avtosedež - funkcinoalnost sedežev 9-36kg, ko je otrok malo starejši? (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroška oprema



Sporočilo


skokica01 -> avtosedež - funkcinoalnost sedežev 9-36kg, ko je otrok malo starejši? (13.2.2009 9:17:32)

Naša mala je stara 2,5 leti (ima 13,5kg). Odločamo se za nakup dodatnega avtosedeža za avto dedka in babice.
Nikakor se ne morem odločiti ali kupiti avtosedež 9-36kg ali 15-36 kg.

Trenutno imamo za drugi sedež Recaro Starlight 9-36kg in smo z njim iz varnostnega vidika zadovoljni, čeprav se mi zdi, da je v tem sedežu kar stisnjena in zelo fiksirana (večinoma se sicer vozi v Römer Kingu 9-18kg in je kar se udobnosti tiče veliko boljši, pa tudi v prometni nesreči se je odlično obnesel). Ne predstavljam si 8 ali več letnika (kaj šele 11 letnika) sedeti v sedežu kot je Recaro 9-36kg.

Kakšne so izkušnje tistih, ki imate že malo starejše otroke in uporabljate avtosedeže 9-36kg? Ali se večji otroci v njih dobro počutijo? Če bi še enkrat kupovali, bi se odločili za isto kategorijo sedeža ali bi raje vzeli 15-36 kg ali morda sedež drugega proizvajalca?

Vsem se vnaprej zahvaljujem za odgovore!




Doll -> RE: avtosedež - funkcinoalnost sedežev 9-36kg, ko je otrok malo starejši? (13.2.2009 12:42:58)

odločila bi se isto,za kiddy-a
Smo zelo zadovoljni




Jančika_ -> RE: avtosedež - funkcinoalnost sedežev 9-36kg, ko je otrok malo starejši? (13.2.2009 12:52:08)

Pri Kiddyju se višina in širina naslona nastavita, tako da je kar dolgo uporaben. Potem se pa nekaj od tega odstrani, mislim, da ostane samo jahač. Nisem prav natančno gledala, ker ima Vasja pri 4,5 letih šele 15 kil in mu v zadnjem letu sploh nismo nič nastavljali hrbtišča, tako da smo še daleč od jahača.

Za tamalega imamo Concord Trimax, tam se naslon pri določenih kilah/višini tudi odstrani in ostane jahač, če sem prav razumela. Menda se lahko za vmesno obdobje montira gor neko posebno naslonjalo.

Za oboje bi morala pogledat v navodila, pa se mi jih po pravici povedano zdajle ne da iskat.

Ne vem pa, če bi se odločila enako, ker je blago na obeh že precej zgonjeno. Se mi zdi, da bi to moralo dlje držati.




Stran: [1]