voda otroku? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


vesela veselka -> voda otroku? (6.3.2009 14:48:28)

zanima me, ali dajete mesec dni staremu otroku malce prekuhane vode (in koliko) za žejo?




barika -> RE: voda otroku? (6.3.2009 14:50:13)

sem mu jo dala, ja, ker je bil na AM, drugače je ne bi.




anja07 -> RE: voda otroku? (6.3.2009 15:21:23)

Če dojiš ne rabiš dajat nič vode.




vesela veselka -> RE: voda otroku? (6.3.2009 15:37:35)

dojim zelo malo, sicer smo na Aptamilu (skoraj 90%). Torej dajati vodo in koliko mililitrov?




Katy78 -> RE: voda otroku? (6.3.2009 15:48:54)

Moj je tudi na AM pa sem na medovernetu enkrat na forumu Pediatrija vprašala, pa je P rekla da ni treba. Sicer jaz mu ponudim enkrat na dan (star je 3 mesece, korigirano 1,5 meseca), ampak po žlički, ker če mu dam po flaši in tudi če uporabim cucelj z eno luknjico , začne tako vlečt, da se skoraj zadavi. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Zato mu dam po žlički ampak vedno posrka samo 3 do 4 žličke, pa še to ne čisto polne. Očitno že ne rabi dodatne tekočine, tko da, prepusti se željam otročka, če bo žejen bo pil, če ne ga pa ne sili.




Jelcy -> RE: voda otroku? (6.3.2009 16:08:45)

Moj je bil do 6.meseca izkljucno dojen, pa mu nisem nic dodajala, ceprav je blo poletje in je bil vedno full polulan, bolj kot zdaj ko pije loceno...sem pa jaz spila ogrooomnooo vode ker sem bila skozi zejna. Nic ni narobe ce mu ponudis, ni pa potrebno.




AnciM -> RE: voda otroku? (6.3.2009 16:17:30)

 Moj je že več kot en mesec na AM in GH (1 obrok), pa še vedno nič noče pit. Tako, da se ne obremenjuj s tekočino. Eni dojenčki dobijo čisto dovolj tekočine z mlekom. Saj če dobro pomislim, jaz tudi nisem žejna, če na dan popijem skoraj liter mleka.




botrca -> RE: voda otroku? (6.3.2009 17:17:43)

IZVIRNO SPOROČILO: anja07

Če dojiš ne rabiš dajat nič vode.


se strinjam




brigitaa -> RE: voda otroku? (6.3.2009 18:30:27)

Men ja pa sestra v porodnišnici rekla, da lahko dajam vodo, sploh če je vroče, da so ravno tako žejni kot mi, sploh pa poskusi, če mu bo všeč.
Sicer pa jz se z mlekom ne odžejam D




Verchi -> RE: voda otroku? (6.3.2009 20:48:37)


tudi meni je moja P rekla da lahko dajem samo prekuhano vodo (drugace dojim), tako da našemu malemu dva meseca in pol dajem po žlički dve do tri, pa ne zvrhane, enkrat na dan...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




veveričica -> RE: voda otroku? (6.3.2009 21:07:04)

mene pa  zanima če je normalno da moja ki ni dojena  noče  nobene tekočine razn mleko.niti vode čaj ali sok.nič[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Pšemek -> RE: voda otroku? (6.3.2009 21:10:52)

Se polno dojiva in niti enkrat nisem dala vode.




veveričica -> RE: voda otroku? (6.3.2009 21:16:46)

moja je na AM




Katy78 -> RE: voda otroku? (6.3.2009 21:43:07)

Veveričica, tudi moj je na AM, pa ga redko "prepričam", da posrka kakšno malo žličko vode. Očitno že ni žejen. Kot rečeno, sem enkrat to že spraševala na MON, zdaj točno tega odgovora ne najdem, je pa ravno  včeraj ena isto spraševala in P je odgovorila da so AM odvzete določene beljakovine, ki jih otrok ne potrebuje in da zato otrok ni žejen tako, kot če uživa neprilagojeno kravje mleko in da zato načeloma ni treba ponujati ostalih tekočin. Jaz bi ti svetovala, da ji pač ponudiš in če noče, pač ne rabi.




Stran: [1]