Avto brez klime :( (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Ropotuljica -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:26:08)

Začelo se je poletje. Jaz visoko noseča spremembo temperature še kako opazim. Vendar pa se mi je pojavilo vprašanje: kaj bo z dojenčkom, ki ga pričakujemo v kratkem? Ali ga sploh lahko vozim v avtu, ki nima klime? Bo prenesel? Prosim za kakšen nasvet in izkušnjo tistih, ki imate avtomobile brez klime - kako se znajdete? ste zelo omejene? HVala vam.




Teni_ -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:30:36)

Zakaj pa ne bi prenesel, če bo v avtu brez klime. Mi smo vsi prenesli, pa ni bilo klim. Mi imamo še tudi avto breu klime, bomo pa v kratkem avto menjali, ravno zaradi klime. Čeprav je potem hudič, da se ne prehladiš zaradi tega.

LP,
Mojca:nosecka:




kofetek2010 -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:33:06)

klima v avtu ne sme biti za več kot 4 st. nižja kot je zunaj in avto je potrebno preden se vsi noter zbašejo ohladit - daš klimo na minimum st. in odpreš vse zračnike, ter daš na max pihanje, po 10 minutah imaš ziher ful hladen avto ;)




TARA in MAJ -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:36:17)

klima za:duda:sploh ni zdrava in včasih jo naši starši niso imeli in smo se isto vsi vozili v avtomobilih brez klime:rozica:




ciciban -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:37:09)

Men se ne zdi pametno prevec prevazat otroka z avtom brez klime.Ce pa ze,pa avto cimbol ohladit oz jt cimbol zgodaj od doma in cimkasneje nazaj.Ce se le da,ne v najhujsi vrocini....




ciciban -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:40:22)

Klimo je treba znat uporabljat.Avto se na soncu ogreje tudi cez 60 stopinj in je ze to veliko,ce imas klimo nastimano za 4 stopinje nanj kot je v zraku.Saj ni treba na 20 stopinj nastimat.




Ropotuljica -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:43:52)

Saj meni je popolnoma jasno, da klime ne nažgeš do konca, ko si v avtu, ampak avto prej ohladiš. ker pa nimamo klime, me skrbi, da zaradi tega ne bomo mogli hodit na izlete, kot smo si zamislili, ker - ciciban ima popolnoma prav - se avto na soncu tako segreje, da še jaz komaj vanj sedem, ne predstavljam pa si, kako bi v tako savno dala otroka. kako torej shajate tisti, ki klime nimate? se zaradi tega pač izogibate vožnji? meni se zdi škoda poletja.




Primoza -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:46:19)

Mi imamo avto brez klime, vendar pa si bomo naslednjega omislili klimatiziranega.

Na morske počitnice se vozimo z letalom.

Na planinske izlete pa gremo itak zjutraj in se vrnemo zvečer.

Drugam skoraj ne zahajamo.




ciciban -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:46:56)

Ropotuljica-brez skrbi-avto za 10-15 minut v senco,pa na pot....ce se da ne predalec in ne v najhujsi vrocini...:kuza:




Anonimen -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:47:24)

Midva tudi dve leti nisva imela klime, ko je bil sine rojen. Avto pač skušaša parkirati v senci, preden se vsedeš not, ga pa dobro preluftaš. Med samo vožnjo pa se avto itak ne segreva nevekaj. Če pa že, pa narediš postanek ali dva več. Itak pa si z enega konca SLO na drugega v dveh urah in pol.




Teni_ -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:47:34)

Preden se vsedemo v avto, odpremo vsa vrata, da skozi prepiha, potem pa več ni takšne vročine. Imam pa zadaj na svoji strani(ja, še vedno sedim zadaj, ker sem se zdaj že navadila), čisto malo odprto okno, pa pazim, da ne piha k mali.

LP,
Mojca:nosecka:




Anonimen -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:50:50)

Je pa fino, če je avto bele barve. Tako da spet Edigs pride v poštev.




Lenny -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:51:28)

Glej, Ropotuljica, res je, da smo mi vsa poletja preživeli v avtomobilih brez klime. So se pač naši starši zorganizirali tako, da se po največji vročini nismo vozili in so avtomobile prezračili, preden so nas spustili noter.
Tudi midva sva prve mesece najinega sinčka vozila v starem avtu brez klime in sva ga pač "luftala" v senci. Ko smo presedlali v novo kočijo s klimo pa sva se spet učila, kako jo zdravo uporabljati. Zagotovo je zdaj lažje, vseeno je, kdaj gremo od doma, v 10. minutah je avto na normalni temperaturi, tudi če je parkiran na soncu. Tudi jaz se ne bi vrnila nazaj na avto brez klime, sem že razvajena. Ampak z malo organizacije boste čisto komot zmogli brez. Lepo poletje vam želim in ne skrbi - uživali boste!




kofetek2010 -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:51:52)

moj je črn in ptički dodajo svoj edigs :)-




darjatimci -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:53:07)

Res je avto brez klime v vročini :hudicek:mi smo bili do lani brez in to prilagajanje kam lahko in kdaj lahko greš je enostavno noro,pa smo se morali avta v senci pustit ni variante preden se ohladi traja,sploh armatura od nje puhti še pol ure,zdaj je bolje je pa res da so tud s klimo problemi,kamor se obrnemo smo v riti:zmeden2:




Ropotuljica -> Avto brez klime :( (4.5.2005 13:56:45)

No, vsaj ena sreča je: naš avto je srebrn.




Anonimen -> Avto brez klime :( (4.5.2005 15:58:47)

Mi smo zamenjali oba avtomobila - zaradi klime. V enem imamo avtomatsko, v drugem pa ročno, ampak je avtomatska boljša, ker naštimaš na določeno temperaturo! Sva pa pred rojstvom piškotka morala prodati obe najini igrački (športno astro in motor) pa moj avto in se zakreditirala do vratu, da sva lahko kupila karavana in drugi avto.




Titty -> Avto brez klime :( (4.5.2005 17:31:06)

Mi smo tudi menjali avto brez klime za tistega s klimo, ravno zaradi malega. Prej smo bili vsi prepoteni in nobeno zračenje in parkiranje v senci nam ni pomagalo. Tamali je pa od vročine lahko celo bruhal,tako da nikakor ne gre brez! Ogromno ti že klima pomeni zaradi vlažnosti (jo pobere) v avtu, tudi če imaš naštimano na isto temperaturo kot je zunanja! Nikoli več brez zaradi našega sončka!




piščanc -> Avto brez klime :( (4.5.2005 17:45:47)

mi smo bili tudi vsi brez klime, pa tudi pri Tjaši sva imela avto brez klime - pač se prilagodiš in ne greš ob 13h popoldne na pot, temveč zjutraj ali zvečer

če pa imata možnost zamenjati avto, je pa to ugodje, ker se lahko odpraviš na pot kadarkoli




HuAnita -> Avto brez klime :( (5.5.2005 8:28:01)

Imam klimo (ravno zato sme jo pred 3 leti nabavila, če bo kdaj :duda: moj sopotnik), pa ti povem, da sem se lani med nosečnostjo tako nahlaidla, da groza. Tako da tudi letos, z malo, klima ne bo veliko v uporabi. Pri nas pomaga, če ati avto prižge kakih 10 minut, preden kam gremo, in vključi ta čas klimo, če je zunaj vroče, ker med vožnjo se tudi avto se segreva tkao kot na parkirišču.




Ro-La -> Avto brez klime :( (5.5.2005 8:57:55)

Mi imamo klimo, jo nonstop uporabljamo, pa v sezoni klime nikoli ni bil nobeden bolan. Je pa že boljše če klima laufa, ko pa da se kuhaš v avtu in je potem mali ves prešvican in se te mokre cotke na njem sušijo.
Če pa nimaš klime, pa avto čimbolj luftaj (tako da ne bo pihalo po otroku) in ga parkiraj v senci, še boljše v kakšni podzemni garaži.




Stran: [1]