glavica nazaj (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


vesela veselka -> glavica nazaj (13.3.2009 12:12:35)

zanima me, ali se kateri tudi to dogaja - moja puncka (največkrat kadar leži) glavo poriva nazaj in jo potem drži močno nazaj, kot da bi kakšno gimnastiko trenirala.

Se kateri tudi to dogaja? Eni pravijo, naj ji glavo vračam v normalen položaj - pokončno, drugi pa naj ji pustim tako, pa čeprav jo močno obrne nazaj. Kaj ve menite?




Volga -> RE: glavica nazaj (13.3.2009 12:17:14)

IZVIRNO SPOROČILO: vesela veselka

Kaj ve menite?


Da bo treba P povedat, da da napotnico za kakšno razvojno ali kaj podobnega.




tosja -> RE: glavica nazaj (13.3.2009 12:20:58)


IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: vesela veselka

Kaj ve menite?


Da bo treba P povedat, da da napotnico za kakšno razvojno ali kaj podobnega.


Naš je bolj kot glavico zvijal roki, predvsem eno. Pa se je po mesecu nehalo...
Ali pa pojdi samoplačniško k fizioterapevtki na posvet.




Lunca1 -> RE: glavica nazaj (13.3.2009 12:23:35)

Zadaj ji zvij kakšno brisačo in jo daj tako, da se ne bo mogla zvijat nazaj. Naša se je tudi tako zvijala, pa je to pomagalo.




Splišni -> RE: glavica nazaj (13.3.2009 12:47:00)

IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1

Zadaj ji zvij kakšno brisačo in jo daj tako, da se ne bo mogla zvijat nazaj. Naša se je tudi tako zvijala, pa je to pomagalo.


No, meni so pa rekli, da ravno tega ne smem delat, ker je to refleks, ki ga potem nekaj, kar se glave ali hrbta zadaj dotika, še bolj izzove.

V glavnem moj je tudi tako delal. So videle že sestre v porodninici, pa so mi smo rekle, da ga absolutno ne smem z ničemer zadaj zalagat, še celo eno miško, ki jo je je imel kar tako v posteljici, so mu izza hrbta vzele.

Teta fizioterapevtka mi je pa rekla, da če se to pojavlja samo v spanju, da ni panike. Da je to pač refleks, ki s porodom ni izzvenel, ampak da če ima otrok sicer normalno lego glavico, da je nima ves čas nazaja, da ni panike in da se bo to smao po sebi uredilo. Problem bi bil če bi imel glavo ves čas v takem položaju.
Da pa naj ga pač med spanjem popravljam, tako so mi rekle tudi sestre v porodnišnici. Ampak ni nič pomagalo, kar se tega popraljanja tiče. Še danes, pri 7 letih, ima glavo v spanju velikokrat nazaj. Drugače je pa vse O.K.




nia5 -> RE: glavica nazaj (13.3.2009 14:59:45)

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: vesela veselka

Kaj ve menite?


Da bo treba P povedat, da da napotnico za kakšno razvojno ali kaj podobnega.



Ja, če se ti zdi da se to veliko ponavlja, obvezno omenit P, moje laično mnenje pa je, da lahko gre tudi za ekstenzijski vzorec.




misa4 -> RE: glavica nazaj (13.3.2009 15:20:50)

Moj jo je tudi zelo dajal nazaj, tako da sem ga čez dan veliko imela v lupinici in se je zadeva kar hitro popravila in ni bilo treba v razvojno. Veliko pa je tudi pomagalo da sem ga pravilno nosila.




*Mateja -> RE: glavica nazaj (13.3.2009 22:03:33)

IZVIRNO SPOROČILO: vesela veselka

zanima me, ali se kateri tudi to dogaja - moja puncka (največkrat kadar leži) glavo poriva nazaj in jo potem drži močno nazaj, kot da bi kakšno gimnastiko trenirala.

Se kateri tudi to dogaja? Eni pravijo, naj ji glavo vračam v normalen položaj - pokončno, drugi pa naj ji pustim tako, pa čeprav jo močno obrne nazaj. Kaj ve menite?


Men je ena dohtarca rekla, da je to znak da ima dojenček krčke, ker moj se je lih na pregledu tk zviju. Mi je dala ene svečke proti krčem.




ajam27 -> RE: glavica nazaj (14.3.2009 8:21:12)

Predvidevam, da ima tvoj otrok blago ekstenzijo glavice. Tudi moj sin jo ima. V porodnišnici mi je fizioterapevtka naredila svitek iz pleničke in mu jo podložila pod medenico. Glavice pa naj se nebi dotikalo ničesar! Kadar vidiš, da glavo močno drži nazaj ga popravi. Primi ga pod nogami in ga pokrči,kakor je v lupinici le da bo ležal na boku. Pomembno je menda tudi to, da z njim rokuješ pravilno (tako je bilo naročeno meni). Pri pestovanju hendling (dojenček ima pri pestovanju ramena potisnjena naprej, hrbet mora biti rahlo usločen in nogice malce dvignjene). Glava naj bo v pregibu tvojega komolca tako, da je sam nebo mogel obračati.
Drugače pa poskusi tako, da ko ga previjaš ga primi med nogami s palcem in kazalcem. Kazalec naj bo pri ritki "fiksiran" in ga tako iz hrbtnega položaja prevali na bok. Z drugo roko le rahlo podpri hrbet in pusti, da bo dojenček glavo obrnil sam. To vajo ponavljaj in uspeh nebo izostal.

So pa mnenja s tem "podlaganjem in fiksiranjem" na bočni položaj deljena. Tudi meni so sestre v porodnišnici rekle, da se to ne dela. Ena je bila celo tako brezobrazna, da je svitek (katerega je predhodno položila in z njim založila mojega sina fizioterapevtka) z besedami :"kdo je spet to postavil sem" pleničko dobesedno vrgla iz njegove posteljice. In pri tem tako zavila z očmi, da mi res ni bilo jasno kaj je narobe. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 
Sedaj doma se fizioterapevtkinih navodil držim in lahko rečem, da je pri sinu napredek močno viden. Pri pretegovanju, hudem joku in včasih ponoči je sicer ekstenzila še vidna a v močno zmanjšanem obsegu kot je bilo to takoj po porodu.




J.L. -> RE: glavica nazaj (15.3.2009 13:28:03)

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1

Zadaj ji zvij kakšno brisačo in jo daj tako, da se ne bo mogla zvijat nazaj. Naša se je tudi tako zvijala, pa je to pomagalo.


No, meni so pa rekli, da ravno tega ne smem delat, ker je to refleks, ki ga potem nekaj, kar se glave ali hrbta zadaj dotika, še bolj izzove.

V glavnem moj je tudi tako delal. So videle že sestre v porodninici, pa so mi smo rekle, da ga absolutno ne smem z ničemer zadaj zalagat, še celo eno miško, ki jo je je imel kar tako v posteljici, so mu izza hrbta vzele.

Teta fizioterapevtka mi je pa rekla, da če se to pojavlja samo v spanju, da ni panike. Da je to pač refleks, ki s porodom ni izzvenel, ampak da če ima otrok sicer normalno lego glavico, da je nima ves čas nazaja, da ni panike in da se bo to smao po sebi uredilo. Problem bi bil če bi imel glavo ves čas v takem položaju.
Da pa naj ga pač med spanjem popravljam, tako so mi rekle tudi sestre v porodnišnici. Ampak ni nič pomagalo, kar se tega popraljanja tiče. Še danes, pri 7 letih, ima glavo v spanju velikokrat nazaj. Drugače je pa vse O.K.


nam so isto odsvetovali.




AnciM -> RE: glavica nazaj (15.3.2009 18:17:50)

Samo pri 6 m pa menda nima več tega refleksa, al kako? Mislim, da se nazaj bolj zvija zaradi firbca. Tudi moj se, ki je isto star. Obračanje s hrbta na trebuh mu še ne laufa prav dobro in se raj nazaj zvije, da prečekira, kaj se dogaja za njegovim hrbtom.




Pacota -> RE: glavica nazaj (15.3.2009 22:55:43)

Ekstenzijski vzorec je se lahko prisoten tudi pri 6m, sploh ce se mu ni predhodno pomagalo, ce je imel otrocek te tezave. Brez fizioterapije in handinga taksni otroci tezko sami pridejo do prevracanja in plazenja.




Stran: [1]