privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


tajtam -> privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (11.2.2009 10:22:50)

Hipotetično vprašanje: Glede na to, da ima vse več otrok zaradi takih in drugačnih težav logopedske obravnave in so čakalne dobe pri njih kar dolge - najprej čakanje na vrsto in nato približno mesečni obiski, me zanima, če bi vozile otroka k privatnemu logopedu, kjer bi bile obravnave vsaj enkrat tedensko (praktično brez čakalne vrste). Obiski pa bi bili plačljivi. Zanima me predvsem za Gorenjsko in Ljubljano.




Kerensa* -> RE: privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (11.2.2009 10:28:04)

Ja, seveda bi.




Volga -> RE: privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (11.2.2009 10:31:54)

Mislim, da ne, saj enkrat mesečna obravnava je dovolj, itak dobiš potem vaje, ki jih moraš izvajat doma, in če jih izvajaš, je teažava hitro rešena.




urška76 -> RE: privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (11.2.2009 10:37:45)

Odvisno od težave, ki jo ima otrok in seveda tud cene.




rija -> RE: privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (11.2.2009 10:38:34)

itak da bi.




Nur -> RE: privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (11.2.2009 10:42:20)

Odvisno od težave. In angažiranosti staršev koliko doma "vadijo".

Sicer pa se mi zdi, da so te logopedske obravnave trenutno neke vrste "modna muha", in vsaj polovica otrok ne bi potrebovala tovrstnih obravnav.




bskrle -> RE: privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (11.2.2009 10:47:25)

Odvisno od težav, sama sem obiskovala logopedinjo kot odrasla in je res odvisno od tega, ali vadiš vsak dan.





Luni -> RE: privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (11.2.2009 10:48:38)

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Mislim, da ne, saj enkrat mesečna obravnava je dovolj, itak dobiš potem vaje, ki jih moraš izvajat doma, in če jih izvajaš, je teažava hitro rešena.

Se strinjam! Tedenske obravnave res ne potrebuješ! Pomembna je itak vaja doma, tam dobiš samo smernice, katerih se ne da prihitet!




kaya2007 -> RE: privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (11.2.2009 15:40:57)

jaz bi hodila, ker grem ponavadi itak raje privat-vsaj za tamalo.




urška -> RE: privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (11.2.2009 21:08:06)

enkrat na teden pol ure, se meni ne zdi preveč. moj sin hodi enkrat na 2 tedna po pol ure, pa je logopedinja rekla, da bi bilo res boljše, če bi blo vsak teden pol ure, ampak ima grozno gužvo, ker pokriva celo občino in hodi kar po vrtcih. in ja seveda je pomembno, da doma tudi vadiš, ampak kakor jaz vidim mojega, je tam pri njej veliko bolj pri stvari. me pa zanima kakšen so cene teh storitev. če si samoplačnik?




mayflower -> RE: privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (11.2.2009 21:18:08)

Očitno nekdo razmišlja o odprtju zasebne prakse, ker je enako vprašanje na MON-u. 
To pomeni, da bo za vse tiste, ki si privat obravnave ne bodo mogli privoščit, še daljša čakalna doba.

Glede na vse kar se trenutno dogaja, je za razmislit, ali si bomo v prihodnosti lahko sploh še privoščili toliko samoplačniških storitev. Na žalost je pa najlažje "izkoristiti" starše. Tudi pri bolniških nadomestilih, bomo očitno potegnili zelo zelo na kratko, če ne bomo ukrepali.




ely* -> RE: privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (11.2.2009 22:03:29)

Mi smo ga iskali, pa nismo našli. Zdaj smo pa zrihtali 1x tedensko pri državni in je zastonj.
Če bi pa takrat bilo, bi pa plačali, če ne bi bila ful navita cena.




frutka_ -> RE: privat logopedska obravnava - ali bi vozile otroka? (11.2.2009 22:58:32)

Ne vidim potrebe. Moj otrok obiskuje logopeda in ima obravnave redno, na 14dni. Na prvo obravnavo sva čakala manj kot 2meseca (vmes so bile poletne počitnice). V govoru seslja ter ima težave z izgovarjanjem glasov L in R. Doma veliko vadiva in opažam napredek.




Stran: [1]