POOOMOOOČ slabokrvnost! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tanjicka -> POOOMOOOČ slabokrvnost! (21.4.2005 22:00:56)

Prosim za kakšen nasvet in sicer moj :duda: je pravkar dopolnil eno leto, pa ima težave zaradi železa, pediatrinja mi je svetovala naj grem v Avstrijo po kapljice Aktifferin. Ker pa povzročajo stranske učinke na zobkih, mu jih seveda nisem dajala, pa sem to skušala popraviti s hrano. Vsak dan sok rdeče pese, pa suho sadje,pa velik temne zelenjave, pa dost vitamina C.... pa so včerajšnje preiskave krvi zopet pokazale, da še vedno primanjkuje železa.
Ali obstajajo kakšne učinkovite ali kapljice ali sirup, ki ne povzroča porjavelost zob in kje je to možno nabavit!
Mislim, da je enkrat že potekala debata na to temo, pa je ne najdem na RR!

Hvala že vnaprej!




Mojca P. -> POOOMOOOČ slabokrvnost! (21.4.2005 22:14:25)

Nam je priporocila pediatrinja Ferrobet tabletke, ki se jih tudi kupi samo v Avstriji. Rekla je, da po njih zobki ne porumenijo, moras pa poskrbeti, da gre tabletka naravnost dol (da se ne raztopi po ustih in s tem po zobkih).
Smo sicer se majhni, imamo pa ze kar sest zobkov, zaenkrat snezno belih (res pa je, da tabletke jemo sele mesec).
Ce si skepticna, povprasaj kaksnega zdravnika o njihovem ucinku na zobke!:rozica:




buči -> POOOMOOOČ slabokrvnost! (22.4.2005 7:15:24)

Mi že 3 mesece pijemo sirup Ferrum (lek), pa je na kontroli pokazalo, da je zdaj še manj Hb, kot pa ga je bilo pred začetkom jemanja. :zmeden: Jemo vse, kar vsebuje železo. Res je, da imamo slabokrvnost v družini. No, če ne bo po 4. steklenički sirupa stanje boljše, gremo na preiskave.

Lp :kuza:




Anonimen -> POOOMOOOČ slabokrvnost! (22.4.2005 7:26:39)

Buči, še C vitamin zraven, da se železo absorbira. Pa saj to itak veš, ne. Samo razmišljam na glas. ;)




ZARA -> POOOMOOOČ slabokrvnost! (22.4.2005 7:46:09)

http://www.lunin.net/zdravje/slabokrvnost.php




dejčka2 -> POOOMOOOČ slabokrvnost! (22.4.2005 12:17:12)

Moja punca je morala pri 3 mesecih piti ferumlek in prvi zgornji zobki so prišli ven črni, takoj sem prenehala davat sirup in pri enem letu nama je rekla zdravnica da sma si pridno popravile železo.:hudicek:
Zdaj je stara 5,5 let in ima vse zgornje zobke črne, prvih 4 sploh nima ima samo škrbine.:hudicek:
Potem pa mi še zobozdravnica reče, da sem ji jaz zobke pokvarila z flaško, pa niti vprašala me ni če je imela flaško! Seveda sem ji povedala svoje in se pobrala od tam. Zdaj pa čakamo, da ji začnejo počasi izraščat zgornji zobki mislim da ne rabim pisat kako me je tega strah.
Naj kar sami jejo železo, slabokrvnost se z meseci popravi z prehrano!!




Pupica -> POOOMOOOČ slabokrvnost! (22.4.2005 23:26:17)

dve temi nazaj imaš slabokrvnost:zmeden::zmeden:

Ja pa čimprej popravite tole vašo slabokrvnost:bravo:

LP tebi, Davidu in mali pikici9nebesa




Stran: [1]