previjanje pred ali po obroku (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


PetraSkok -> previjanje pred ali po obroku (18.2.2009 23:33:13)

zanima me, kdaj previjate svoje novorojenčke?

Previjali naj bi pred hranjenjem, ampak do sedaj mi je to uspelo le 1x, zato, ker ko se moja pupika zbudi (spi zelo različno in nikoli ne morem točno napovedati kdaj bo to) začne na ves glas kričati, hrana mora biti TAKOJ in ni pogojev, da jo jpred hranjenjem previjem, po drugi strani pa vem, da je bolje previjati pred obrokom ko zelodček še ni poln.

Ko jo nahranim, podereva kupček, čakam cca. 15 minut, potem mi zaspi ali pa je budna in povsem mirna in takrat - po približno pol ure se začne previjanje ali celotna higijena.


Ima katera podobno izkušnjo ozirima kaj svetujete? Ali delam pravilno??





sttj -> RE: previjanje pred ali po obroku (18.2.2009 23:46:30)

mi smo se previjali po obroku,ker je vedno takrat napolnila pleničko in smo morali postopek ponoviti




Doll -> RE: previjanje pred ali po obroku (18.2.2009 23:50:53)

nikoli nisem gledala kdaj ga previjem.Ni mi mus nič pred obrokom.
previjanje je za naju bil pač en lep ritual.
ne vem kakšen nasvet išeč.
pri previjanju pa ja ni pravila pred ali po obroku[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




ANIME -> RE: previjanje pred ali po obroku (19.2.2009 3:47:23)

v porodnišnici so načeloma rekli pred hranjenjem in na začetku smo to upoštevali.
ker se na začetku skoraj vsaki obrok pokaka (po obroku) smo seveda začeli previjati po obroku - rezultat: vsa previjalna je bila pobruhana.
ker sta se hranila po flaški in sta itak morala čakat na mleko (in kasneje, ko nista bila več vsakič pokakana) smo uvedli nazaj po obroku - sta točno vedela in sta v 90% nehala jokat na previjalni.
nekateri tudi predlagajo previjanje med hranjenjem (ob menjavi joške)




AnciM -> RE: previjanje pred ali po obroku (19.2.2009 8:52:40)

Pred hranjenjem naj bi se previjalo, da otrok med previjanjem ne bi polival. Jaz mojega vedno previjem pred obrokom ravno zaradi tega, ker je polivanček. Če ti ne poliva, ko ga previjaš po hranjenju, se sploh ne sekiraj. Ti si le olajšaj delo, kakor si ga znaš. Jaz ga pred hranjenjem, da mi ga ni potrebno 3x celega preobleči. Ti pa ga zaradi mene lahko tudi po, če vama tako ustreza.




Taula -> RE: previjanje pred ali po obroku (19.2.2009 10:36:45)

Jaz sem jo ponoči pred, podnevi pa po potrebi.




Matjona -> RE: previjanje pred ali po obroku (19.2.2009 10:39:29)

Ko sva bili z mojo pupiko na EINT so zahtevali previjane pred hranjenjem, nato sva odšli v bolnišnico Celje in sva se previjale po hranjenju in tako se še sedaj, previjem jo cca. 30 minut po hranjenju. Jaz zagovarjam previjanje po hranjenju, je pa odvisno od dojenčka, če je polivanček kot je že napisala AnciM, ali pa kako se pač navadiš, kar ti je lažje.

Sončni pozdravčki




pingo80 -> RE: previjanje pred ali po obroku (19.2.2009 10:42:11)

Tud jaz sem se sprva držala nasveta iz P, pol sem pa vidla, da tko ne bo šlo. Naša sončica se je tud čist različno zbujala in ko se je zbudila, je hotla takoj zizo. Če sem jo dala na previjalno je blo eno samo matranje zanjo in zame. Tako sva se začeli previjati po obroku in se še danes, ko smo stari pol leta. Takrat je Lana dobre volje in se lahko na previjalni igrava.
Delaj tako, kot tvojemu otročku in tebi najbolj paše.




andrejkam -> RE: previjanje pred ali po obroku (19.2.2009 12:46:55)


IZVIRNO SPOROČILO: pingo80

Tud jaz sem se sprva držala nasveta iz P, pol sem pa vidla, da tko ne bo šlo. Naša sončica se je tud čist različno zbujala in ko se je zbudila, je hotla takoj zizo. Če sem jo dala na previjalno je blo eno samo matranje zanjo in zame. Tako sva se začeli previjati po obroku in se še danes, ko smo stari pol leta. Takrat je Lana dobre volje in se lahko na previjalni igrava.
Delaj tako, kot tvojemu otročku in tebi najbolj paše.

Se podpišem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Dream -> RE: previjanje pred ali po obroku (19.2.2009 17:56:32)

Vedno ga previjam pred hranjenjem, ker zelo poliva. Če je vik in krik zaradi lakote, ga skušam malo umiriti, drugače pač ne gre. Če ga previjem med obrokom ali po njem, gre več ven iz njega kot je prej pojedel.




Čarli08 -> RE: previjanje pred ali po obroku (19.2.2009 18:16:15)

Pred in po. Pred zato, da sem gazbudila, po pa zato, ker se je posračkal.




Hope2 -> RE: previjanje pred ali po obroku (19.2.2009 18:18:44)

Sprva sem se isto spraševala, pol pa sem že na vse skupaj pozabila in previla kokr je pač naneslo. Zaradi refluksa mi tudi med previjanjem bruhne, ampak to mi tudi če ga previjem 2 uri po obroku. Probam ga čim manj premetavat in je stvar rešena. Se mi pa zdi zelo škoda in žalostno, da ga matram s previjanjem, medtem ko joka, ker je lačen[sm=smiley13.gif]. Je pa ja bolj za oba zabavno previjanje, ko je vesel in zadovoljen otrok[sm=bravo.gif]




slovenka -> RE: previjanje pred ali po obroku (19.2.2009 18:32:25)

Jaz nisem tu gledala na nobena pravila, ampak kakor se je meni zdelo. Ko je bila še tako mičkena, sva se v glavnem, ko se je zbudila, takoj dojili - eno zizo, potem previjanje, malo ogled po stanovanju in potem drugo zizo, pa spet spanje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Mišni -> RE: previjanje pred ali po obroku (19.2.2009 18:36:25)

IZVIRNO SPOROČILO: PetraSkok

zanima me, kdaj previjate svoje novorojenčke?

Previjali naj bi pred hranjenjem, ampak do sedaj mi je to uspelo le 1x, zato, ker ko se moja pupika zbudi (spi zelo različno in nikoli ne morem točno napovedati kdaj bo to) začne na ves glas kričati, hrana mora biti TAKOJ in ni pogojev, da jo jpred hranjenjem previjem, po drugi strani pa vem, da je bolje previjati pred obrokom ko zelodček še ni poln.

Ko jo nahranim, podereva kupček, čakam cca. 15 minut, potem mi zaspi ali pa je budna in povsem mirna in takrat - po približno pol ure se začne previjanje ali celotna higijena.


Ima katera podobno izkušnjo ozirima kaj svetujete? Ali delam pravilno??




Ja, čisto v redu. Super. Po občutku je najbolje.




Senci -> RE: previjanje pred ali po obroku (24.2.2009 12:51:31)

Previjamo se po obroku že skoraj od začetka, ker smo in še vedno polivamo tako, da počakamo, da se hrana malo poleže v želodčku.




livia -> RE: previjanje pred ali po obroku (24.2.2009 13:07:50)

Pravil ni, delaj tako, da bo prav obema.
Mi smo se hranili na obe joški in sem jo previjala kar med dojenjem - med eno in drugo joško. Najprej se je najedla na eni, ko je hotla že malo kinkn, sem jo zbudila s previjanjem, potem pa dala še na drugo joško, da je še malo spila in lepo zaspala naprej. Meni in njej je ta varianta ful pasala. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




diamantina -> RE: previjanje pred ali po obroku (24.2.2009 14:45:42)

Jaz ga previjam po hranjenju, ker se med hranjenjem pokaka in bi ga morala dvakrat preoblačit in porabit dvoje plenic. Počakam pa kakšnih 15 minut preden ga previjem (včasih poliva, velikokrat ne) in mi ponavadi spi na previjalni oz. je zelo miren. Povijanje pred dojenjem se nama ni obneslo, ker je mali pod nujno zahteval hrano in nič ni pomagalo, pa še po previjalni mi je plesal, da ga skoraj nisem mogla v miru preoblečt.




simonakr -> RE: previjanje pred ali po obroku (24.2.2009 17:12:21)


IZVIRNO SPOROČILO: livia

Pravil ni, delaj tako, da bo prav obema.
Mi smo se hranili na obe joški in sem jo previjala kar med dojenjem - med eno in drugo joško. Najprej se je najedla na eni, ko je hotla že malo kinkn, sem jo zbudila s previjanjem, potem pa dala še na drugo joško, da je še malo spila in lepo zaspala naprej. Meni in njej je ta varianta ful pasala. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]


Se podpišem. To varjanto mi je patronažna predlagala in deluje - ponoči se zbuja samo enkrat in jaz lahko spim (bravo jest!),




zmajaz -> RE: previjanje pred ali po obroku (24.2.2009 17:49:48)

IZVIRNO SPOROČILO: Taula
Jaz sem jo ponoči pred, podnevi pa po potrebi.


Isto - ker ponoči je med dojenjem vedno zaspala in bi jo potem s previjanjem samo zbudila, zato sem jo hitro najprej previla in šele nato dojila.




majčiangelček -> RE: previjanje pred ali po obroku (26.2.2009 17:36:41)

Mi se tudi previjamo med dojenjem, kadar si pa izčrpam mleko, pa po dojenju.. Previjanje pred dojenjem so mi svetovali v porodnišnici, ampak sem to kmalu ukinila, ker se mi je vedno pokakal med dojenjem. Škoda plenic [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




uršula83 -> RE: previjanje pred ali po obroku (26.2.2009 18:59:48)

Prvi mesec sem previjala pred hranjenjem, previjala sem tudi ponoči in ga s tem predramila in nemalokrat uspavala nadaljnje 2 ure in spet je hotel jest. Skratka upoštevala sem nasvete iz porodnišnice in nasvete starih mam. Potem pa sem stvar začela delat tko, kot se mi je zdelo, da malemu najbolj ustreza. Ponavadi se previjeva ravno umes, recimo 1 uro ali pa dve po dojenju, učasih pred dojenjem, včasih pa po. Nikakor pa ga ne previjam ponoči. Previjem ga zvečer preden zaspi, okoli 20-21, in naslednjič šele zjutraj ob 8. Ritke pa nima tako občutjive, da bi imel rdečo, ga pa obilno namažem s kremo. In odkar delam tako, je samo 1X na noč ali pa celo nikoli.




brkn83 -> RE: previjanje pred ali po obroku (26.2.2009 21:18:58)

no mi se zaenkrat previjemo še pred obrokom. ker naš ko se zbudi, najprej malo zagodrnja in potem je neki časa buden in tih, šele potem pa mal zajoka. Tk da imam lepo čas, da ga najprej previjem in potem nahranim.




K_a_t_j_a -> RE: previjanje pred ali po obroku (2.3.2009 21:52:08)

Previjam ga po obroku, ker se ponavadi po obroku pokaka.




katra55 -> RE: previjanje pred ali po obroku (2.3.2009 21:54:36)

IZVIRNO SPOROČILO: sttj

mi smo se previjali po obroku,ker je vedno takrat napolnila pleničko in smo morali postopek ponoviti

Se podpišem.




Stran: [1]