grozen jok pri previjanju (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Naja31 -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 19:02:04)

Zivju punce,

prosim pomagajte!
Moj fantek , ki bo jutri star 2 tedna, pri vsakem previjanju tako grozno joka, da postane cisto rdec v celo telo in tudi spae mu zmanjkuje. Prvic, ko je kar nehal dihati, sem se grozno ustrasila, zdaj ga pa vsakic ko se to zgodi, moram dvigniti in se malo pomiri. Samo kaj ko se cela zgodba ponovi itsti trenutek ko ga polozim nazaj na previjalno. Pri previjanju se nekako gre saj hitro mine, ko ga pa umivam s krpico ( se še ne kopamo) je pa res grozno. Sem mislila, da ga mogoce zebe, pa sem pri vcerjasnjem umivanju se dodatno ogrela prosotor, ampak je bilo isto.
Kako naj ga pomirim?

Lp, Naja




BONI* -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 19:13:31)

Naja31, kako ga pomiriti-nimam recepta (pri nas ga žgačkamo, lupčkamo,z medvedki animiramo,v naročje vzamemo-ubistvu tako kot ti), lahko pa ti povem, da je pri nas isto, pa je Luka star že 4,5 meseca. Najhuje je, ko se mu oblači kaj čez glavo ali daje na glavo. Včasih me kar mine it ven, ker vem kaj me čaka:(

Lp, Boni




Pupica -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 19:22:03)

Dojenčki ne marajo biti nagi. Imaš mogoče v prostoru premrzlo? Poizkusi ga pokriti z dekico ali nečim.pa se nato previjajta dalje.

lp




Jančika_ -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 19:24:49)

Mogoče naštimaš nad previjalno kakšen vrtiljak z nežno melodijo. Kaj pa duda, ne pomaga?




kaja11 -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 19:33:43)

Naja 31.... pri nas je bilo tako prve tri tedne.... pri vsakem previjanju živčni zlom:(. Nič ni pomagalo... ščasoma se je navadil in začel uživati. Pri oblačenju kombinezona je bilo pa cele tri mesece pestro:(... babi je enkrat kar z njim jokala.





kaja11 -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 19:34:44)

Aja.... mi smo eno igračko namontirali nad previjalno, ki ga je včasih zamotila.




eva1 -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 19:44:18)

Pri nam je jok minil po enih treh tednih, in sedaj neznansko uživa pri preoblačenju in kopanju! Držim pesti, da bo pri vam tudi tako-no ko pa je bil jok, je pa duda pomagala!
lp, Eva in Luka




darja72 -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 19:56:51)

MI smo obesili balon nad previjalno. Je bilo potem kar ok.




valči -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 21:14:34)

:muca:To je delal moj prvi otrok in ni nič pomagalo:zmeden:,tadruga pa nič ne protestira:bravo:

Nism ti pomagala,samo bo pri kakih treh mesecih minilo,mogoče prej-držim pesti zate:muca:




Anja167 -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 21:19:42)

Mogoče ga pa nekako umij v naročju, ali pa ga imej vseskozi, kjer se le da, pokritega s pleničko.




bucka1 -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 21:20:27)

Pri nas pa punčici nista nič jokali, ko smo se previjali, oz. zelo malo. Zelo zelo sta jokali samo zvečer po kopanju, ko sta bili že ultra utrujeni in sta čakali samo še papico in posteljo.




Anja167 -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 21:27:11)

Ja, naš se je tudi jokal, če je bil lačen. Tako da smo začeli jesti pred previjanjem in umivanjem.




Anonimen -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 21:46:03)

Čez zgornji del telesa mu položi kakšno dekico, da se ne bo počutil "ogroženega". Pa takoj ko ga odviješ, ga čimbolj pokrivaj zraven. Po nogicah in kolikor se da čez trebušček. Meni se zdi, da se more počutiti kot ježek, če ga položiš na hrbet in se mora odpreti.




Naja31 -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 22:03:36)

Hvala.
Mi je malo lazje, ko vidim da niseme dina s tem problemom. Jaz sem ze mislila, da je kaj hudo narobe z njim.
Danes sem poskusila, da sem ga pred umivanjem podojila na eni dojki, ampak je potem vseeno spet dozivel zivcni zlom. Mogoce se je malo prej umiril, se pred koncem dogajanja, ampak zdaj ne vem ce je bilo to nakljucje ali je dojenje res pomagalo.
Duda mu sploh ni vsec. Se se bolj razjezi ko mu jo dam v usta.
Jutri bom nad previjalno namontirala vrtiljak pa upam, da bo kaj pomagalo.
Lp, Naja




Lu -> grozen jok pri previjanju (23.4.2005 22:29:56)

Naja31 pri nas je bilo isto. Potem sem pa začela; naprej podojit na eni dojki-previt-in nato še na drugi. Od takrat naprej je OK. Ne jokamo več. No edino če si čas vzamem in Majo zelo počasi oblačim, ker se še menimo zraven. Ne smem biti predolga, ker me ima dovolj :)-

lp




BONI* -> grozen jok pri previjanju (24.4.2005 9:49:48)

pupic@, ti moram malo osporavat! Naš Luka pa prav uživa, ko je nagec. Kriza je potem, ko ga začnemo oblačiti:((




N&N&D -> grozen jok pri previjanju (24.4.2005 18:55:39)

Pri nas je bil tudi na začetki med previjanjem in oblačenjem jok. Sedaj ga že lahko malo zamotimo in je dosti bolje. Joka samo še takrat, ko je lačen ali pa zaspan.




Stran: [1]