RE: KAJ POMENI (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


ssevin -> RE: KAJ POMENI (18.5.2009 20:43:39)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: *rebeka*

Piše sicer nič,da je pravnomočen,ker se lahko še kao pritožim piše...to se vljda nebom.Po mojem se Mobitel tudi nebo pritožilče je sam predlagal oziroma umaknil predlog za izvršbo....


Sklep postane pravnomočen, ko je vročen vsem udeležencem postopka in če nihče od njih zoper sklep ni ugovarjal. V času uradnih ur kliči na sodišče in preveri če je sklep (povedati moraš opr.št., upnika in dolžnika) že postal pravnomočen. Sicer ne vem čisto točno, ali je to informacija ki jo je izvršilno sodišče dolžno povedati preko telefona ali ne. Če ne bo šlo preko telefona se oglasi osebno, oz. na sodišče, ki je izdalo sklep naslovi dopis - predlog za izdajo sklepa o ustavitvi izvršilnega postopka pod opr.št. In xxx/yyyy-aa, opremljenega z žigom pravnomočnosti.

Predvidevam, da sklep še ni pravnomočen, zato do njegove pravnomočnosti žal tudi na banki ne boš mogla urediti limita.




Preveč se obešaš na pravnomočnost, saj to je vse ok, lepo in prav..ampak pač v praksi dostikrat niti ni tako, hvala bogu.


rebeka, kdaj je bil podan predlog in kdaj si prejela sklep o ustavitvi?




Anonimen -> RE: KAJ POMENI (18.5.2009 20:54:10)

Sem brala sicer res kot praviš ni še pravnomočno ker je bila možna pritožba 8 dni.Tole sem dobla iz osdišča namreč da upnik umika predlog za izvršbo 29.4.....imam pa tudi od mobitela da pač moram plačat sodne stroške kar sem seveda storila ostalo pa gre v breme mobitela obresti namreč.




Anonimen -> RE: KAJ POMENI (18.5.2009 20:59:20)

Ne ni delna ustavitev tisto je bila ja ko sem plačala glvanico,da se začasno ustavi.Potem sem plačala še sodne stroške in takrat dobla,da pač upnik umika predlog za izvršbo.




ssevin -> RE: KAJ POMENI (18.5.2009 20:59:28)

IZVIRNO SPOROČILO: *rebeka*

Sem brala sicer res kot praviš ni še pravnomočno ker je bila možna pritožba 8 dni.Tole sem dobla iz osdišča namreč da upnik umika predlog za izvršbo 29.4.....imam pa tudi od mobitela da pač moram plačat sodne stroške kar sem seveda storila ostalo pa gre v breme mobitela obresti namreč.




Aaaajaaaaaa, to je še bolj "sveže" vse skupaj. ampak še vedno predlagam da stopiš s sklepo do banke in da vmešaš mobitel, če bo banka to zahtevala..

kaj pa vem, z enimi ljudmi se da zmenit in ukrepajo z drugimi pa pač ne in komplicirajo..jaz upam ,da naletiš na prve.




Anonimen -> RE: KAJ POMENI (18.5.2009 21:05:23)

Sicer bom jutri poklicala na banko,ker sedež imajo v Kranju tak da mi je mal predaleč tja it mogoče,če bo rekla grem kajti jutri sem v Ljubljani nekaj pa še potem do Kranja tudi lahko skočim,če bo kaj rekel.




Anonimen -> RE: KAJ POMENI (18.5.2009 21:06:07)

ponavadi ti pošljejo opomin in ker si izgubila službo, so podali predlog za izvršbo na sodišče. dogajati se praktično ni moglo nič, če nisi imela službe in niso mogli izvršiti izvršbe. postopek na banki se je sicer lahko ustavil, vendar je bila izvršba še vedno odprta, od tod tudi obresti. ker si dobila novo službo, se je postopek ponovno odprl.
mobitelov odvetnik je dal predlog za izvršbo, sodišče pa potem izda sklep o izvršbi. in ko se ta sklep prejme, imaš možnost izkoristiti pravni pouk, v kolikor ga ne v roku, postane pravnomočen.
takrat bi morala it do mobitela, če si imela še odprte obveznosti in bi se lahko dobro zmenili, tako kot se da npr. zmeniti pri kreditih, kadar ljudje ostanejo brez službe in recimo obrokov ne plačujem npr. pol leta in plačuješ samo obresti.
lahko greš sedaj do mobitela in podaš prošnjo za odpis obresti, vprašanje pa je, če ti bodo ugodili, glede na to, koliko časa je zadeva že odprta.




Anonimen -> RE: KAJ POMENI (18.5.2009 21:08:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Melodie

ponavadi ti pošljejo opomin in ker si izgubila službo, so podali predlog za izvršbo na sodišče. dogajati se praktično ni moglo nič, če nisi imela službe in niso mogli izvršiti izvršbe. postopek na banki se je sicer lahko ustavil, vendar je bila izvršba še vedno odprta, od tod tudi obresti. ker si dobila novo službo, se je postopek ponovno odprl.
mobitelov odvetnik je dal predlog za izvršbo, sodišče pa potem izda sklep o izvršbi. in ko se ta sklep prejme, imaš možnost izkoristiti pravni pouk, v kolikor ga ne v roku, postane pravnomočen.
takrat bi morala it do mobitela, če si imela še odprte obveznosti in bi se lahko dobro zmenili, tako kot se da npr. zmeniti pri kreditih, kadar ljudje ostanejo brez službe in recimo obrokov ne plačujem npr. pol leta in plačuješ samo obresti.
lahko greš sedaj do mobitela in podaš prošnjo za odpis obresti, vprašanje pa je, če ti bodo ugodili, glede na to, koliko časa je zadeva že odprta.


To je že rešeno obresti so odpisali kao plačla sem glavnico in sodne stroške dobla sklepo da se izvršba ustavi a na banko zgleda niso nič dobli še.Računa nimam blokiranega pa nič le za limit se je šlo ker sem si ga hotela povečat in dobim odgovor da nebo šlo,ker imam kao izvršbo na računu za 660 evrov.




Anonimen -> RE: KAJ POMENI (18.5.2009 21:12:06)

aja, sori, sem mislila, da je frišna tema, ker nisem gledala datumov.

glede izvrbe na računu, pa pojdi najprej preverit na mobitel, koliko izvršb so imeli odprtih na tvoj račun. možno da je prišlo v tem času do tega, da so vodili dve izvršbi za eno osebo in je ena še odprta ali pa je morda potem do tega prišlo na sodišču. ker to se dogaja. obveščanje o postopanju celotne zadeve pa ni tvoja naloga.

morda pa je samo banka malo počasna in še nima ažuriranih podatkov.




Anonimen -> RE: KAJ POMENI (18.5.2009 21:15:49)

Saj jutri pokličem pa bom videla,kaj bodo rekli na banki sicer bom mela vs epapirje s sabo od sodišča in mobitela tak,da če res čakajo oni od sodšča pravnomočen sklep bom pač mogla počakat tudi na limit.




TomTaylor -> RE: KAJ POMENI (18.5.2009 21:22:23)

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin


Preveč se obešaš na pravnomočnost, saj to je vse ok, lepo in prav..ampak pač v praksi dostikrat niti ni tako, hvala bogu.



Službena deformacija [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Če ni gor štempla, tut s prstom ne mignem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] (pravzaprav ne smem, ker mi zakon to prepoveduje)




petarda -> RE: KAJ POMENI (19.5.2009 7:14:40)

IZVIRNO SPOROČILO: *rebeka*

IZVIRNO SPOROČILO: Melodie

ponavadi ti pošljejo opomin in ker si izgubila službo, so podali predlog za izvršbo na sodišče. dogajati se praktično ni moglo nič, če nisi imela službe in niso mogli izvršiti izvršbe. postopek na banki se je sicer lahko ustavil, vendar je bila izvršba še vedno odprta, od tod tudi obresti. ker si dobila novo službo, se je postopek ponovno odprl.
mobitelov odvetnik je dal predlog za izvršbo, sodišče pa potem izda sklep o izvršbi. in ko se ta sklep prejme, imaš možnost izkoristiti pravni pouk, v kolikor ga ne v roku, postane pravnomočen.
takrat bi morala it do mobitela, če si imela še odprte obveznosti in bi se lahko dobro zmenili, tako kot se da npr. zmeniti pri kreditih, kadar ljudje ostanejo brez službe in recimo obrokov ne plačujem npr. pol leta in plačuješ samo obresti.
lahko greš sedaj do mobitela in podaš prošnjo za odpis obresti, vprašanje pa je, če ti bodo ugodili, glede na to, koliko časa je zadeva že odprta.


To je že rešeno obresti so odpisali kao plačla sem glavnico in sodne stroške dobla sklepo da se izvršba ustavi a na banko zgleda niso nič dobli še.Računa nimam blokiranega pa nič le za limit se je šlo ker sem si ga hotela povečat in dobim odgovor da nebo šlo,ker imam kao izvršbo na računu za 660 evrov.



Banka mora pred vsakim odobravanjem limita, kredita.... vpogledati v sistem SISBON, kjer so razvidne vse tvoje obveznosti...pri vsaki banki, na sodišču..... Očitno tu še niso osveženi podatki... Pojdi s tem kar imaš na banko, mogoče bo zadostovalo... najverjetneje pa boste morali naročiti izpisek iz SISBON-a, ki ga boš prejela na dom in od koder bo razvidno, da gre za eno in isto terjatev.




Anonimen -> RE: KAJ POMENI (19.5.2009 19:52:38)

Urejeno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Sem zvala na banko zjutraj mi reče ja imate izvršbo na računu sem rekla jutri dobim nekaj dohodnine a tole mi boste zarubili reče ja seveda.Sem rekla vse mam plačeno pri mobitelu sklep sodišča,da se ustavi kak to.On pa ja da oni morajo tudi dobit od sodišča in to lahko traja kar pet mesecov včasih in da pač potem meni mobitel vrne nazaj je rekel.Ali pa,če mu pošljejo od mobitela po faksu,da je res vse rešeno in ustavljeno.Ok jaz kličem na mobitel povem kak in kaj gospa mi reče ok dajte mi št.faksa.Kličem nazaj na banko mi da številko in spet na mobitel in reče gospa v roku ene ure bodo dobli faks ni pa rečeno,da bodo sploh to upoštevali,ker oni se bolj zanašajo na sodišče.Se lepo zahvalim pa popoldan kličem na banko in vprašam,če so dobli faks pa pravi ja in,da izvršbe nebo ter za limit mi tudi da takoj jutri naprej za komisijo.
Pa sem rešila.Je pa res,da so bili zelo prijazni kot na mobitelu tako na banki,ker kakor je rekla gospa je odvisno od banke,če bodo sploh upoštevali tale faks .....




ssevin -> RE: KAJ POMENI (19.5.2009 20:07:00)

IZVIRNO SPOROČILO: *rebeka*

Urejeno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Sem zvala na banko zjutraj mi reče ja imate izvršbo na računu sem rekla jutri dobim nekaj dohodnine a tole mi boste zarubili reče ja seveda.Sem rekla vse mam plačeno pri mobitelu sklep sodišča,da se ustavi kak to.On pa ja da oni morajo tudi dobit od sodišča in to lahko traja kar pet mesecov včasih in da pač potem meni mobitel vrne nazaj je rekel.Ali pa,če mu pošljejo od mobitela po faksu,da je res vse rešeno in ustavljeno.Ok jaz kličem na mobitel povem kak in kaj gospa mi reče ok dajte mi št.faksa.Kličem nazaj na banko mi da številko in spet na mobitel in reče gospa v roku ene ure bodo dobli faks ni pa rečeno,da bodo sploh to upoštevali,ker oni se bolj zanašajo na sodišče.Se lepo zahvalim pa popoldan kličem na banko in vprašam,če so dobli faks pa pravi ja in,da izvršbe nebo ter za limit mi tudi da takoj jutri naprej za komisijo.
Pa sem rešila.Je pa res,da so bili zelo prijazni kot na mobitelu tako na banki,ker kakor je rekla gospa je odvisno od banke,če bodo sploh upoštevali tale faks .....



eto vidiš da se vse da zmenit, sem vedela. fajn.




Anonimen -> RE: KAJ POMENI (19.5.2009 20:19:28)

Ja saj vem,da se da rešit le obrnit se treba na njih kot sem se za odpis obresti,če pa bi vse skupaj pustila pri miru pa bi seveda rubili z obrestmi vred.Tak sem se nasrala pri simobilu nekoč....sem bila dolžna takrat 50 tisoč dobivala opomine pa iz sodišča sklepe pa sem si mislila saj mi nimajo kaj vzet...mater na koncu sem jim plačala 260 tisoč takrat.Namesto,da bi se obrnila na njih kakor  zdaj na mobitel.Ma ja na napakah se učimo pravijo in jaz sem tisto napako takrat zelo drago plačala.HB,da nisem več nikjer nič dolžna vsaj,da bi vedela ne.No ja res pa plačujem vse sproti tak,da vem da nimam nič nikjer.Mogoče pa kaj še kje je iz leta 2000-01 kot tole.Ne da bi vedela ampak mislim,da ne ker drugo ni nič na mene le telefon.





TomTaylor -> RE: KAJ POMENI (19.5.2009 21:50:07)

No, super! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]