kdaj k zdravniku pri vročini? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


cambi -> kdaj k zdravniku pri vročini? (23.2.2009 11:52:28)

Imam deset mescev staro punčko in že od zjutraj im vročino. Ob osmih jo je imela 38,7 (v ritki), pa sem ji dala calpol, pa je še vedno isto. Je tudi prehlajena, zdej pa ne vem al naj kr grem pokazat tamalo al še počakam kak dan! Danes mi že tud cel dan spi, nič ne je, pije pa čaj!
Hvala




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.2.2009 12:00:55)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




higuys -> RE: kdaj k zdravniku pri vročini? (23.2.2009 12:03:07)

Čeprav velja neko pravilo, da si z otrokom  z vročino doma tri [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] dni se ga jaz ne držim in pri vsaki vročini vsaj pokličem zdravnico. Pazi da ne dehidrira. In hitro okrevajte.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.2.2009 12:03:54)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Soncnica -> RE: kdaj k zdravniku pri vročini? (23.2.2009 12:12:30)

Hoj, nam je patronažna rekla, da če temperaturo meriš v ušesu ali v ritki odštej 0,3 stopnije

lp




end1 -> RE: kdaj k zdravniku pri vročini? (23.2.2009 12:26:55)

jaz bi tudi klicala P ker bi tem. po calpolu mogla past, pa hitro ozdravte




Naja31 -> RE: kdaj k zdravniku pri vročini? (23.2.2009 12:32:35)

Če je visoka vročina in nobeno sredstvo ne pomaga. 

Če calpol ne prime, daj še eno žličko. Poskusi z mlačno kopeljo, obuj ji mokre štumfke, zavij v mokre brisače,.... Čeprav 38,7 niti ni tako zelo visoka vročina, da bi zdaj morali paniko delat. Eni pravijo, da začnejo zbijati šele nad 39,čeprav se jaz držim 38.5.
Opazuj otroka. Če je normalno živahna, polna energje, potem ok. Če se apatična, nevoljna, potem pejta k zdravniku. 

Drugače pa se jaz kar nekako držim teh tri dni(razen če je ekstremno visoka in nič ne pomaga)  in če po treh dneh vročina ne pade, grem k zdravniku. Prvi dan vročine ti nobeni izvidi ne bodo pokazali kaj je.




Naja31 -> RE: kdaj k zdravniku pri vročini? (23.2.2009 12:33:52)

Aja,vidim da je 38,7 v ritki. To je potem 38,2 kar splohni potrebno zbijati.




cambi -> RE: kdaj k zdravniku pri vročini? (23.2.2009 12:45:09)

no, zdajle sem jo končno "prepričala" da je spila 150 ml mleka, zdej je pa zaspala. Drugače je pa ful "dolgocajtna" - sama komaj da sedi ( ne vem al se ji ne da, ker vidi da mama skuz okol nje skače ;) ), drugače igra se, pa vsake tolk časa se mal nasmeji oz. kej pove.
No, sej panike ravno ne delam, sam tko me je zanimal kdaj se gre ponavad k zdravniku. Ker moja mami pa dela paniko -jo je že zjutri mislila peljat, jst sem pa rekla, da bom kak dan počakala, pa če ne bo boljš, pa gremo.
Aja, kolk hitr pa naj bi Calpol prijel?
LP
Pa hvala za pomoč!




lenca1 -> RE: kdaj k zdravniku pri vročini? (23.2.2009 14:03:08)

Do zdej je naši vročina vedno padla 4.dan, tko da se držim pravila, da jo peljem k zdravniku, če ima vročino več kot 3 dni. Če je viroza jo mora otrok itak prebolet doma in P nima kaj naredit, kvečjemu lahko še kej dodatnega stakneš v čakalnici s polno bolnimi otroki. Če pa poleg vročine kaže še kake druge znake pa otročka le peljite k zdravniku. Naša vedno, ko ima vročino nič ne je, silim jo s tekočino, je nerazpoložena, jokava... tko, da mislim, da so to normalni znaki. Sej tud k mamo mi vročino ne poskakujemo od energije[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




cambi -> RE: kdaj k zdravniku pri vročini? (23.2.2009 20:40:33)

Spet jst tuki! Naj povem, da je naši bejbi vročina d večera narasla do 39,3 in smo šle kr k zdravniku. Tam so ugotovili, da ima vnete ušeske, dobile smo antibiotik.
Zdej pa upajmo, da se vse hitro pozdravi.




Stran: [1]