Kdaj prvič k zobozdravniku? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


dejzi -> Kdaj prvič k zobozdravniku? (17.2.2009 13:31:50)

...te sami obvestijo, ti pove P, ali je to naloga staršev, da jih sami od sebe peljejo pokazat? (ponavadi je že tako, da naj bi starši kar vse sami vedeli....le od kje me zanima?)
Naša punčka je zdaj stara 6m. Sem že pozna?
Aja...zobkov še ni...




dskubin -> RE: Kdaj prvič k zobozdravniku? (17.2.2009 14:36:18)

Nekje kličejo pri enem letu, večinoma pa šele pri 3h. Jaz bi kar poklicala, ko zrastejo prvi zobki in se sama naročila - tko sem naredila jaz. Jaz sem oba peljala enkrat okoli 9ih mesecev, taprvi je imel takrat 2, tadruga se mi zdi samo 1 zob. To je bolj svetovanje o negi zobkov, pravilni prehrani, dudicah, flaškah, sladkarijah ipd. Od takrat hodita na pregled vsake pol leta, torej bo pri treh letih kar nekaj pregledov že mimo. Meni se zdi fino, da poznata svojo zobozdravnico, inštrumente, ki jih ima, da se je ne bojita ipd. Ker če ima otrok že kakšne probleme (nekateri imajo že pri treh kako luknjico), ko ga prvič pelješ, lahko zasovraži zobarje, kar pa ni najboljš.




pipi -> RE: Kdaj prvič k zobozdravniku? (17.2.2009 14:36:46)

Lahko te sami obvestijo, če pa ne boš dobila vabila do enega leta, jo kar sama naroči. Tako je meni svetovala pediatrinja.




vanomis -> RE: Kdaj prvič k zobozdravniku? (17.2.2009 14:37:11)

V našem koncu kličejo (Domžale) okrog 9. meseca. Mi smo bili ravno včeraj. Naslednji kontrolni pregled imamo čez eno leto.
Kolegica iz Krškega pa ima 16-mesečno hčerko in je še niso klicali.

Po moje je najbolje, da se pozanimaš pri pediatru.




Anonimen -> RE: Kdaj prvič k zobozdravniku? (17.2.2009 14:39:00)

Jaz sem jo sama naročila in smo bili pri 7 mesecih, ko smo imeli 5 zobkov. Ponovno imamo kontrolo pri 14 mesecih.




katra55 -> RE: Kdaj prvič k zobozdravniku? (17.2.2009 17:49:09)

Na Jesenicah kličejo pri 3. letih.




ksenci -> RE: Kdaj prvič k zobozdravniku? (17.2.2009 18:30:15)

sm vprašala v ordinacijo, pa mi je rekla da ko bo star 9m naj pokličem za datum. 




dejzi -> RE: Kdaj prvič k zobozdravniku? (18.2.2009 10:31:01)

punce,
hvala za odgovore.




nia5 -> RE: Kdaj prvič k zobozdravniku? (20.2.2009 12:10:34)

Mi imamo 6 zobkov in me je sedaj pri pregledu napotila.




Stran: [1]