temenice (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


leyla -> temenice (22.4.2005 17:39:50)

Pozdravljene ,že nekaj časa vas redno prebiram in sedaj imam vprašanje za vas in sicer kako naj mojemu malčku odstranim temenice,poskusla sem z oljčkom in čez nekaj časa kopanjem pa ni čisto pomagalo. Imate kakšen nasvet.?

LEP POZDRAV VSEM
Lea




Jančika_ -> temenice (22.4.2005 17:50:43)

A si jih potem, ko si jih naoljila, izčesala? Samo z oljem in kopanjem ne bo šlo. Vzemi tak gost glavniček in češi od čela nazaj. Potem pa še šampon. Pri nas je pomagalo v eni seansi.

Če si jih izčesala in ni pomagalo, pol pa ne vem:zmeden2:.




Blink1 -> temenice (22.4.2005 17:53:17)

Jaz sem ji po kopanju namazala glavico z oljem, dala gor kapico in pustila čez noč. zjutraj pa samo počesala...

Pa nekaj časa traja, da se jih rešiš. No, vsaj pri nas niso takoj šle stran:zmeden2:




cleopatra -> temenice (22.4.2005 18:00:02)

Ja, res boš morala uporabit gost glavniček (dobi se tut poseben glavniček za temenca) in kr fajn ''skrtačit'' glavo.
naša mala štručka je mela kr dost, pa sm sam enkrat ji sčistla (prej namažeš z oljem, da se zmehča) in od takrat nima nič več.

pa, pa
cleo:)




leyla -> temenice (22.4.2005 18:48:09)

HVALA, BOM ŠE POSKUŠALA.
LEP DAN ŠE NAPREJ




san -> temenice (22.4.2005 19:32:44)

jaz sem mu olje pustila na lasiscu kar 5 ur skupaj, potem pa pocesala in umila glavo s samponom in zraven z glavnikom izcesavala in je slo ze prvic vecino stran, tako da sem mu drugic, dva dni kasneje, le pol ure olje gor pustila in ponovila vajo. na sreco smo se jih znebili.

lp s:)




NEVA-1 -> temenice (22.4.2005 20:07:32)

Nama je pomagalo ribje mazilo in sva jih v nekaj dneh uspešno odstranila. Imel pa je zelo, zelo trdovratne, tako da se mu je že kar skorja naredila po glavici.
Jaz sem ga namazala in pustila nekaj časa, nato pa sem mu jih z glavničkom odstranila.




Pupica -> temenice (22.4.2005 23:11:14)

Nam so se pojavile le 1x. Takoj sem nehala umivati glavo z šamponom za 14 dni, pa so pri naslednjem pranju z šamponom izginile.:zmeden:




Mojca20 -> temenice (23.4.2005 10:32:37)

Jaz sem tudi naoljila, pustila vsaj 2 uri, potem pa izčesala z gostim glavničkom, najbolj je to delati, ko dojiš, saj dojenček je takrat pri miru in sigurno imaš dovolj časa da temeljito izčešeš! Pri nas je delovalo!;)




vanja_1 -> temenice (23.4.2005 16:22:17)

Pozdravljena!

Tudi moj sinek ima veliko temenc, ki smo jih včeraj uspešno odstranili, ne vem za koliko časa, ampak danes ni še nič novih. Jaz sem mu naoljila glavico, na temenca položila z oljem prepojeno vato in čez dala kapico. Tako sem pustila 1 uro, nato pa z glavničkom izčesavala (tiste najtrdovratnejše - naredila se mu je že prava skorja - pa sem uspela odstranit z zelo mehko zobno ščetko). Moj mali škrat se pri tem ni nič bunil celo zaspal je.

Upam, da se ti bo kaj kmalu uspelo znebit temenc.

Lep pozdrav,

Vanja




kepica -> temenice (23.4.2005 19:36:55)

Mi sicer nismo imeli težav s temenci,nam je pa babica za vsak slučaj,če bi se temenca pojavila, dala nasvet,naj glavico namažemo z margarino.Baje deluje.Poskusite.

lp
kepica




Stran: [1]