kako je možno??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


EvCh -> kako je možno??? (18.2.2009 20:48:57)

Kako je možno, da se otrok v enem tednu zredi za 40 dag??? Čez dan se dojiva in ker je mali še vedno lačen mu dodam približno 30 ml dodatka, ponoči pa dvakrat popije po 80 ml dodatka. Ves čas imam občutek popolnoma praznih dojk in tudi ko poskusim črpati, načrpam le 30 ml (ponoči). Res mi ne gre v glavo, kako se lahko v enem tednu zredi za 400 gramov, medtem ko bi se naj zredil le do 200 gramov?




NinaŠ -> RE: kako je možno??? (18.2.2009 21:19:42)

Mogoče pa vseeno ne potrebuje dodatka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Doll -> RE: kako je možno??? (18.2.2009 21:21:38)

če popije 30 ml dodatka potem ga ne potrebuje
ravno v tem je fora,ti imaš občutek praznih dojk,a mleka imaš,pomeni da se je ponudba-povpraševanje končno "naredilo"
črpati nehaj,ker to ni merilo koliko mleka imaš.jaz sem si načrpala samo 20 ml,pa sem mleka imela,ker se ne zanašam na to,ampak na otroka,še posebej pa na tehtnico.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.2.2009 21:28:28)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




sanelaa -> RE: kako je možno??? (18.2.2009 21:58:27)

Črpanje ni merilo, nobena črpalka namreč ne potegne tako kot dojenček.

Če imaš občutek praznih dojk, to tudi ni merilo. Slej ko prej dojke po polnjenju ne postajajo več polne oz. trde na otip, ampak so pač normalne.

Očitno mleko imaš, sploh če mali v tako kratkem času toliko pridobiva na teži.




Mišni -> RE: kako je možno??? (18.2.2009 22:56:46)

IZVIRNO SPOROČILO: Doll
če popije 30 ml dodatka potem ga ne potrebuje


Ja, to je res.




Doll -> RE: kako je možno??? (18.2.2009 23:17:31)

mišni a danes se boš v vsem strinjala z mano[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




EvCh -> RE: kako je možno??? (19.2.2009 8:44:00)

Saj sem poskusila brez dodajanja, pa je po 45 minutah dojenja sledil histerični jok, ki ga je pa pomirila samo hrana. Sem ga dala na trebušček, saj sem mislila, da ga šraufa, vendar se jok ni umiril, potem petje, pestovanje, guncanje...nič ni pomagalo, no dodatek ga je pa potem pomiril. Bom šla pred naslednjim hranjenjem na tehtnico in potem še po hranjenju in bom vidla, koliko sploh dobi z dojenjem. Sem si pa enkrat za ponoči izčrpala celo 80 ml mleka in je bil potem že po eni uri lačen, ne vem...




AnciM -> RE: kako je možno??? (19.2.2009 9:02:30)

EvCh zelo veliko razlag boš dobila, kdaj otrok potrebuje dodatek. Iz lastnih izkušenj pa ti povem, da toplo mleko zelo lepo pomirja. Tudi mojega kdaj prime, da se joka brez razlog; ni lačen, je previt, nima krčev... čisto brez razloga. Pa mu lepo zamešam malo toplega mlekca in se pomiri. Pa to ne pomeni, da je bil lačen. Saj mi tudi vzamemo košček čokolade, da se pocrkljamo, pa to še ne pomeni, da smo lačni. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Torej, če ti ni odveč in če pač vidiš, da otrok potrebuje "sladico" po obroku, mu ga pa daj. Nič ne bo narobe. Tudi teža se bo prej ali slej umirila. Nič nisi povedala, koliko sta stara in kako velika in težka sta se rodila. Moj je bil 55cm in samo 3070g in je na začetku tudi dobil zelo veliko gor. Saj ni čudno, ko je bil pa tako dolg in suh.




EvCh -> RE: kako je možno??? (19.2.2009 9:40:32)

Zdaj je star 5 tednov in ima 3300 gramov, velik je 50,5 cm. To sicer niti slučajno ni bajsek za svojo velikost :)...ampak me je strah, da če bo šlo tako naprej da bo kriza in je težje kako ukrepati, ko je že pozno. Rodil se je 47 cm velik in 2500 težek, vendar je potem padla teža na 2300 in sva se na začetku kar borila, da je jedel, ker je večino časa spal..no zdaj pa se toliko redi, pa se mi sploh ne zdi, da bi veliko jedel. Je na vsake 4-4,5 urc, kakor se zbudi. Je morda kakšna možnost, da imam nekvalitetno mleko? To sploh obstaja? Človek se začne res spraševati, kaj delam narobe...




emaa -> RE: kako je možno??? (19.2.2009 9:48:49)

Evch ne sekiraj se, pač rabi malo več, moja dva sta bila kar konkretna (rojena pa z 1960 in 46cm in 2100 in 47cm, pa sta oba precej izgubila, sploh lažji  dvojček), po 4-5 mesecih. Sta bila pač bolj okrogla in velika, kar sta vse izgubila potem ko sta začela kobacat in nato hodit. Če bi bilo tvoje mleko nekvalitetno, se ne bi redil sploh. 




EvCh -> RE: kako je možno??? (19.2.2009 10:22:27)

Na to sploh nisem pomislila, verjetno imaš prav emaa...je pa hudo otročka poslušat jokat od lakote, dejansko pa veš da po takšni količini ne more bit lačen :).




evi28 -> RE: kako je možno??? (19.2.2009 19:57:48)

Ne vem zakaj misliš, da bi lahko imela "nekvalitetno" mleko, materino mleko je najboljša hrana za dojenčke. Vsebuje vse, kar[sm=duda.gif] rabi. Kot so ti že napisale, sigurno ne joče zaradi lakote, če potem spije samo 30 ml AM. [sm=duda.gif] jočejo zaradi različnih stvari, ne samo lakote. Če pa misliš, da je lačen, ga pa enostavno pristavi k prsim, ne vem, zakaj sploh dodatek...Če ti je želja dlje dojiti, poskusi brez dodatka, ki ga očitno tvoj[sm=duda.gif] sploh ne rabi, da se ti ponudba-povpraševanje pravilno vzpostavi.
Poleg že napisanih stvari ti pa svetujem tudi, da se o dojenju informiraš na dojenje.net, ali forum dojenje na MON. Tam boš izvedela vse, ampak res vse, kar rabiš vedeti o dojenju.




EvCh -> RE: kako je možno??? (20.2.2009 10:31:57)

Hja o dojenju sem prebrala vse, kar se je le dalo...ampak če je dojka prazna mi branje ne pomaga :)...Sem poskušala še iztisniti kar z roko po dojenju in ni šlo niti kaplice več ven, glede na to da pa otrok postane čisto živčen med sesanjem sem si razlagala, da je mleka zmanjkalo. Po dodatku je potem veliko bolj miren, je pa res, da ga poje zelo različno - največkrat okoli 30, kdaj pa tudi do 60. Številka 40 dag v enem tednu me je presenetila...bomo videli kako bo zdaj naprej.Koliko na mesec se pa naj bi malčki sploh zredili?




Stran: [1]