|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko časa v bazenu?
3.3.2009 21:25:20   
kat007
Zdravo!

Našo 6 mesečno bejbo bomo peljali na kopanje v toplice pa me zanima koliko časa si s takim dojenčkom lahko v vodi? Gremo pa v Bernardin, kjer imajo slano vodo z 32°C.

Hvala in lep večer.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko časa v bazenu?
3.3.2009 21:29:15   
slovenka
kat, najboljše kar po občutko delati - boš sama najboljše videla, a ji je všeč in dokler ji bo všeč, kar bodite v vodi. Naša je običajno tam pol ure na rundo. Včasih še več, včasih manj - se mi zdi, da vsakič, ko gremo, je malo dlje, ker tako nori...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu kat007)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko časa v bazenu?
3.3.2009 22:41:47   
urška
moj pri šestih mesecih ni pustil več kot nogice namočit. 

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko časa v bazenu?
3.3.2009 22:48:22   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: urška

moj pri šestih mesecih ni pustil več kot nogice namočit. 
 Če ji bo premrzla, itak ne bo hotla not user posted image . Drugače pa je po mojem lahko definitivno notri 15 minut, potem pa ravnaj po občutku. Saj itak vidiš, če jo zebe. Če bo imela že čisto vijolične ustnice, to ni od šminke user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko časa v bazenu?
3.3.2009 22:50:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

IZVIRNO SPOROČILO: urška

moj pri šestih mesecih ni pustil več kot nogice namočit. 
 Če ji bo premrzla, itak ne bo hotla not user posted image . Drugače pa je po mojem lahko definitivno notri 15 minut, potem pa ravnaj po občutku. Saj itak vidiš, če jo zebe. Če bo imela že čisto vijolične ustnice, to ni od šminke user posted image

tko mali otroci največkrat nimajo vijoličnih ustnic - če ji je hladno sprobaš tko, da ji na nadlaket pritsneš prst in če ostane belo, jo zebe, če hitro zgine je pa ok

(odgovor članu Tisana)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko časa v bazenu?
3.3.2009 23:00:36   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: nya

IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

IZVIRNO SPOROČILO: urška

moj pri šestih mesecih ni pustil več kot nogice namočit. 
 Če ji bo premrzla, itak ne bo hotla not user posted image . Drugače pa je po mojem lahko definitivno notri 15 minut, potem pa ravnaj po občutku. Saj itak vidiš, če jo zebe. Če bo imela že čisto vijolične ustnice, to ni od šminke user posted image

tko mali otroci največkrat nimajo vijoličnih ustnic - če ji je hladno sprobaš tko, da ji na nadlaket pritsneš prst in če ostane belo, jo zebe, če hitro zgine je pa ok

 Od kje ti pa ta informacija? Mogoče edino zato, ker jih že valjda prej vzameš ven iz vode user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko časa v bazenu?
4.3.2009 8:34:38   
clara23
Mi smo ga imeli v bazenu 1 minuto pa je potem bronhiolitis stakniluser posted image user posted image

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko časa v bazenu?
4.3.2009 8:36:34   
cupacups
meni je fizioterapevtka rekla da naj bi bla voda tam nekje 35 stopinj da se dojencek dobr pocut notr...da so terme catez, pa terme snovik...edine z mal bolj toplo vodo....

upam da ji ne bo premrzlo user posted image
sem bla v catezkih majo bazen s 33 stopinj pa ji ni kej prevec odgovarjala temp. v tistem s 35 pa je bla not tud po celo uro pa se vec ...je uzivala

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko časa v bazenu?
4.3.2009 10:22:24   
gajka
Na tečajih plavanja (kjer so bazeni navadno ogreti na nekje 32°C) se večinoma na začetku izvaja 15 minutna vadba v vodi, ki se potem kasneje podaljšuje.
Mi smo bili pred kratkim v Kranjski Gori in se je kopal v vodi s 30-31°C, pa mu ni nič manjkalo, je bil še bolj živahen kot na tečaju plavanja. Smo bili pa v vodi res max. 20 minut.

(odgovor članu cupacups)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko časa v bazenu?
4.3.2009 12:00:14   
slovenka
Mi hodimo na Ptuj, smo v toplem bazenu, ne vem pa točne temperature vode, ampak naša se zelo dobro počuti, pa ful drugih dojenčkov je zmeraj, pa vsi tako čofotajo, cvilijo, se prijemajo za rokice in vse. Še nisem nobenega videla, da bi samo nogice namočil ali pa vijolične ustnice imel.user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko časa v bazenu?
4.3.2009 12:20:05   
sxy
Naš se vsak dan kopa v domačem bazenu tudi po 1 uro. Vodo imamo med 33 in 36 stopinjami. Star je 9m. Začeli smo pri 2m in to po 15min. Je zelo odvisno od otroka, koliko je navajen vode. Naš je čist zmešan in res nori v vodi, tako da ni pri miru v fredovem obroču in skoz miga in ogromno preplava, tako da ga še za zebst nima časa.
Je pa tudi odvisno od temparature zraka, saj imajo user posted image zgornji del skoz zunaj, tako da je fajn daga po ramah skoz močiš, da mu uravnavaš temparaturo in s tem, ko mu po hrbtu voda teče, mu spodbudiš refleks in začne čofotat z nogicami, začne plavat in se še dodatno ogreva.

_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko časa v bazenu?
4.3.2009 13:13:34   
Katjusa
mi smo bli na bazenu prvič, ko smo bli stari točno 6 mesecev in 1 teden. v vodi smo bli nekje 20 minpotem pa za tolk časa ven, pa spet notuser posted image user posted image user posted image user posted image užival je 100/h sploh nebi šel domovuser posted image user posted image user posted image
voda je bla pa 34°C. sam pomoje je tud 32°C dost.... tak da kr korajžno

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko časa v bazenu?
4.3.2009 14:24:43   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

kat, najboljše kar po občutko delati - boš sama najboljše videla, a ji je všeč in dokler ji bo všeč, kar bodite v vodi. Naša je običajno tam pol ure na rundo. Včasih še več, včasih manj - se mi zdi, da vsakič, ko gremo, je malo dlje, ker tako nori...


user posted image ...
... aja, pa glede na to, da greste v slano vodo, te moram opozoriti, da je otročkom zelo dobra za pit... naš jo je prejšnji teden karnaprej hotel pit... z njegovo sestrično (8 mesecev) sta plavala v obročih in jezička stegovala proti vodi kot dva full žejna kužka user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko časa v bazenu?
4.3.2009 14:28:53   
potepinček
Pa ne od 1 minute bazena.user posted image

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko časa v bazenu?
4.3.2009 19:12:48   
kat007
Evo porocam:

Bili smo v vodi 2x pa 25-30 min.. Najprej ji ni blo cisto jasno, kaj je zdej to ena velika banja, je prav resno ždela v fredovem obrocu in tuhtala (s prekrizanimi nogami)... drugo rundo je pa ze stuhtala, da se da brcat in spricat:).. malo sva jo mela v obrocu, malo na rokah.. se najbolj ji je blo v whirlpoolu (je voda bolj topla)...vijolicnih ustnic ni mela, med odmorom pa sem jo v zelji, da se ne prehladi mela zavito v plascek pa se v brisaco, da je reva cist zakuhala.. hehe... skratka izvajala sva vse ukrepe po svojih najboljsih moceh, da je ne bi prehladila, kaj pa bo, bomo pa videli...
aja glede slane vode, ja 3jeMi - je bilo isto, skoz je roke pa obroc lizala, jezik kolkr se da ven.. je nadoknadila vso sol, ki ji je ne privoscim v hrani user posted image

(odgovor članu potepinček)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?
gagaga

Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?

da (88%)

ne (12%)


Število vseh glasov: 48

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!