Povejte... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


TIA22 -> Povejte... (2.3.2009 11:45:49)

če si na borzi, ti res ni treba plačevati dodatnega zdravstvenega zavarovanja?
Pa če si otroka izpisal iz vrtca, moram res javiti na socialno, ker naj bi dobila večje otroške in socialno pomoč?




Korina1 -> RE: Povejte... (2.3.2009 11:48:00)

Ko se prijaviš na borzo naj bi dobila nek obrazec ki ga odneseš na zavod za zdravstveno zavarovanje in to oni krijejo.
Če pa tvoj otrok ni v vrtcu pa dobiš večji otroški dodatek, samo ne vem pa kako je če ga izpišeš iz vrtca v kolikem času se da to urediti.




lelaval -> RE: Povejte... (2.3.2009 11:52:17)

Na CSD javiš, da otrok ne hodi v vrtec in dobiš malo večje otroške.
Za dodatno zdr. zavar. pa ne vem, če bo držalo. Za osnovno ja - pa je itak bolje, če se zavaruješ po partnerju.




anabanana -> RE: Povejte... (2.3.2009 12:15:23)

Od 01.01.2009 zavarovanje na novo po partnerju ni več mogoče (razen za tujce z začasnim dovoljenjem za bivanje, ki nimajo druge možnosti).

Sem preučila pred kratkim.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




urška -> RE: Povejte... (2.3.2009 12:18:15)

mislim da moraš bit prejemnik denarne socialne pmoči, da ti dodatno ZZ krijejo. če pa otrok ni v vrtcu pa dobiš 20% večje dodatke.




haloze -> RE: Povejte... (2.3.2009 13:08:12)

Jaz tudi mislim, da je tak kot Urška pravi oz.piše




koala -> RE: Povejte... (2.3.2009 13:13:12)

anabanana, če si preučevala kaj pa tiste ki smo že zavarovane po partnerju? A mi lahko kak link pripopaš kje si našla te info?




Vrtnica79 -> RE: Povejte... (2.3.2009 13:16:44)

IZVIRNO SPOROČILO: koala

anabanana, če si preučevala kaj pa tiste ki smo že zavarovane po partnerju? A mi lahko kak link pripopaš kje si našla te info?


za tiste ki smo zavarovane po partnerjih se nič ne spreminja........ostane tako kot je.




lelaval -> RE: Povejte... (2.3.2009 14:04:20)

Od 01.01.2009 zavarovanje na novo po partnerju ni več mogoče (razen za tujce z začasnim dovoljenjem za bivanje, ki nimajo druge možnosti).

Sem preučila pred kratkim.user posted image


A tako? No, pa vem nekaj več [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Ker prej so te, ko si prišel na občino kar raje poslali nazaj, češ, da si urediš zavarovanje po partnerju.




Spark -> RE: Povejte... (2.3.2009 17:39:12)

če si na borzi, ti res ni treba plačevati dodatnega zdravstvenega zavarovanja?


A je res to al kaj?
Moja starša sta oba na zavodu za zaposlovanju, in oba sta invalida 3. kategorije. Manjka jima še par let do upokojitve, pa me zanima, kako je s tem? Ali jima ni treba plačevati dodatnega zdravstvenega zavarovanja, oz. ali lahko potem koristita vse storitve na enak način kot dosedaj? Očeta čaka letos operacija žil, pa da ne bi bilo kaj narobe.





Pika Zoja -> RE: Povejte... (2.3.2009 19:12:28)

IZVIRNO SPOROČILO: TIA22

če si na borzi, ti res ni treba plačevati dodatnega zdravstvenega zavarovanja?
Pa če si otroka izpisal iz vrtca, moram res javiti na socialno, ker naj bi dobila večje otroške in socialno pomoč?


1) če si na borzi in dobivaš nadomestilo, potem si moraš plačevati dodatno zavarovanje
2) če si otroka izpisal iz vrtca, dobiš mislim da 10% višje otroške
3) če si prejemnik dodatne socialne, ne rabiš plačevat dodatnega zavarovanja, vendar ti morajo to odobriti
4) če si prejemnik socialne pomoči, moraš sprejeti katerokoli zaposlitev, tudi kakšno tečno v Lidlu ali Hofru




anabanana -> RE: Povejte... (3.3.2009 13:17:46)

Oj punce, te informacije (najnovejše) o zavarovanju preko partnerja sem dobila na koprskem ZZZS.

Meni je potem vseeno uspelo zavarovati moža preko sebe, ampak to izključno zato, ker je tujec z začasnim dovoljenjem za bivanje in torej, ker ni (uradno) zaposlen nima druge možnosti - kao luknjica v zakonu.

Za tiste, ki so preko partnerja zavarovani že od prej ostane vse isto.




Kerensa* -> RE: Povejte... (3.3.2009 16:55:53)

1.) Sama prijava na RZZ (v evidenci aktivnih iskalcev zaposlitve) ni dovolj za to, da ti DZZ plačuje Občina. Kriterij za to je višina dohodka na (ožjega) družinskega člana (v skupnem gospodinjstvu).
2.) DZZ plačuje Občina vsem (polnoletnim) prejemnikom DSP, ki so navedeni na odločbi (in ki nimajo drugih možnosti zavarovanja). Posebna odobritev ni potrebna, ker imata MDDSZ in ZZZS povezani evidenci - od in do dneva veljavnosti odločbe o DSP je podatek na zdravstveni kartici (vendar jo je treba po dnevu začetka veljavnosti odločbe ponovno potrditi na terminalu).
3.) Če otroka izpišeš iz vrtca, ti pripada 10% višji otroški dodatek od prvega meseca po izpisu dalje.
4.) Izpis otroka iz vrtca nima nobene zveze s pridobitvijo DSP. Za to so drugi kriteriji.
5.) Zavarovanje po partnerju je možno za tiste, ki so bile zavarovane še pred novim zakonom - tem se ne spreminja nič. Na novo pa to ni več možno. Sedaj je možno samo še zavarovanje kot občan (če izpolnjuješ pogoje) ali samoplačništvo.
6.) Prejemanje DSP ni nujno povezano s sprejetjem katerekoli zaposlitve, ki ti jo ponudi RZZ (kakor tudi sam prejem DSP ni nujno povezan s prijavo na RZZ).




Korina1 -> RE: Povejte... (4.3.2009 14:52:39)

socialna po novem krije iskalcem zaposlitve tudi dodatno zdr. zavarovanje.




Kerensa* -> RE: Povejte... (4.3.2009 14:58:05)

IZVIRNO SPOROČILO: Korina1
socialna po novem krije iskalcem zaposlitve tudi dodatno zdr. zavarovanje.

Čisto majčkeno si pomešala dva pojma. Če si aktiven iskalec zaposlitve in če ti je kaj do tega, da imaš vsaj kakšno od državnih ugodnosti, potem si prijavljen na RZZ. Tako RZZ kot CSD-ji pa spadajo pod MDDSZ. Denar gre v končni fazi iz istega naslova, vendar samo to, da si prijavljen na RZZ, ni dovolj, da ti MDDSZ plača DZZ. Najpomembnejši podatek je dohodkovni kriterij. Četudi si prijavljen na RZZ, lahko še vedno presegaš cenzus na odraslega družinskega člana (500€), saj ima lahko tvoj partner plačo npr. 1.001€ (in če sta par, ne družina). V tem primeru ti MDDSZ ne krije nič, ampak si moraš plačati sam (po ta novem tudi OZZ).




Stran: [1]