vsaj malico in prevoz, v trenutnem položajo ne pričakujem astronomsko visoke plače, gledam pa, kako bi si lahko izboljšala trenuten položaj.
Hvala za mnenja!




Anonimen -> RE: Služba (19.3.2009 11:30:34)

Zdrži še kakšno leto, nabiraj izkušnje za CV, potem pa le poišči kaj bolje plačanega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




muška -> RE: Služba (19.3.2009 11:42:34)

šit no, naši dobijo 8 € na uro, pa se še pizdijo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image] , jim bom dala tole za prebrat




liliana -> RE: Služba (19.3.2009 11:44:59)

Malania, kot sem razbrala, delaš še vedno na študentsko napotnico......in dokler delaš tako, ni malice, ni prevoza, ni bolniške, ni plačanega dopusta......zdaj pa si sama skalkuliraj kaj se ti bolj splača....ali iskati delo, kjer se redno zaposliš in ti pripada poleg neto izplačila še vse zgoraj našteto ali pa delati tako kot zdaj.....ker 600 do 670 EUR neto na mesec praktično "na roko" je vseeno vredno razmisleka o tem ali si poiskati redno zaposlitev.....jaz bi že razmišljala v tej smeri......





liliana -> RE: Služba (19.3.2009 11:45:55)

IZVIRNO SPOROČILO: Luni

IZVIRNO SPOROČILO: Detece

Glede na to, da si šele diplomirala, ja, veliko pričakuješ. Bodi srečna, da imaš delo.


Isto mislim!
In Kerensa: univerzitetno izobražen po bolonjskem ali klasičnem je velika razlika! Ne moreš obeh metat v isti koš!


Kako velika razlika pa je.....?




Luni -> RE: Služba (19.3.2009 11:51:23)

Pobrskaj po internetu (univ-bolonjski je 6.raven, univ-klasična je 7. raven), pa zahteve ponudnikov zaposlitve, kakšne profile iščejo, poglej. Pa malo si sistemizacije in plačilne razrede prečekiraj..... Za začetek pa predmetnik ene in druge smeri....... 




liliana -> RE: Služba (19.3.2009 11:56:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Pobrskaj po internetu (univ-bolonjski je 6.raven, univ-klasična je 7. raven), pa zahteve ponudnikov zaposlitve, kakšne profile iščejo, poglej. Pa malo si sistemizacije in plačilne razrede prečekiraj..... Za začetek pa predmetnik ene in druge smeri....... 


Ok. Bom. Vprašala pa sem ravno zaradi tega, da ne bi brskala po internetu......ker v podrobnosti namreč nisem seznanjena s temi razlikami.....




liliana -> RE: Služba (19.3.2009 12:15:11)

Evo, našla sem.....   [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

http://www.mvzt.gov.si/si/delovna_podrocja/znanost_in_visoko_solstvo/visoko_solstvo/spremembe_zakona_o_visokem_solstvu/

In kako je zdaj s tem.....tisti, ki je končal klasični univerzitetni program se zdaj podpisuje ime priimek, mag. in ne več ime priimek, uviv.dipl.inž.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




malania -> RE: Služba (19.3.2009 12:16:32)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Pobrskaj po internetu (univ-bolonjski je 6.raven, univ-klasična je 7. raven), pa zahteve ponudnikov zaposlitve, kakšne profile iščejo, poglej. Pa malo si sistemizacije in plačilne razrede prečekiraj..... Za začetek pa predmetnik ene in druge smeri....... 


Ok. Bom. Vprašala pa sem ravno zaradi tega, da ne bi brskala po internetu......ker v podrobnosti namreč nisem seznanjena s temi razlikami.....


Razlika je ta, da spadaš v manjši plačilni razred - tudi stopnja izobrazbe je v primerjavi s prejšnjim UN manjša.

Praktično pa so enake predmete, kot na prejšnjem programu zapakirali v nove paketke (spremenili ime predmeta) vsebina pa je ostala ista. Kar se mene tiče ni bistvenih sprememb v samem procesu izobraževanja - kvečjemu je slabše. Kako vem? Hodila sem na oba programa.




Luni -> RE: Služba (19.3.2009 12:19:37)

ime, priimek, univ.dipl...... (stari program)
ime, priimek, dipl..... (UN) (bolonjska)

mag. ime, priimek, univ. dipl..... ali spec....... (znanstveni magisterij-stari program)
ime, priimek, mag. (strokovni magisterij, bolonjski)




liliana -> RE: Služba (19.3.2009 12:23:16)

Če bi se malo manj obremenjevali s stopnjami izobrazbe, ki so itak tako zelo pomembne bolj v javnem sektorju in bi nas bolj zanimalo delo, bi bilo tudi za vse boljše.....v gospodarstvu pa je tako, da te plačajo glede na delo, ki ga opravljaš ne pa toliko na izobrazbo.....

In nimam ravno občutka, da bi bili klasični in novi programi bolonje že nekako izenačeni v praksi....in potem to dela na trgu dela samo nepotrebno zmedo......




liliana -> RE: Služba (19.3.2009 12:29:01)

IZVIRNO SPOROČILO: Luni

ime, priimek, univ.dipl...... (stari program)
ime, priimek, dipl..... (UN) (bolonjska)

mag. ime, priimek, univ. dipl..... ali spec....... (znanstveni magisterij-stari program)
ime, priimek, mag. (strokovni magisterij, bolonjski)







RAVNI IZOBRAZBE PO DOSEDANJIH PROGRAMIH

RAVEN

RAVNI IZOBRAZBE PO NOVIH "BOLONJSKIH" PROGRAMIH


višješolski programi (do 1994)

6/1





višješolski strokovni programi


specializacija po višješolskih programih

6/2

visokošolski strokovni (1. bolonjska stopnja)


visokošolski strokovni programi

univerzitetni programi (1. bolonjska stopnja)


specializacija po visokošolskih strokovnih programih

7

magisteriji stroke (ZA imenom) (2. bolonjska st.)


univerzitetni programi


specializacija po univerzitetnih programih

8/1





magisteriji znanosti (PRED imenom)


doktorati znanosti (PRED imenom)

8/2

doktorati znanosti (PRED imenom) (3. bolonjska st

Torej ni neke uravnilovke med izobrazbami in imamo na trgu cel kup diplomantov in magistrov in moraš imeti pred sabo praktično nekaj študijskih programov, da ti je jasno, kaj je kdo končal.......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Luni -> RE: Služba (19.3.2009 12:29:38)

Ja, res je, se čisto strinjam s tabo, liliana. Ampak žal je tako in če delaš v javnem sektorju, ni važno kako in kaj znaš delat, važen je papir in naziv. V zadnjih petih letih je to že kar malo grozno. Nobeden od naših vrlih politikov se pa ne zaveda, da izobrazba ne naredi človeka. Verjemi, nisem obremenjena z nazivi, ja, plača mi pa pri treh otrocih nekaj pomeni. In tisto, kar sem vložila v svoje znanje in izobrazbo mi nobeden ne more vzet [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Luni -> RE: Služba (19.3.2009 12:31:03)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Torej ni neke uravnilovke med izobrazbami in imamo na trgu cel kup diplomantov in magistrov in moraš imeti pred sabo praktično nekaj študijskih programov, da ti je jasno, kaj je kdo končal.......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

ne, ne, saj če poznaš sistem starega in bolonjskega programa, ti je iz enega pildka vse jasno.... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




liliana -> RE: Služba (19.3.2009 14:38:45)

Luni še nekaj.....torej, če si želim jaz iskati službo v tujini in sem končala univerzitetni stari program.....in istočasno si službo išče en bolonjski diplomant
magisteriji stroke (ZA imenom) (2. bolonjska st.) si verjetno vseeno nisva enakovredna....čeprav imava oba 7. raven izobrazbe......




Luni -> RE: Služba (19.3.2009 14:46:53)

Za tujino ne vem, vem edino to, da bolonjski študij tudi v tujini ni preveč pozitivno sprejet. Po ravni izobrazbe naj bi bili enakovredni tako doma kot v tujini, ampak kot sem ti rekla: instant.... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




malania -> RE: Služba (19.3.2009 17:46:03)

IZVIRNO SPOROČILO: muška

šit no, naši dobijo 8 € na uro, pa se še pizdijo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image]  , jim bom dala tole za prebrat


Muška.. rabite še koga? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anonimen -> RE: Služba (19.3.2009 17:51:53)

Nato pa izvem da to ne bo možno, ker zaradi ''finančne krize'' varčujejo.


Vprasaj jih, kdaj mislijo, da bo varcevanja konec in bodo moznosti za zaposlitev.
In zacni intenzivno iskati sluzbo s pogodbo. Iz katerega foha pa si?




hrchy -> RE: Služba (19.3.2009 17:53:22)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Luni še nekaj.....torej, če si želim jaz iskati službo v tujini in sem končala univerzitetni stari program.....in istočasno si službo išče en bolonjski diplomant
magisteriji stroke (ZA imenom) (2. bolonjska st.) si verjetno vseeno nisva enakovredna....čeprav imava oba 7. raven izobrazbe......


Ja in zato se v tem primeru splaca dati tiste eure za izredno in narediti se tistih 5 izpitov, ki te loci od magisterija in pildka. Pa za pricakovati je, da bo scasoma (in zaradi odprtih mej) tudi pri nas razlika izginjala. Vsaj v podjetjih, ki bodo svoje kadre iskala sirse, ne samo v SLO.




liliana -> RE: Služba (19.3.2009 20:01:05)

Vprašala sem le hipotetično.....ker se pač spomnim, da je bilo nekaj let nazaj fejst govora o tem, kako se bodo stari programi in novi bolonjski programi izenačili.....in kako so bili veliki boji kako bi se naj to izenačilo, ker je vedno eno leto študija hodilo navzkriž.....in zdaj je izgleda izpadlo tako, da se izenačilo ne bo nič, ker tisti, ki hoče pildek bo za 5 izpitov itak plačal in bodo fakultete lahko lepo živele.....tisti, ki pa mu ni pomembno, kaj mu piše za ime in priimek pa ga ne bo plačal in manj pameten zaradi tega tudi ne bo postal......




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>