Mleko (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


leasnurer -> Mleko (25.2.2009 9:05:48)

Pozdravljene!

Mene pa zanima, kdaj se začele dajat svojin otročičkon navadno polnomastno mleko 3,5 %, namesto adaptiranega mleka.

Lp, Lea




baja* -> RE: Mleko (25.2.2009 9:14:26)

malo po 1 letu, ko se je odstavil od dojenja. Sem mu hotela dati adaptiranega, pa ga ni hotel pit. Je pa že prej probal KM, npr. v pireju...




blazka -> RE: Mleko (25.2.2009 10:51:28)

Malo pred 1 letom, tako da sta ga prav pila. Drugače pa sta ga že prej v zelo malih količinah dobila recimo v zdrobu ali pa s polento, pirejem, špinačo...




žab*ca -> RE: Mleko (25.2.2009 11:30:01)

Jaz pa bi kar na tem naslovu zastavila še eno vprašanje.A se otroku daje polnomastno mleko ali razrečeno.Kot se meni zdi,sem brala,da je treba otroku dajati polnomastne mlečene izdelke,me je pa zmotilo pri prijateljici,ki pravi da je potrebno mleko redčiti in zato ona daje mleko1,6,ki je kao ravno pravo,ima pa 16mesecel staro dete.




roberta -> RE: Mleko (25.2.2009 11:33:15)

prvič pri 8 mesecih (je bolj kot ne samo jezik notri pomočila), zdaj pri 9 mesecih pa ga pije zelo rada kar iz kozarca čez cel dan [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




blazka -> RE: Mleko (25.2.2009 12:40:15)

IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

Jaz pa bi kar na tem naslovu zastavila še eno vprašanje.A se otroku daje polnomastno mleko ali razrečeno.Kot se meni zdi,sem brala,da je treba otroku dajati polnomastne mlečene izdelke,me je pa zmotilo pri prijateljici,ki pravi da je potrebno mleko redčiti in zato ona daje mleko1,6,ki je kao ravno pravo,ima pa 16mesecel staro dete.



Otroku se daje polnomastno mleko in ne 1,6 in podobne variante. Jaz sem samo recimo zdrob skuhala z 2/3 mleka in 1/3 vode.




andrejkam -> RE: Mleko (25.2.2009 12:41:29)

Moj ima 10m in pol, pa ga še ni probal. Bom še počakala kak mesec, dobil bo pa polnomastno




nia5 -> RE: Mleko (25.2.2009 12:51:16)

IZVIRNO SPOROČILO: blazka

IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

Jaz pa bi kar na tem naslovu zastavila še eno vprašanje.A se otroku daje polnomastno mleko ali razrečeno.Kot se meni zdi,sem brala,da je treba otroku dajati polnomastne mlečene izdelke,me je pa zmotilo pri prijateljici,ki pravi da je potrebno mleko redčiti in zato ona daje mleko1,6,ki je kao ravno pravo,ima pa 16mesecel staro dete.



Otroku se daje polnomastno mleko in ne 1,6 in podobne variante. Jaz sem samo recimo zdrob skuhala z 2/3 mleka in 1/3 vode.



Tako ja, polnomastno zaradi kalorij, če se ne motim, lahko pa se meša z vodo.




kjava -> RE: Mleko (25.2.2009 13:41:42)

IZVIRNO SPOROČILO: nia5



Tako ja, polnomastno zaradi kalorij, če se ne motim, lahko pa se meša z vodo.


Pa za razvoj možganov in živčevja so potrebne maščobe.




zvezdica05 -> RE: Mleko (25.2.2009 13:46:15)

Bom kar tu zastavila svoje vprašanje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] :
Imam 9-mesečno punčko, ki je še dojena (3x dnevno). Naslednji teden grem na pot, zato bo mala brez zize praktično cel dan in celo noč. Težava pa je, da odklanja adaptirano mleko.  A se ji lahko ponudi namesto AM kar kravje (npr. Planika)? Sicer ga je že poizkusila v špinači, pireju, mlečnem zdrobu, nikoli pa ji ga nisem dala konkretno za pit.




nia5 -> RE: Mleko (25.2.2009 14:31:10)

IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica05

Bom kar tu zastavila svoje vprašanje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  :
Imam 9-mesečno punčko, ki je še dojena (3x dnevno). Naslednji teden grem na pot, zato bo mala brez zize praktično cel dan in celo noč. Težava pa je, da odklanja adaptirano mleko.  A se ji lahko ponudi namesto AM kar kravje (npr. Planika)? Sicer ga je že poizkusila v špinači, pireju, mlečnem zdrobu, nikoli pa ji ga nisem dala konkretno za pit.




Ja to zna bit problem, moja se je odstavila malo po 8 mesecu in ni marala AM nobene znamke. Sem jo filala z jogurti... da bi dobila mleko, potem pa sem poskusila naše mleko v prahu (od Pomurskih mlekarn), tega pa pije kot velika[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




slovenka -> RE: Mleko (25.2.2009 17:12:42)

IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica05

Bom kar tu zastavila svoje vprašanje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  :
Imam 9-mesečno punčko, ki je še dojena (3x dnevno). Naslednji teden grem na pot, zato bo mala brez zize praktično cel dan in celo noč. Težava pa je, da odklanja adaptirano mleko.  A se ji lahko ponudi namesto AM kar kravje (npr. Planika)? Sicer ga je že poizkusila v špinači, pireju, mlečnem zdrobu, nikoli pa ji ga nisem dala konkretno za pit.



Zvezdica, mislim, da če nima alergije na KM (kar očitno nima, če ga je že probala), da ne bo nič narobe, če en dan pije KM - mislim, da je bolj nevarnost s tem mlekom z velikimi količinami - če vsak dan spije 3/4 litra KM, da ni dobro za ledvice. Jaz ne bi skrbela pri enem dnevu. Saj smo mi pili KM praktično od rojstva. Mogoče nabaviš čist navadno, ne alpsko.

Moja bo sicer sedaj stara 8 mesecev, a je zadnje 3 mesece ne dojim več, pije AM. S KM bomo počakali do 1 leta.




botrca -> RE: Mleko (26.2.2009 9:16:34)

Pri 10 mesecih je prvič poskusil KM s tem da AM še vedno pije zjutraj in zvečer. Ostale kašice in kakav pa pije na KM.




Stran: [1]