pomoč pri nalogi (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


smejčica -> pomoč pri nalogi (23.2.2009 17:46:16)

Hay.

Mi lahko prosim pomagate pri tej nalogi?....če kdo ve. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Podjetje A iz Hrvaške želi prodreti na slovenski trg naftnih derivatov in v ta namen ponudi podjetju B iz Slovenije (denimo, da ima podjetje B v Sloveniji cca. 80% tržni delež) odkup določenega števila bencinskih črpalk.

Podjetje B ne sprejme ponudbe A, zato se A odloči, da bo uveljavljal kršitev ZPOmK pred pristojnim telesom, in sicer zaradi zlorabe prevladujočega položaja (odklonitev sklenitve pogodbe) s strani podjetja B, saj naj bi podjetje B onemogočalo podjetju A vstop na slovenski trg .


Vprašanja:
• Ali se v danem primeru lahko uporabi ZPOmK, in ali bi bilo drugače, če bi bilo podjetje A iz Avstrije?

• Katero je primarno pristojno telo za reševanje obravnavanega primera?

• Ali je odklonitev prodaje bencinskih črpalk s strani B dopustno?




Kerensa* -> RE: pomoč pri nalogi (23.2.2009 17:48:15)

Kako je dejansko, nimam pojma, ampak koji klinac te pa lahko prisili, da nekaj kupiš, če tega nočeš?

Po mojem je dovoljeno, da ne kupijo. Ta drugi nimajo kaj jamrat čez monopol. Naj si v SLO postavijo svoje črpalke na svoje stroške. Odkupa deleža pa po mojem nimajo pravice zahtevati.




Stran: [1]