Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Tejči -> Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (30.4.2005 19:52:59)

Ojla, moja piška noče več papat pri meni, obrača se vstran, kriči,...raje skoraj 13 ur ni jedla, kot da bi zizala:( Jaz pa imam ogrooomno mleka in ne vem kaj naj naredim? Sem si že 2 krat ven spumpala čisto malo, tako da me ni bolelo, ampak kaj ko je mlekeca vedno več, namesto vedno manj..kaj naj naredim nasvete prosim!

Hvala vam in lep pozdrav,

žalostna mamica




Anonimen -> Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (30.4.2005 19:58:28)

Kaj pa če bi si pumpala in ji mleko dajala po flaši?

Jaz sem to počela 5 in pol mesecev. Sem pa končala na tak način, da sem pač pumpala manj in je mleko odšlo (na koncu sem imela le 40 ml na dan).

Bojana




bunkica -> Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (30.4.2005 19:58:34)

A na flaško pa hoče????:zmeden::zmeden::zmeden:

Pol ti ne preostane drugega ,kot,da ven spumpaš,pa daš po flaški...:)
Ostalo,kaj boš spumpala,pa v zmrzovalnik.

:rozica::rozica::rozica: veliko uspeha.......




Tejči -> Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (30.4.2005 20:02:07)

Ojoj, pumpanje pa odpade..sem si danes malo pumpala, pa sem "heksnšus" fasala..ni prijetno:(

Me bolj zanima, kako se naj mlekeca znebim oz. kako jo prepričat, da bi zizala.




Mojca P. -> Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (30.4.2005 20:08:25)

Nas po uvajanju goste hrane tudi ni hotel vec zizat. Sem si pa zelela, da bi dojila do enega leta. Dva meseca sem ga dojila dvakrat na dan in to le kadar je napol spal. Buden ni hotel zagrabit, zvecer in zjutraj pa bi v pol spanju zagrabil kar ces. Seveda je mleka hitro precej manj, kot po ko se je dojil veckrat na dan. Ko smo pa dojenje cisto ukinili, pa pumpanje niti ni bilo potrebno.

Mleka se drugace definitivno znebis, ce ga nehas pumpati. Vztrajaj pri tem, da si spumpas samo, kadar te tisci in samo toliko, da te neha tiscat (ne vec). Kmalu bos ugotovila, da pumpanje ni vec nujno tako pogosto in s casom te sploh ne bo vec tiscalo.:rozica:





ribica. -> Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (30.4.2005 21:25:43)

A se ne dobi neko zdravilo, da mleko usahne?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.4.2005 21:30:25)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




SISI25 -> Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (30.4.2005 21:40:35)

Jaz si "pumpam" že od vsega začetka, mi je bilo na začetku tudi malo zoprno ampak sem vztrajala, zdaj traja to že pet mesecev in delamo in mi ni noben problem.




piščanc -> Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (30.4.2005 21:51:46)

mleka bo manj če piješ malo oz. nič tekočine

malo pa najbrž lahko pripraviš do zizanja v polsnu, tisti trenutek ko se naspana zbudi, ampak še ne čisto, samo če ji ni všeč, potem pozabi




vampika -> Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (30.4.2005 22:10:30)

Pojdi do ginekologa in prosi za inekcijo,da ti usahne mleko. L.P. EVELIN




Anonimen -> Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (30.4.2005 22:22:51)

Meni je ginekologinja odsvetovala zaustavljanje laktacije s tabletami in injekcijami-baje da je preveč stranskih učinkov:zmeden:
Jaz sem si pač pumpala mlekec, ko je tiščanje v zizkah postalo nevzdržno-to moraš, če ne boš fasala mastitis. Pomagala sem si tudi s hladnimi obkladki. Meni so tudi svetovali naj čim manj pijem-to se mi je zdelo čisto nečloveško, zato sem vseeno veliko pila. Laktacijo sem povsem zaustavila v cca 2 tednih. Je bilo pa kar zoprno in boleče, ampak nimaš kaj. Če je mali star 7 mesecev, se ti res ni treba več matrat in črpat mlekca za njegove obroke.
Jaz sem sicer poskušala, vendar je ugotovil, da mu je okus prilagojenega mlekca bolj všeč in je začel štrajkat, če je bilo v steklenički moje mleko:(
No ja, malo sem bila žalostna, sedaj pa uživam, ker naš papavček tako rad je, zizke pa so spet čisto moje:bravo:-pa čeprav veliko manjše in ...no ja, pač take, kot so po treh otrocih:)-:)-:)-
Pozdravčke, Nojči:sloncek::sloncek::sloncek:




Anja167 -> Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (30.4.2005 23:35:14)

Ko se je naš pri kakih 4, 5 mesecih nekaj bunil, sem mu dala par kapljic mojega mleka najprej po žlički, ko je pa tako prišel na okus, je pa začel jesti tudi na dojki.




Anonimen -> Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (1.5.2005 20:29:24)

Angelina, kot sem že zgoraj napisala-jaz sem popolnoma zaustavila izločanje mleka v cca 2 tednih.
Pozdravčke, Nojči:sloncek:




špelica -> Konec dojenja-polne prsi-kaj narediti??? (1.5.2005 21:05:17)

Ja, sem prebrala, pa se mi je zdelo ful hitro.Nisem pa nikjer zasledila koliko časa bi bilo priporočeno...Ze ko ne dojim čez noč, je zjutraj katastrofa, me vse peče in skeli, dokler ne spumpam. Sem pa že začela zmanjševat dozo..bomo videli kako bo šlo ponudba-povpraševanje!




Stran: [1]