Glivice (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


TaRe* -> Glivice (4.5.2005 22:29:48)

Hojla

Rabim nasvet,al pa vsaj tolažbo.:zmeden2:
Tamala je fasala glivice po piškici.Dva dni nisem vedla,al je to to,pa sem jo mazala z bepantenom .Včeraj pa sem jo peljala k dohtarju,pa pravi,da so glivice:zmeden:
Dal mi je mažo daktarin,pa moram mazat 3krat na dan.
zdi pa se mi,da je danes še dosti huje,kot prej.:zmeden:
Pa tko revca joka,ko jo previjam:((

Popoldne sva bile zato kar doma in sem ji namesto plenice oblekla kar Tamarine hlačke,da se je mal luftala.
A ktera ve,kolk časa to traja,pa kako ji lahko še pomagam?:zmeden:




Annny -> Glivice (4.5.2005 22:52:59)

Živjo,

naša je glivice prinesla iz porodnišnice:zmeden2: Dolgo nismo vedeli, da je to to..šele potem, ko je izgledalo res hudo, je patronažni kliknilo, da mogoče so pa res glivice.
Takoj sem šla v lekarno po canesten in v treh dneh se je pozdravilo!
Tudi jaz sem nekaj 'probavala' s tem 'luftanjem', ampak potem je bilo vedno vse polulano, pokakano:)
Tako da...nič komplicirat: kupi canesten, z njim jo na tanko namaži ob vsakem previjanju, uporabljaj kar navadne pleničke (tiste, ki si jih do zdaj), pa bo!
Lepo se imejte vsi 4:rozica:




Annny -> Glivice (4.5.2005 22:54:47)

Aja, pa zelo pazi na to, da ob vsakem stiku z glivicami dobro umiješ roke..za vsak slučaj. Ne samo sebi, tudi Re., ker lahko zanese kaj v usta.
Lp




piščanc -> Glivice (4.5.2005 22:59:18)

men je pediatrinja dala canesten za glivice, ko se ji je ful vnela ritka pri izraščanju zobkov, je pomagalo takoj

pa čim več na zraku




TaRe* -> Glivice (4.5.2005 23:01:33)

Ja,sej to pa pazim...me je kar groza,da bi to še kam zanesla.
A canesten dobiš kao brez recepta?
:zmeden2:




Nedelja -> Glivice (5.5.2005 0:08:23)

Popolna isto je bilo pri naši Petri. Ko sem zdravnici rekla, da krema ne pomaga, mi je rekla, da pol pa najbrž niso glivici in mi je predpisala protivnetno kremo... Nč ni pomagalo, bilo je huje in huje... Le da naša ni nč jokala zarad tega. Potlej sem pa enkrat že čisto obupana v lekarni vprašala, s čim naj pomagam Petri... in mi je ena stara ko zemla lekarnarka rekla, naj pa le probam s Kanestenom. Reskirala sem in res po treh dneh je bila lulika čisto čista. Zdaj je že 14 dni od tega vendar jo še mažem, dokler mi kreme ne zmanjka.




Annny -> Glivice (5.5.2005 0:11:39)

Ja, dobiš ga brez recepta;)




Pika10 -> Glivice (5.5.2005 0:58:33)

No super sem zvedla, da se ga lahko tudi kupi. Moj Luka je ravno tako imel glivice, pa sem jih v treh dneh spravila dol, jih mazala še deset dni, zdaj so pa spet ratale. Ne vem kaj jih sploh povzroči. Ima jih pa med nogami in ne okoli lulčka, v gubici.




marjanaR -> Glivice (5.5.2005 7:53:16)

Zagotovo uporabi canesten. Kupiš ga v lekarni brez recepta in je primeren tudi za dojenčke.




HuAnita -> Glivice (5.5.2005 8:21:07)

Mi smo jih tudi imeli prejšnji teden, zateži, naj ti da zdravnik Canesten na recept, nam je pomagalo po enem dnevu.




BARBARA R. -> Glivice (5.5.2005 9:14:45)

Pri Kristini je pedijatrinja potrebovala mesec dni, da je ugotovila da je to to.Seveda, ker sem jo še dojila sem se tudi jaz morala mazati po bradavicah s Daktarin gelom in njej v usta stisniti gel 1x na dan.Pomaga tudi kopanje v kopeli hrastovega lubja, tudi tega dobiš v lekarni in svetovali so mi NE uporabljati pampers plenic.Linostar so zakon za takšne probleme.Se jih pa zelo težko dobi.

Uspešno!

:muca:




Timotej -> Glivice (5.5.2005 9:16:10)

Hojla! A tele glivice pa ful razsajajo? Jaz sem bila ravno včeraj z našo tamalo pri zdravniku, ker je imela okrog lulice rdečo, malo izpuščajasto. Sva najprej poskušale zadevo urihtati s praško pasto, pa ni bilo nič bolje, včeraj pa nama je zdravnica predpisala Daktarin, in upam,da bi hitro pomagal.Sva bile pa včeraj cel popoldan brez pleničke, in je bilo kar OK, pa še veliko lužic ni bilo. Kako ste kaj drugače? Lep dan vsem in privoščite si eno dišečo :kava: ob takalem deževnem dnevu.




PiaM -> Glivice (5.5.2005 9:21:55)

Glivice se najbolj razvijajo v mokrem, tako da probaj čimbolj suho držat, kolko gre in jo na rahlo mazat ter pustit na odprtem, da se čimprej krema vpije.
:rozica:




Minki -> Glivice (5.5.2005 11:38:01)

Pozdravljena,
prosim če mi opišeš kako zgledajo glivice in kako se jih razlikuje od vnetja.

Hvala, lp Minki:)




piščanc -> Glivice (5.5.2005 12:02:29)

glivice so del prebanega trakta, vnetje je če se koža vname in se naselijo tudi zunaj, tako da glivice so in bodo,

pri nas je bilo blato bolj kislo v času izraščanja zobkov in takrat je vnelo kožo, pa glivice so se razpasle na vneti koži




Annny -> Glivice (5.5.2005 12:58:36)

Minki,
baje da glivice lahko izgledajo različno- jih je več vrst.
Pri naši punčki so bile kot 'odluščene' zaplate kože (kot, če te opeče sonce in se ti naredijo mehurji)...tam, kjer 'ni bilo kože', je bilo živo rdeče. Prav grozno. Ampak bolelo je ni nič.
S canestenom je v 3 dneh popolnoma izginilo.
Lp




TaRe* -> Glivice (5.5.2005 18:01:52)

Hojla

Hvala vsem za nasvete.Zdajle moj :love:šiba po canesten.Sem še vseen vztrajala in mazala z kremo,ki sva jo dobile pri zdravniku...pa je vse huje in huje...
najprej je imela samo polovico češple rdeče,z rdečimi izpuščajčki,danes pa ima rdečo še vso rito.Bog ne daj,da se pokaka...joka še predno jo sploh hočem previti.Samo,da vidi,da ji slačim hlačke.
Upam res,da bo canesten pomagal,drugače se nam bo zmešalo.:rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:




Stran: [1]