Čiščenje noska (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


titi3 -> Čiščenje noska (9.3.2009 16:28:35)

Kako čistite nosek (1,5 mesec starosti)? Kako pogosto uporabljate fiziološko in kako se to naredi? Mi lahko katera pomaga!




sonček33 -> RE: Čiščenje noska (9.3.2009 16:30:38)

Mi smo kupili baby vac - aspirattor, ki ga prikolpiš na sesalec in z njegovo pomočjo očistiš nosek. REs je fajn zadeva!  Prej kapnem v obe nosnici nekaj kapljic fiziološke. Čistimo 2x na dan. Mali se nič ne uipra.




Katy78 -> RE: Čiščenje noska (9.3.2009 18:17:58)

Otroka posedeš v naročje in mu v eno nosnico špricneš precej fiziološke tako da priteče čez drugo nosnico ven. Fiziološko narediš lahko sama in potem uporabiš brizgo, imajo pa v lekarni od Niveje ampule po 5 ml, ki imajo ozek vrat kot brizga in so tudi enostavne za uporabo. So pa kar drage glede na to, da je to navadna slana voda. Ker je dojenček še majhen ga lahko namesto posedanja daš v ležečem položaju najprej na desni bok in vbrizgneš v levo nosnico in potem stran še zamenjaš. Otrok bo fiziološko in sluz sam spihal ven, nekaj sluzi in fiziološke bo pa tudi pogoltnil, kar ni hudega. Jaz porabim ca. 5 ml na eno nosnico, odvisno kako zamašen je nos. Ko je vse dobro razmočeno, pa uporabiš še BabyVac. Še to: ko brizgaš FR v nos, imaj brizgo obrnjeno naravnost v nosnico in ne proti čelu - to mi je rekla pediatrinja, ker da so nosni vodi naravnost in ne v smeri čela.




Katy78 -> RE: Čiščenje noska (9.3.2009 18:18:56)

Še to: z nekaj kapljicami FR noska zagotovo ne boš očistila. Jo moraš kar konkretno v nosek vliti, kar dojenčku zagotovo ne bo všeč in bo jokal, ampak mu bo na koncu le koristilo.




TinaV* -> RE: Čiščenje noska (9.3.2009 18:20:34)

mi pa nic ne kompliciramo ...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
iz vate si naredim rolice da grejo v nosek...se prej dam kapljico,dve v vsako nosnico fizioloske pa gre full preprosto in lepo ven
upam da sem pomagala....mi smo s tem zaceli takoj po porodu in tako delamo ze 5 mesec




Katy78 -> RE: Čiščenje noska (9.3.2009 18:23:51)

Saj mi tudi ne kompliciramo po nepotrebnem, ampak tako delamo zato, ker je sluz globoko v nosku, kar je pri dojenčkih pogosto, in z nekaj kapljicami sluzi ne spravimo ven.




Anonimen -> RE: Čiščenje noska (9.3.2009 18:47:59)

Mi od 1. dne čistimo noska zvečer, včasih tudi čez dan. Fiziološko v obe nosnici, potem pa z "ustnim" aspiratorjem potegnemo sluz ven. Od začetka smo čistili samo z vatko, ki pa sluzi res ne spravi ven.

lp




dejzi -> RE: Čiščenje noska (9.3.2009 20:41:19)

Od začetka. Uporabljamo FR (samo v manjših količinah kot je zgoraj napisano) in ustni aspirator. Brez problemov.




Pšemek -> RE: Čiščenje noska (10.3.2009 9:53:20)

vsako jutro ji očistim nosek s "posvaljkano" vato, namočeno s fiziološko. Vbrizgavam redko, po potrebi, ko se ji nabere sluz. Ponavadi jo fiziološka tako nadraži, da sama od sebe kihne in gre sluz ven. Sicer si pomagam z ročnim aspiratorjem.




Stran: [1]