parne kopeli (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Soncnica -> parne kopeli (23.2.2009 12:19:41)

Zdravo!

Ali pri prehladih otročkom delate parne kopeli in kako to storite? Ali kaj pomagajo? Od katerega meseca naprej pride v poštev inhaliranje?

Lp




bskrle -> RE: parne kopeli (23.2.2009 14:11:38)

Inhalacije z inhalatorjem - pri nas že pri dobrih dveh mesecih.




Nagajučk -> RE: parne kopeli (23.2.2009 18:32:19)

In kako to inhaliranje izvedes pri tako majhnem dojencku? Dej mal opis pls.
thx




madasa -> RE: parne kopeli (23.2.2009 19:24:45)

Mi imamo ta inhalator, ki ima zraven masko in sem ji jo pač držala na usta in nos kolikor je pač šlo. Parne inhalacije pa naredim tako, da v kopalnici (ugasneš ventilator!) spustim vročo vodo skozi tuš in je v dveh minutah megla v kopalnici. No saj ne pretiravam tako ampak, je res hitrro para. Gledati pa moraš,da točiš vodo s tušem in ne po pipi.
No potem pa ji v bano dotočim malo hladne vode in se lepo namaka in hkrati "inhalira".
Lp




nia5 -> RE: parne kopeli (24.2.2009 12:20:12)

Moja je bila še včeraj fejst prehlajena in sem ji zvečer naredila kopel, imam ful fajno olje od Penatena (Erkaltungs bad) z timijanom in ne vem čem še. Po kopanju ji je v roku ene ure nehalo tečt iz nosa[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image], sploh ji pred spanjem nisem rabila spucat noska, prej pa je teklo v potokih. Sicer je stara 9m, vendar jo tudi ti komot v banjici skopaš s tem oljem, meni je res zakon.




Hope2 -> RE: parne kopeli (24.2.2009 13:10:38)

Kje kupiš to olje od penathena, že 1 mesec gledam v mulerju in nisem še opazila. Od katerega meseca naprej pa se lahko uporablja?




nia5 -> RE: parne kopeli (24.2.2009 13:20:12)

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Kje kupiš to olje od penathena, že 1 mesec gledam v mulerju in nisem še opazila. Od katerega meseca naprej pa se lahko uporablja?



Jaz ga kupim v Avstriji (v Bipi), ker mi je pod nosom, a v Mulerju ga ni[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Mislim da lahko od rojstva naprej, bom pogledala in sporočim če je kaka omejitev.




nia5 -> RE: parne kopeli (24.2.2009 14:49:01)

Sem gledala pa nič ne piše od kdaj naprej tako da sklepam da od rojstva.




nežka -> RE: parne kopeli (25.2.2009 8:09:19)

Tudi jaz natočim v banjo najprej vročo vodo, dodam kopel pri prehladih Avalon, potem pa dodam hladnejšo vodo in se notri kopa. Zelo pomaga




botrca -> RE: parne kopeli (25.2.2009 8:49:59)

IZVIRNO SPOROČILO: madasa

Mi imamo ta inhalator, ki ima zraven masko in sem ji jo pač držala na usta in nos kolikor je pač šlo. Parne inhalacije pa naredim tako, da v kopalnici (ugasneš ventilator!) spustim vročo vodo skozi tuš in je v dveh minutah megla v kopalnici. No saj ne pretiravam tako ampak, je res hitrro para. Gledati pa moraš,da točiš vodo s tušem in ne po pipi.
No potem pa ji v bano dotočim malo hladne vode in se lepo namaka in hkrati "inhalira".
Lp



točno tako kot si opisala sem delala tudi jaz 

Inhalirala sem pa tudi tako, da sem skuhala kamilico in solila vse skupaj in ga držala za rokice, da je lepo to paro inhaliral in mu je ful pomagalo. To mi je svetovala P.




Stran: [1]