|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 10:04:43   
katicka
IZVIRNO SPOROČILO: xerox

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

OMB, kaj si to nametala ene črke skupaj? user posted image


se dere na mojo hšči ,ki je stara osem mesecev.mali pa ne pustim takega obnašanja pri meni saj sem jaz tu doma.če gre na wc pa skače gor pa dol s školke,...da popizdiš.in zdaj je mamica jezna ker skregam njeno hšči ko je pri meni


Jaz mislim da so te črke problemuser posted image


ja vem se m se malo zatipkala.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 10:11:11   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: xerox

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

OMB, kaj si to nametala ene črke skupaj? user posted image


se dere na mojo hšči ,ki je stara osem mesecev.mali pa ne pustim takega obnašanja pri meni saj sem jaz tu doma.če gre na wc pa skače gor pa dol s školke,...da popizdiš.in zdaj je mamica jezna ker skregam njeno hšči ko je pri meni


Jaz mislim da so te črke problemuser posted image

Eh, ta hžšči user posted image je še najmanjši problem v primerjavi s celotnim besedilom, brez presledkov, velikih začetnic itd. Pa saj je vseeno... danes je valentinovo user posted image user posted image
.
.
.
.
user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 10:53:06   
angel_rebelde
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: xerox

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

OMB, kaj si to nametala ene črke skupaj? user posted image


se dere na mojo hšči ,ki je stara osem mesecev.mali pa ne pustim takega obnašanja pri meni saj sem jaz tu doma.če gre na wc pa skače gor pa dol s školke,...da popizdiš.in zdaj je mamica jezna ker skregam njeno hšči ko je pri meni


Jaz mislim da so te črke problemuser posted image

Eh, ta hžšči user posted image je še najmanjši problem v primerjavi s celotnim besedilom, brez presledkov, velikih začetnic itd. Pa saj je vseeno... danes je valentinovo user posted image user posted image
.
.
.
.
user posted image



ti si pa tako pametna, in oh in sploh.. Če te kaj moti, veš kje je X za izhod!

P.S. : Lepše se bere OMG, kot pa OMB user posted image


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 10:56:20   
angel_rebelde
Odgovor...

Moj malečki se žal, kadar smo na obisku zelo neprimerno obnaša, me ne posluša... ko sva doma, je zelo priden, če dobimo obiske, tudi.. Le če mi kam gremo, je pa obup..

Če pa 3.letnik ne razume nič, je pa moj 19 mesečnik full pameten, ker me dosti razume... user posted image

Kaj narediti? Nevem, jaz na obiske več ne hodim, če že, pa samo za kratek čas... Imaš pa vso pravico otroka kregati, če se neprimerno obnaša, mama pa se dela kot da je vse OK... Če že ona ne, pa pač ti...


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 11:03:13   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*
Tvoj otrok bo tudi star 3 leta in boš vidla da ni tako enostavno. Mogoče je res malo bolj nagajiva in nima prave vzgoje ampak to ni tvoja stvar. Ti vzgajaj svojega in pusti naj drugi delajo kakor hočejo. Ziher pa ne pridejo vsak dan na obisk. Ko pa so tam in ti kaj ne paše pa probaj z lepimi besedami in kako igro jo zamotit, mogoče bo boljše.


Halo??? To se sicer strinjam, da naj vzgaja vsak kakor mu paše, ampak če so pa pri tebi doma na obisku, pa enostavno ne moreš pustiti, da ti otrok uničuje stvari, da maltretira tvojega otroka, odpira predale itd. Meni grejo lasi pokonci ob starših, ki mirno sedijo in to gledajo in otroku prav nič ne rečejo, Če jih ne moti, da jim otrok to počne doma, prav - njihova stvar, ampak drugje pa tega enostavno ne morejo delati in konec. Jaz ne bi bila tiho, pa tudi če nikoli več ne pridejo na obisk. Če mamica sama nima toliko soli v glavi, da ji bi bilo jasno, da tako enostavno ne gre, ji pač mora nekdo to povedati, pa zamera gor ali dol. Naša je stara 13 mesecev in če si pri taki starosti da dopovedati, da nekaj ne sme, me ne more noben prepričati, da triletnik ne razume - še kako dobro razume - tudi to, da ji mamica vse dovoli, ati pa ne, zato se pa vede drugače, če je on zraven.

Pa še to - eni otroci so res zelo živahni in trmasti ter pri starosti 3-4 let težko obvladljivi, tega se povsem zavedam, zato nikoli ne zamerim, če se otrok ne vede lepo, pa vidim, da ga starši vsaj poskušajo krotitit - če pa mirno gledajo in se delajo, kot da nič ni, tega pa ne prenesem - za take pa res najbolje, da sploh ne pridejo na obisk.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 14.2.2009 11:07:15 >

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 11:33:01   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: xerox

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

OMB, kaj si to nametala ene črke skupaj? user posted image


se dere na mojo hšči ,ki je stara osem mesecev.mali pa ne pustim takega obnašanja pri meni saj sem jaz tu doma.če gre na wc pa skače gor pa dol s školke,...da popizdiš.in zdaj je mamica jezna ker skregam njeno hšči ko je pri meni


Jaz mislim da so te črke problemuser posted image

Eh, ta hžšči user posted image je še najmanjši problem v primerjavi s celotnim besedilom, brez presledkov, velikih začetnic itd. Pa saj je vseeno... danes je valentinovo user posted image user posted image
.
.
.
.
user posted image



ti si pa tako pametna, in oh in sploh..


Ooo, hvala za kompliment user posted image
Sicer mi pa dol visi, če se tebi lepše bere angleško, jaz pač uporabljam slovensko različico te fraze. Ampak tebi očitni ni poznana.
Zdaj seveda pričakujem še tvoje ljubezensko pismo na ZS, kot je v tvoji navadi.. user posted image

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 11:57:29   
nia5
Mislim kako komplicirate z besedilom, je pač jezna pisala in jaz sem kljub vsemu razumela.
To meni ni normalno, doma naj dela kaj hoče, ampak ko bi bila pri meni na obisku, pa je druga pesem. Vem da so otroci razposajeni in živahni, vendar kaj pa je grdo in neprimerno obnašanje, pa ni več živahnost. Pa da bi se drla na mojo hčerko!!!!! Pa ni šans! Če se tako pogosto vidite in ti je to dobra prijateljica, ne vidim razloga zakaj ne bi razčistile in se pogovorile. Jaz tega ne bi tolerirala.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 13:04:06   
*alja*
Madona ej, če bi bil drugačen naslov bi pa vse drugače pisale.
Če bi dala naslov posta "na obisku so se drli na mojo Špelco", bi pa vse rekle, da te pravice nima noben da se dere na vaše/naše otroke.

Jaz si enostavno ne predstavljam, da bi se vpričo mene nekdo drug drl na mojega otrokauser posted image Jaz se trudim da je ubogljiva kolko se da, ampak na obiskih je tudi včasih nagajiva, čisto nasprotje kot je doma. In si ne predstavljam da bi zaradi tega dvigali glas nad njo in kao da se to pri njih ne dela. Jaz bi bila tam tudi zadnjič.

Ok določene stvari, npr. to ne primaj ker se lahko zlomi,... kaj takega ja, ampak druge stvari pa ne.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 14:17:09   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*
Jaz si enostavno ne predstavljam, da bi se vpričo mene nekdo drug drl na mojega otrokauser posted image Jaz se trudim da je ubogljiva kolko se da, ampak na obiskih je tudi včasih nagajiva, čisto nasprotje kot je doma. In si ne predstavljam da bi zaradi tega dvigali glas nad njo in kao da se to pri njih ne dela.


To se vsekakor strinjam - nihče nima pravice se dreti na tvojega otroka ali povzdigovati glasu nad njim, lahko pa mu na lep način reče "poslušaj, to se pa ne sme" ali kaj podobnega, če vidi, da ti kot mamica ne odreagiraš na skrajno neprimerno vedenje in se delaš, kot da ni nič. Pa ne mislim zdaj konkretno nate - saj te sploh ne poznam - ampak na splošno za starše, ki pustijo otrokom, da na obiskih počnejo karkoli se jim zahoče in jih niti opozorijo ne. Pa tudi vsak normalen ne bo otroku nič rekel, če vidi, da ga starši vsaj poskušajo krotiti - če pa se delajo, kot da nič ne vidi, ti pa tudi na določeni točki prekipi in, čeprav nerad, ne moreš biti več tiho. Seveda pa to ne pomeni, da smeš nad otrokom kričati - saj se da na lep način rečti.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 14:57:40   
katicka
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: *alja*
Jaz si enostavno ne predstavljam, da bi se vpričo mene nekdo drug drl na mojega otrokauser posted image Jaz se trudim da je ubogljiva kolko se da, ampak na obiskih je tudi včasih nagajiva, čisto nasprotje kot je doma. In si ne predstavljam da bi zaradi tega dvigali glas nad njo in kao da se to pri njih ne dela.


To se vsekakor strinjam - nihče nima pravice se dreti na tvojega otroka ali povzdigovati glasu nad njim, lahko pa mu na lep način reče "poslušaj, to se pa ne sme" ali kaj podobnega, če vidi, da ti kot mamica ne odreagiraš na skrajno neprimerno vedenje in se delaš, kot da ni nič. Pa ne mislim zdaj konkretno nate - saj te sploh ne poznam - ampak na splošno za starše, ki pustijo otrokom, da na obiskih počnejo karkoli se jim zahoče in jih niti opozorijo ne. Pa tudi vsak normalen ne bo otroku nič rekel, če vidi, da ga starši vsaj poskušajo krotiti - če pa se delajo, kot da nič ne vidi, ti pa tudi na določeni točki prekipi in, čeprav nerad, ne moreš biti več tiho. Seveda pa to ne pomeni, da smeš nad otrokom kričati - saj se da na lep način rečti.



saj ne da se derem na njo.če 100 rečem to pa to se ne sme ona pa kot da je gluha in pol  ko že to rečeš 101 pa te že razkuri.pa mamici sem že povedala ampak on aje mnenja da se ona igra.pa saj ne moreš vrjet.kr zagovarja otroka.grem vrtgovino z njima pa mala pol trgovine obrne,mamica pa se samo smeji.pa kje je to normalno pri treh letih.vrjameme da včasih otrok ni razpoložen ampak če se vidimo pri meni cca 3 krat na teden ne more biti skozi nerazpoložena.če pa jo ati skrega pa se mamica gre na atija dret da jo maltretira,pa jo že crtla.in zdaj je mamica jezna na mene ker češ jaz ne bom njenemu otroku govorila kako se naj vede pri meni.in tako nima več vstopa k meni saj se ne mislim kregat.in ne bo se mala nekaj izživljala nad mojo hšči.pol pa še babice zadaj pametnačijo da tega češ ne smem.pa saj nisem neki froc ko se bo mala drla na mene.sem se spet tak fejst raspisala.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 15:02:02   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: *alja*
Jaz si enostavno ne predstavljam, da bi se vpričo mene nekdo drug drl na mojega otrokauser posted image Jaz se trudim da je ubogljiva kolko se da, ampak na obiskih je tudi včasih nagajiva, čisto nasprotje kot je doma. In si ne predstavljam da bi zaradi tega dvigali glas nad njo in kao da se to pri njih ne dela.


To se vsekakor strinjam - nihče nima pravice se dreti na tvojega otroka ali povzdigovati glasu nad njim, lahko pa mu na lep način reče "poslušaj, to se pa ne sme" ali kaj podobnega, če vidi, da ti kot mamica ne odreagiraš na skrajno neprimerno vedenje in se delaš, kot da ni nič. Pa ne mislim zdaj konkretno nate - saj te sploh ne poznam - ampak na splošno za starše, ki pustijo otrokom, da na obiskih počnejo karkoli se jim zahoče in jih niti opozorijo ne. Pa tudi vsak normalen ne bo otroku nič rekel, če vidi, da ga starši vsaj poskušajo krotiti - če pa se delajo, kot da nič ne vidi, ti pa tudi na določeni točki prekipi in, čeprav nerad, ne moreš biti več tiho. Seveda pa to ne pomeni, da smeš nad otrokom kričati - saj se da na lep način rečti.


Saj to sem tudi mislila, da lepa beseda marsikaj doseže. A urška me je kar napala v prejšnjem postu kao da sem čist zgrešeno napisala.

Jaz vem da otrok ne more nekomu cele bajte okrog obrnit ko je na obisku, ampak vem pa tudi da nikoli nebi povzdignila glasu nad tujim otrokom ki je na obisku. Otrok je sam otrok in če mati nima tolko v glavi da nič ne reče bi njej rekla da to tak ne gre. Ona je mati in ona ga naj vzgaja, kak si ga bo vzgojila takega bo mela.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 17:04:15   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*
Jaz vem da otrok ne more nekomu cele bajte okrog obrnit ko je na obisku, ampak vem pa tudi da nikoli nebi povzdignila glasu nad tujim otrokom ki je na obisku. Otrok je sam otrok in če mati nima tolko v glavi da nič ne reče bi njej rekla da to tak ne gre. Ona je mati in ona ga naj vzgaja, kak si ga bo vzgojila takega bo mela.


Se strinjam. Jaz vedno rečem v takih primerih, da bogi otrok v resnici itak ni nič kriv - krivi so vedno starši, ki ne znajo otroka vzgajat in ki ga ne naučijo, kaj sme in kaj ne, sam od sebe pa res ne more vedeti. Včasih bi bilo treba starše malo vzgojit. user posted image

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 17:29:19   
urška
alja, jaz te nisem nič napadala. in iz prvega posta je čisto dobro vidno, da se avtorica posta ne dere na punčko, ampak se punčka dere na njo in njeno hčero.
in ne, katicka ne sme vpit nad tujim otrokom, ampak če otrokova mati ne zna postavit meje, jo čist lahko postavi ona. ker so u njeni hiši. in predstavljaj si, kako bi se katicka počutila, če bi deklica recimo padla s stola in si prebila ustnico. ker, reči ji ne sme naj neha, torej pleza lahko. vsak bi se potem počutil krivega. in če ne zarad drugega, mora zaradi takih stvari otroku nekdo povedat kaj se sme in kaj ne. in če starši tega ne naredijo, potem lahko to naredi lastnik stanovanja.
in ja, mati mora vzgajat otroka, ampak če jo doma dovoli vse, to ne pomeni, da moramo (oz. morajo) vsi ostali tudi tolerirat tako obnašanje.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 17:35:34   
Pupa7
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: xerox

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

OMB, kaj si to nametala ene črke skupaj? user posted image


se dere na mojo hšči ,ki je stara osem mesecev.mali pa ne pustim takega obnašanja pri meni saj sem jaz tu doma.če gre na wc pa skače gor pa dol s školke,...da popizdiš.in zdaj je mamica jezna ker skregam njeno hšči ko je pri meni


Jaz mislim da so te črke problemuser posted image

Eh, ta hžšči user posted image je še najmanjši problem v primerjavi s celotnim besedilom, brez presledkov, velikih začetnic itd. Pa saj je vseeno... danes je valentinovo user posted image user posted image
.
.
.
.
user posted image



Mislim, da ni bilo vprašanje slovničnega popravila teksta...


_____________________________

Leonard 27.3.2009 19:02, 4000 g in 54 cm :)

28.4.2009 5500g in 58,5cm :)
25.5.2009 6780g in 65cm :)

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 17:36:40   
Gina
Prav je, da si otroku povedala, kako se je treba obnašat. Je pa tako, da mnogo staršev tega ne doume. Zanje je prijazno starševsko vedenje in ljubezen to, da mu vse dovolijo. Posledično otroci ne vedo, kako se je treba obnašat in imajo v življenju kasneje hude probeme sprejemat občečloveške sprejete norme. Družba te enostavno kruto kaznuje, če se ne vedeš po standardih. V najboljšem primeru te samo izloči. Kako bo tak otrok kasneje funkcioniral v življenju ne vem. Ampak zihr bo ves čas ubog, ap se smilil sam sebi, ker ne bo vse po njegovo in ker se svet ne bo vrtel zgolj okrog njega. Ne bo več kralj celotnega sveta. IN to jih res močno udari. Gledam vsakodnevno. Preveč je takih staršev. Ogromno jih je. Ko bi oni vedeli, kašno strašansko škodo delajo svojemu otroku! Pa ne vedo. Ampak pomagat pa v resnici ne moreš. Čez prepričanja se ne da iti. Lahko pa seveda zahtevaš, da se pri tebi otrok primerno vede. Čist komot to zahtevaš.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 17:47:41   
zmajaz
Se strinjam Gina. Vse preveč je staršev, ki mislijo, da otroku delajo uslugo s tem, ko mu vse dovoljo, mu nikoli nič ne prepovedo, kaj šele, da bi ga kdaj skregali. In da se bo otrok že nekako sam od sebe naučil kaj se sme in kaj ne. Tega res ne razumem. user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 19:51:01   
N.SI
Ojla, jaz sicer besedilo čisto lepo razumem...
naj povem samo to, da se strinjam z vsemi, ki so napisale, da v svoji hiši TI postavljaš meje... sploh pa, če starši ne vedo, kaj je splošna olika. Saj nihče ne pričakuje od 3-letnikov ne vem kako mirno obnašanje, a so MEJE!

Dve izkušnji bi delila z vami:
- sem bila pri moževi sestrični pred nekaj meseci. Njen poba jih ima 5 let. Mislim, da malemu ni para pri taaaaaako lepi vzgoji, ki morda celo sili človeka v razmišljanje ali sestrična pretirava. Ampak, sem bila navdušena nad oliko tega mladega gospodiča, ki je kazal 15 in ne 5 let...
In, mi je sestrična pripovedovala, kaj se ji je pred časom pripetilo. So dobili obisk, tudi prišel en pobalin s starši in v pričo vseh začel njenega sina tepsti po glavi, praskati in grzti. "Vzgojeni gospodič" je sicer zajokal in potožil mamici, da ga boli...  Starši tega "nemirneža" SPLOH NISO ODPRLI UST, kar je sestrično poparilo do te mere, da je ustala in zgrabila malo ostreje "nemirneža" za roko, počepnila in mu povedala, da se to ne sme delati, in da pri njih doma tega ne počno, ter da to boli... Če ne ve kako zelo boli, mu ona sama z veseljem pokaže, če želi... je mali "nemirnež" začel tako jokati in so njeni obiski začeli razpravljati šele na to, da ona nima kaj metat pribomb njunemu otroku ter se je mož od kolegice s sinom pobral domov (jezen na sestrično). Kolegica pa je sestrični rekla še par krepkih in šla... Sem sestrično vprašala, kako se pa danes razumejo - in mi je odgovorila, da se niso pogovarjali 2 meseca, ker so bili starši tako prizadeti a naslednjič, ko so prišli je bil mali popolnoma drugačen do njenega malega, kljub temu, da pri drugih (imajo isti krog prijateljev) še vedno počne isto...

Torej, sestrična je očitno dosegla, da se je mali vsaj do njenega otroka spremenil.


- pride pred nekaj tedni moja najboljša prijateljica, katero pa 5 letni sine sploh ne "šmirgla", oče pa vedno pravi kolegici "dj, reč malemu naj neha", da bi ga pa oče vzel v roke pa niti slučajno. Kolegica pa ima pomembnejše opravilo (piti kavico, povedati kaj je kupila iz kataložne prodaje, kdo jih je obiskal...), kot da bi v gosteh krotila svojega sinka (in ga na splošno učila lepega vedenja). No, meni je počil film, ko je začel razmetavati igrače mojega - takrat še nerojenega - otročka, ki so bile pripravljene za prihod. Začel je razbijati z vrati, metati ključe iz vrat dnevne sobe in kopalnice v smeti ter, ne vem kje je prstke umazal s črno barvo, mi je vse ploščice v kopalnici s prstki poflekal... za nameček se je pa še polulal vse okoli školjke...
Ko sem vse to videla in predvsem kolegico, ki je tako flegmatično sedela sem ji pač povedala, da za moje pojme 5-letniki bi se pa lahko že lepše obnašali ter da jaz tega njenemu sinu (in nobenemu, tudi svojemu ne bom). In kaj naredi ona?? - se mi v obraz začne smejati ter da bo ziher tudi moj sin počel vse to in jim bo vse vrnil, ko bomo pri njih v gosteh... me je ta njena nonšalantnost tako poparila, da sem ji kar malo konkretneje povedala dve-tri o vzgoji in da moj sine tega niti slučajno ne meni ne nikomur takih hudobij ne bo počel, ker bo imel vzgojo in za kake primere tudi malo bolj čvrsto roko...

Torej, je bila najboljša prijateljica prizadeta, se nisva slišali 5 tednov in tudi sedaj sva bolj tko - na daleč... In tudi danes, ko imam že svojegga črička me še ni prišla obiskati... user posted image user posted image Bi od najboljše prijateljice le pričakovala bolj zrelo obnašanje... a morda sem se uštela...

(odgovor članu katicka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
14.2.2009 19:56:41   
katicka
IZVIRNO SPOROČILO: N.SI

Ojla, jaz sicer besedilo čisto lepo razumem...
naj povem samo to, da se strinjam z vsemi, ki so napisale, da v svoji hiši TI postavljaš meje... sploh pa, če starši ne vedo, kaj je splošna olika. Saj nihče ne pričakuje od 3-letnikov ne vem kako mirno obnašanje, a so MEJE!

Dve izkušnji bi delila z vami:
- sem bila pri moževi sestrični pred nekaj meseci. Njen poba jih ima 5 let. Mislim, da malemu ni para pri taaaaaako lepi vzgoji, ki morda celo sili človeka v razmišljanje ali sestrična pretirava. Ampak, sem bila navdušena nad oliko tega mladega gospodiča, ki je kazal 15 in ne 5 let...
In, mi je sestrična pripovedovala, kaj se ji je pred časom pripetilo. So dobili obisk, tudi prišel en pobalin s starši in v pričo vseh začel njenega sina tepsti po glavi, praskati in grzti. "Vzgojeni gospodič" je sicer zajokal in potožil mamici, da ga boli...  Starši tega "nemirneža" SPLOH NISO ODPRLI UST, kar je sestrično poparilo do te mere, da je ustala in zgrabila malo ostreje "nemirneža" za roko, počepnila in mu povedala, da se to ne sme delati, in da pri njih doma tega ne počno, ter da to boli... Če ne ve kako zelo boli, mu ona sama z veseljem pokaže, če želi... je mali "nemirnež" začel tako jokati in so njeni obiski začeli razpravljati šele na to, da ona nima kaj metat pribomb njunemu otroku ter se je mož od kolegice s sinom pobral domov (jezen na sestrično). Kolegica pa je sestrični rekla še par krepkih in šla... Sem sestrično vprašala, kako se pa danes razumejo - in mi je odgovorila, da se niso pogovarjali 2 meseca, ker so bili starši tako prizadeti a naslednjič, ko so prišli je bil mali popolnoma drugačen do njenega malega, kljub temu, da pri drugih (imajo isti krog prijateljev) še vedno počne isto...

Torej, sestrična je očitno dosegla, da se je mali vsaj do njenega otroka spremenil.


- pride pred nekaj tedni moja najboljša prijateljica, katero pa 5 letni sine sploh ne "šmirgla", oče pa vedno pravi kolegici "dj, reč malemu naj neha", da bi ga pa oče vzel v roke pa niti slučajno. Kolegica pa ima pomembnejše opravilo (piti kavico, povedati kaj je kupila iz kataložne prodaje, kdo jih je obiskal...), kot da bi v gosteh krotila svojega sinka (in ga na splošno učila lepega vedenja). No, meni je počil film, ko je začel razmetavati igrače mojega - takrat še nerojenega - otročka, ki so bile pripravljene za prihod. Začel je razbijati z vrati, metati ključe iz vrat dnevne sobe in kopalnice v smeti ter, ne vem kje je prstke umazal s črno barvo, mi je vse ploščice v kopalnici s prstki poflekal... za nameček se je pa še polulal vse okoli školjke...
Ko sem vse to videla in predvsem kolegico, ki je tako flegmatično sedela sem ji pač povedala, da za moje pojme 5-letniki bi se pa lahko že lepše obnašali ter da jaz tega njenemu sinu (in nobenemu, tudi svojemu ne bom). In kaj naredi ona?? - se mi v obraz začne smejati ter da bo ziher tudi moj sin počel vse to in jim bo vse vrnil, ko bomo pri njih v gosteh... me je ta njena nonšalantnost tako poparila, da sem ji kar malo konkretneje povedala dve-tri o vzgoji in da moj sine tega niti slučajno ne meni ne nikomur takih hudobij ne bo počel, ker bo imel vzgojo in za kake primere tudi malo bolj čvrsto roko...

Torej, je bila najboljša prijateljica prizadeta, se nisva slišali 5 tednov in tudi sedaj sva bolj tko - na daleč... In tudi danes, ko imam že svojegga črička me še ni prišla obiskati... user posted image user posted image Bi od najboljše prijateljice le pričakovala bolj zrelo obnašanje... a morda sem se uštela...



vidim da se sem se tudi jaz uštela.ona je tudi meni rekla češ kak se bo moja obnašala ko bo toliko stara.sami izgovori.

(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ne vem če sem nora al kaj.....
15.2.2009 12:10:18   
tominikapiki
Halo??? To se sicer strinjam, da naj vzgaja vsak kakor mu paše, ampak če so pa pri tebi doma na obisku, pa enostavno ne moreš pustiti, da ti otrok uničuje stvari, da maltretira tvojega otroka, odpira predale itd. Meni grejo lasi pokonci ob starših, ki mirno sedijo in to gledajo in otroku prav nič ne rečejo, Če jih ne moti, da jim otrok to počne doma, prav - njihova stvar, ampak drugje pa tega enostavno ne morejo delati in konec. Jaz ne bi bila tiho, pa tudi če nikoli več ne pridejo na obisk. Če mamica sama nima toliko soli v glavi, da ji bi bilo jasno, da tako enostavno ne gre, ji pač mora nekdo to povedati, pa zamera gor ali dol. Naša je stara 13 mesecev in če si pri taki starosti da dopovedati, da nekaj ne sme, me ne more noben prepričati, da triletnik ne razume - še kako dobro razume - tudi to, da ji mamica vse dovoli, ati pa ne, zato se pa vede drugače, če je on zraven.

Pa še to - eni otroci so res zelo živahni in trmasti ter pri starosti 3-4 let težko obvladljivi, tega se povsem zavedam, zato nikoli ne zamerim, če se otrok ne vede lepo, pa vidim, da ga starši vsaj poskušajo krotitit - če pa mirno gledajo in se delajo, kot da nič ni, tega pa ne prenesem - za take pa res najbolje, da sploh ne pridejo na obisk.


Točno tako. Mi imamo ogromno takih "frendov", ki svojim otrokom pri nas vse pustijo. Najprej jim rečem lepo, potem že grdo gledam (no, če bi bilo tako hudo, bi jih tudi kregala, brez skrbi), no, z enimi smo se po enem takem obisku naslednjič za srečanje zmenili zunaj na igrišču, druge take frende pa sploh več ne vabimo na obisk. Sorči, doma naj delajo kar hočejo, pri nas pa ne bodo. Pa moj drugod tudi ne bo take zganjal, ker mu ne bom pustila. Ne bom potem (ko bo star 3 leta), nič bolj tolerantna.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?