ne morem se odločiti .... (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


PetraSkok -> ne morem se odločiti .... (10.3.2009 8:52:22)

Zanima me, za katero cepivo ste se odlocile in zakaj, tiste, ki ste svoje otroke cepile proti ROTAVIRUSU. Sama se ne morem odločicit za katero, in sicer -

1. ROTARIX - je enovalentno živo virusno cepivo. Potrebni sta 2 dozi cepiva. Popolno cepljenje stane 130,20 EUR

2. ROTATEQ - je petvalentno živo virusno cepivo. Potrebne so 3 doze cepiva. Popolno cepljenje stane 144,81 EUR.

Obe cepivi naj bi bili varni in učinkoviti.




Felicita -> RE: ne morem se odločiti .... (10.3.2009 8:59:54)

tuki sta dokumenta o obeh cepivih, mogoče se boš potem lažje odločla?

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/rotarix/063906sl1.pdf (rotarix)
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Rotateq/066906sl1.pdf (rotateq)




nynna -> RE: ne morem se odločiti .... (10.3.2009 9:16:15)

Jest pa nisem nič na izbiro dobila.




blemma -> RE: ne morem se odločiti .... (10.3.2009 9:19:11)

Tudi pri nas nismo imeli na izbiro, dobila je Rotarix in ni imela nobenih reakcij.




PetraSkok -> RE: ne morem se odločiti .... (10.3.2009 9:31:10)

hvala Felicita za tele linke. Me zanima, si ti dala svojega otroka cepiti proti Rotavirusu in za katero cepivo si se odločila?




Pšemek -> RE: ne morem se odločiti .... (10.3.2009 9:37:23)

Mi smo jo dali cepiti, izbire nismo imeli, je dobila ROTARIX. Reakcij pa ni bilo nobenih.




Felicita -> RE: ne morem se odločiti .... (10.3.2009 9:43:45)

Petraskok, jest (še) nisem mamica, tko da še nisem bla pred to odločitvijo... ampak če bom imela otročka v času, ko šibajo rotavirusi naokrog bom ga pa seveda dala cepit.
glede na to da sta obe cepivi živi tuki ni razlike. ampak verjetno bi se odločila za 5-valentnega (valenca pomeni proti koliko antigenom se tvorijo protitelesa; pri 5-valentnem cepivu se torej tvorijo protitelesa proti 5 virusnim antigenom). sicer pa za kakšno drugo razliko kot valenco ne vem (ok, pač razen tistih ki so opisane v obeh dokumentih, ki mi, če povem po pravici ne povejo kej dosti), se pa lahko pozanimam pri virologinji kaj ona priporoča...




Stran: [1]