Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Hope2 -> Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (10.2.2009 12:35:26)

In ste morali opremit svoje premoženje, a ste kupile pohištvo in belo tehniko na hrvaškem, ali pri nas? Kaj se bolj splača? Kje pa se kaj kupuje na hrvaškem take stvari? Najraje bi kupila v IKEI, samo ne vem kolk pol carine znese. Baje se da tudi prešvercat, preko nekih firm, ki že vozijo dol pohištvo ali druge večje kose, a kdo ve kaj o tem[sm=zmeden.gif].




Kerensa* -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (10.2.2009 12:37:46)

Oprema kupljena v Sloveniji in odpeljana na Hrvaško brez carine (dvojno državljanstvo).




Hope2 -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (10.2.2009 12:44:04)

nimamo te ugodnosti in nobenga ne poznamo[sm=smiley13.gif]. A se ti javiš[sm=smiley36.gif]




Belika -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (10.2.2009 12:50:32)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Oprema kupljena v Sloveniji in odpeljana na Hrvaško brez carine (dvojno državljanstvo).


Podobno pri nas, le da jo je hrvaški državljan odpeljal čez. Takrat so nam kar v trgovini dali njegovo telefonsko, je prišel s kombijem naložil in ti pripeljal na cilj.
Sedaj kar kupujemo, kupujemo pa kar na hrvaškem. Ravno iščeva nov pralni stroj, in se nama ne zdi vredno z cariniki in carino ukvarjati. Tu sva preverila modele in cene, potem se bova pa odpeljala do Rijeke in še tam prebrskala. Saj so cene kar podobne (nekaj je dražjega, nekaj ugodnejšega)...




Kerensa* -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (10.2.2009 12:52:14)

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
nimamo te ugodnosti in nobenga ne poznamo[sm=smiley13.gif] . A se ti javiš[sm=smiley36.gif]

Jaz ne, lahko pa tašča (najbrž za primerno protiuslugo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]), ker ima ona dvojno državljanstvo in ker je avto napisan nanjo.




jakaracman -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (10.2.2009 14:17:32)

V slo kupila kuhinjo, kavč, posteljo in jogi, steno za tuš.Ostalo na hrv.Nekaj plačali na meji.Nismo bankrotirali.Če imamo za vikend iamamo tudi za stroške.




F*S*M -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (10.2.2009 14:20:41)

Od moje prijateljice starši so vse kupili na Hrv. pa še ceneje jih je prišla sveina kuhinja kakor bi prišla pri nas.

Drugač pa cene so podobne če ni še kaj ceneje




Hope2 -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (10.2.2009 14:38:36)


IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman
.Če imamo za vikend iamamo tudi za stroške.


To že, sam recesija je udarla po nakupu[sm=jezicek.gif]

IZVIRNO SPOROČILO: F*S*M

Od moje prijateljice starši so vse kupili na Hrv. pa še ceneje jih je prišla sveina kuhinja kakor bi prišla pri nas.

Drugač pa cene so podobne če ni še kaj ceneje



Fajn informacija[sm=smiley1.gif]




viv_ -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (10.2.2009 15:37:27)

Mi smo opremljali še v časih Juge in takrat smo vse pripeljali iz Slovenije. Kar pa zdaj sproti kupujemo pa kupimo dol. Smo ravno v fazi menjanja sedežne in bo kar "lokalna".




skuštrana -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (10.2.2009 16:03:59)

Mi vse kupimo na Hr.

Na Reki v Tower centru se je odprl Semeraro - to je podobna zadeva kot Ikea, samo italijanska. Meni je njihova roba celo lepša kot Ikeina, cene pa približno iste [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Tehnika se pa najbolj splača v Pevecu, sploh kakšne akcije. Je cenejše kot v Slo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]





Hope2 -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (10.2.2009 16:10:32)


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Mi vse kupimo na Hr.

Na Reki v Tower centru se je odprl Semeraro - to je podobna zadeva kot Ikea, samo italijanska. Meni je njihova roba celo lepša kot Ikeina, cene pa približno iste [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Tehnika se pa najbolj splača v Pevecu, sploh kakšne akcije. Je cenejše kot v Slo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Kje pa je ta tower center? Grem gledat na net, če kaj najdem. Hvala




Hope2 -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (10.2.2009 16:12:43)

Našla[sm=smiley1.gif]




karamela -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (10.2.2009 19:47:52)

mi2 sva našla mizarja iz Hrvaške, (ja no je on naju našel ker itak celi vasi vse naredu) pa sva mu zrisala celo kuhinjo, mizico, dnevni regal, pograd torej vse kar je lesenih delov nama je naredil. Čisto vse ostalo od sedežne, jogiji,... bela tehnika sva kupila v Sloveniji in odpeljala dol. 

Sem že malo pozabla, ampak vem, da dobiš neko potrdilo, da je izdelek iz EU in potem dobiš nekaj €povrnjenih. Je pa to cel projekt na meji oz. hrvaški carini, ker no vsaj so vse obrazce pisali ročno in traja pol dneva al pa več, da urediš.





crvicek -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (23.2.2009 8:14:21)

Ja tudi midva sva v tej dilemi. Jaz sem si že nekako zamislila pohištvo iz Ikeje - bolj stil arte povera, kar je zelo ugodno in zelo lepo. Me pa tudi mene zanima koliko znese carina, tako da moram malo povprašat špediterje. Če seveda ne bo dosti, bi najraje kar V Ikeji vse kupila, saj če še naročiš preko spletnega naročila, ti pohištvo nad 1000 eur pripelje zastonj na dom, potem pa rabim prevoz čez mejo do Krka. To bi bilo super!

Drugače pa bova šla pogledat v Semeraro, ampak pred leti, ko sem bila v tej trgovini v Italiji, so bile zelo nabite cene. Kje pa je še kakšna fanj trgovina z pohištvom?




sanja nk. -> RE: Tisti z vikendi, hiškami... na hrvaškem (23.2.2009 19:56:34)

vse pri nas kupili...in pripeljali...drugače pa kupiš na hrvaškem greš nato nazaj v Slovenijo dobiš 20% davek nazaj in nato nazaj odpeleš kjer imate hiško




Stran: [1]