Odstavljanje?! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


jeti -> Odstavljanje?! (28.4.2005 21:33:43)

Sumim, da bi se moja skoraj devetmesečnica rada odstavila. Dojim jo še zjutraj in zvečer in problem je nastal pri zvečer. Predvčerajšnjim me je po ca. 3 min priklopa prvič fuuuul ugriznila :hudicek: in ni več hotela naprej jesti. Včeraj zvečer in danes prav tako. Danes sem si potem izčrpala mleko in ji poskusila dati po flaški, pa se je le igrala s cucljem. Možno,da ni lačna?! Približno uro do dve prej je pojedla ca. 120ml kašice. A se hoče nehati dojiti??? Kako je do tega prišlo pri vas? Kakšni so znaki, da ima otrok dosti dojenja:zmeden:?

LP




Jančika_ -> Odstavljanje?! (28.4.2005 21:39:23)

Moj fantek je počel enako, ful me je grizel, namesto da bi vlekel. Ko sem enkrat zavpila (ugriznil me je do krvi), me je zabodeno pogledal in s pogledom iskal atija, joške pa niti povohati ni hotel več. Potem je ati dal flašo, pa je bil mir.

Nekaj časa sem ga še dojila samo zgodaj zjutraj, ko je bil koma zaspan, potem pa se je tudi takrat začel obračati stran in to je bilo to. Malo mi je bilo hudo, ampak je že bolje tako, kot da bi ga morala nekoč na silo odstavljati.




frutka_ -> Odstavljanje?! (28.4.2005 21:41:31)

Draga jeti!

Tudi pri nas se je tako končalo in ravno v tej starosti...normalno sva se dojila dvakrat dnevno nato se je začel poleg igrati, gledati vstran, tudi ugriznil me je in tako smo neslavno zaključili dojenje.

Zgleda da je nekaj na stroati otroka, ker poznam več mamic, ki so se jim otroci v tej starosti sami odstavili. Evo link kako je bilo pri nas.


Morda pa ni to in bosta lahko z dojenjem nadaljevala. Vsekakor si dolgo dojila in naredila zanj vse kar si lahko. Zdaj že najbrž skoraj vse je!?
http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?pogled=1&id=34949&idk=101





Ro-La -> Odstavljanje?! (28.4.2005 21:44:10)

Ko sem jaz našega mulca silila z joško čez dan me je tako ugriznil, da je kri tekla. Pa sem vidla da nima smisla ga silit v nekaj kar noče. Potem pa se je še dolgo dojil samo zj. in zv., po 1. letu in 1. tednu pa se je čisto odstavil, brez problemov.
Sedaj pa mu joške niti pokazat ne smem, ker bi kr bruhal, dere se pa takoooooooooooo:)-






Jančika_ -> Odstavljanje?! (28.4.2005 21:44:52)

Pozabila sem napisat, da je bil star 8 mesecev, ko se je odstavil. Kot pravi frutka, je to ena taka starost, ko se jih veliko odloči, da mama ni ena sama:)-.




bini -> Odstavljanje?! (28.4.2005 22:26:49)

pri nas je do enakih dogodkov prišlo pri 10 mesecih... jest sem poskušala še..mala je pa veselo grizljala :(...potem sem pa rekla zadost in zdaj se pač crkljava drugače. :rozica:




LUMPEK -> Odstavljanje?! (28.4.2005 22:40:42)

Pozdravljene!

Jaz bi pa rada sama počasi odstavila našega :duda:, star je sedem mesecev.
Zanima pa me, kako potem poteka hranjenje? Kaj mora dobiti zjutraj in zvečer, adaptirano mleko? (se to sploh tako reče?) S katero številko moram začeti? Nimam pojma o teh stvareh, ker sem do zdaj samo dojila, oz. sem počasi začela z uvajanjem kosila in vmesnih malic.
lp,:ups:




Anonimen -> Odstavljanje?! (29.4.2005 6:47:33)

Nesmisel kupovati drago adaptirano mleko, če otroka lahko dojiš, razen če nimaš tehtnih zdravstvenih razlogov. Moje mnenje. Sicer pa je naš v tej starosti že "pil" oz. jedel hrano, narejeno iz alpskega mleka 3,5.




LUMPEK -> Odstavljanje?! (29.4.2005 11:14:19)

Kaj pa vse pripravljaš iz alpskega mleka?




Anonimen -> Odstavljanje?! (29.4.2005 15:15:06)

Gres, mlečni riž, čokolino oz. razni linoti, pudingi.




frutka_ -> Odstavljanje?! (29.4.2005 19:03:52)

Lumpek!

Priporočljivo za večejega dojenčka je, da na dan dobi vsaj 500-600ml mlečnih izdelkov. Torej ali mleka, jogrtov ali skut...
Če še dojiš ga raje še imej na prsih naprej, ker je adaptirano mleko klinčevo drago! Na recept pa ga več ne moreš dobiti.
Sicer pa so mleka razdeljena po mesecih, odvisno od proizvajalca. Jaz imam Milumil in uporabljam 3-ko. Mali je star 10m.

Sicer pa mu običajno zvečer pripravim mleko na plasteničko ali pa kakšno bananino kašico, ki se pripravlja z vodo ali pa gris, čokolino (tega delam z alpskim mleko).





LUMPEK -> Odstavljanje?! (29.4.2005 21:29:33)

Od kdaj naprej pa lahko uporabljam alpsko mleko?
Mislim, ali je priporočljivo že pri sedmih mesecih uporabljati alpsko mleko?





Stran: [1]