Reakcija na cepljenje-na pomoč!! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


kaja11 -> Reakcija na cepljenje-na pomoč!! (27.4.2005 7:44:16)

V ponedeljek smo bili tretjič cepljeni. Prvi dan je bilo vse normalno, v torek je bil pa že cel dan tečkast... zvečer pa še vročina 38.1:( Dala sem mu žličko Calpola in še eno čez par ur, ko je spet zakuhal. Ko sem mu zjutraj izmerila vročino jo ima pa že 38.8.... dala sem mu eno svečko in čakam, da pade.
Čez koliko časa prime svečka? A imate kakšne izkušnje z reakcijami na cepljenje?

Saj vem, da je večina na izletih.... upam samo, da je kakšna, ki mi lahko pomaga, doma:(

LP Kaja




ZARA -> Reakcija na cepljenje-na pomoč!! (27.4.2005 7:57:37)

oj Kaja11,mislim da je imel od Pikaču tamal reakcijo na cepivo...dej jo poišči na privat!!




pika1 -> Reakcija na cepljenje-na pomoč!! (27.4.2005 8:29:49)

živjo, pri nas je bil isto, tako da ti priporočam če je temperatura nad 38 daj calpol, pa obhladke okrog gležnov, naši je to full pomagal, pa počivat, pa velik tekočine,k verjetn nima apetita, brez panike, pa lep pozdravček




Zea -> Reakcija na cepljenje-na pomoč!! (27.4.2005 8:32:34)

Kaja11 - naša je imela tudi malce povišano temperaturo po obeh cepljenjih. Nam so rekli naj takoj ko pridemo iz cepljenja domov damo Calpol čisto preventivno potem pa še opazujemo otroka. Kljub temu je imela še dva dni malo višjo temperaturo, zato sem ji še kar dajala Calpol. Normalna telesna temperatura otroka je 37.5, tako da 38.8 še ni zaskrbljujoče, čeprav si verjetno dobro naredila ko si mu dala svečko (saj so posledice pri vročinskih krčih so lahko zelo hude). Ta bi morala prijeti zelo hitro (zdaj skoraj eno uro po tvojem sporočilu je že sigurno prijela).

Drugače ti pa ne morem pomagati, sorry... upam da je že bolje!:)




kaja11 -> Reakcija na cepljenje-na pomoč!! (27.4.2005 8:42:41)

Vročina je padla na 37.7. Zdravnica je rekla, da je malo pozno za reakcijo na cepivo in da je verjetno kak infekt:zmeden:.... sam malček nič ne kašlja ali pa smrka. Drugače je pa ful dobre volje, pa tudi apetita ni izgubil. Bomo videli kaj bo ko svečka popusti.
Hvala za odgovore:rozica:




Magi* -> Reakcija na cepljenje-na pomoč!! (27.4.2005 10:56:16)

hojla kaja11. naša je bila včeraj drugič cepljena. prvič ni bilo nobene reakcije, zadja - drugič - pa je tudi nekoliko čudna. ponoči smo bolj malo spali, nogico ima otečeno in vročo. vročina pa za zdaj še ni presegla 38. upam, da ne bo hudega.

je pa to vsekakor lahko reakcija na cepljenje, četudi je to že drugi ali tretji dan. zbijaj vročino z calpolom in obkladki. če bi vročina zelo narasla pa takoj k dežurnemu. javi, kako je stanje.

pozdravček. Magi*




ZARA -> Reakcija na cepljenje-na pomoč!! (27.4.2005 11:01:51)

pomoje je tud lahko reakcija,men je pediatrinja rekla,da zadeva lahko udari ven tud po 1 tednu!
lp




kaja11 -> Reakcija na cepljenje-na pomoč!! (27.4.2005 11:36:07)

Zdaj nima vročine...36.5...ima pa steklene očke, pa zelo je tečen... bogi moj mucek:(. Kaj je pa z obkladki.... hladne na gležnje?.
Ponoči nisem spala, ker sem mu skos vročino čekirala.... mal me je strah vročinskih krčev, ker sem jih jaz imela kot dojenček.
Uživajte še namesto nas v tem krasnem vremenu:rozica:




Metuljčica04 -> Reakcija na cepljenje-na pomoč!! (27.4.2005 13:54:19)

Reakcija na cepljenje se je pri nas pojavila tudi pri tretjem cepljenju,prva dva cepiva nič.Ampak pojavila se je točno po 12 urah po cepljenju in trajalo 24 ur.Misli,da pri vama to ni več reakcija na cepivo,ker je že nekaj časa od tega cepljenja.


L.p.!:rozica:




Stran: [1]