Potrebujem vaše mnenje/nasvet (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


nutela -> Potrebujem vaše mnenje/nasvet (9.2.2009 8:41:45)

Zadeva je taka,

ne vem ali me boli križ ali sem si prehladila predel okoli ledvic  ????

Bolečina ni grozna, ampak še vedno obstaja. Maja se nameravamo preseliti in takrat razmišljam tudi o nakupu novega ležišča, ker imamo vzmetnice res že čisto premehke in neudobne. Sem pa pred par dnevi čistila hodnike, ki so nam jih položili delavci in delala v eni majčki v dokaj hladnem prostoru. Mislite, da sem se nahladila? Bi morala k zdravniku, če gre res za ledvice ali ima morda kaka kak nasvet ali podobno izkušnjo. Ne bi rada pristala na kakih zdarvilih, ker dojim, po drugi strani pa, če gre res za ledvica ne vem ali se lahko s tem "hecam".

Že vnaprej hvala za odgovore.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Nogavica -> RE: Potrebujem vaše mnenje/nasvet (9.2.2009 8:46:18)

Imam podoben problem, samo da mene boli malo višje, v predelu reber, pa ne vem, ali me bolijo rebra, ali kaj za rebri.
Bom pa šla danes raje kar k zdravniku, ker me že celo zimo nekaj vozi.




ada2 -> RE: Potrebujem vaše mnenje/nasvet (9.2.2009 8:50:22)

če gre za ledvice si skuhaj uvin čaj. je zelo ogaben, ampak pomaga. spiti ga pa moraš vsaj liter na dan. sicer pa, če v 2-3 dneh ne bo bolje pojdi k zdravniku, se ni za hecat. pa upam, da čimprej mine.




tinatona -> RE: Potrebujem vaše mnenje/nasvet (9.2.2009 8:51:04)

Jaz bi počakala še kak dan. Danes bi se pa potrudila in pila čim več. Če so res ledvice, bi moralo bit po veliko tekočine malo bolje. Če pa ne bo jutri bolje bi šla pa k zdravniku.

L




hrchy -> RE: Potrebujem vaše mnenje/nasvet (9.2.2009 8:55:37)

Cist zna bit da so ledvice, tako da majco zabasano za hlace od zdej naprej!!!!

Preden so mene prvic zagrable ledvice nisem nikoli razumela, zakaj mi stasrejsi tezijo s spodnjimi majicami... zdaj sem pa sama najvecja tecka, ce mi kaj piha okoli hrbta... 




Misek -> RE: Potrebujem vaše mnenje/nasvet (9.2.2009 9:35:09)

IZVIRNO SPOROČILO: nutela

Zadeva je taka,

ne vem ali me boli križ ali sem si prehladila predel okoli ledvic  ????

Bolečina ni grozna, ampak še vedno obstaja. Maja se nameravamo preseliti in takrat razmišljam tudi o nakupu novega ležišča, ker imamo vzmetnice res že čisto premehke in neudobne. Sem pa pred par dnevi čistila hodnike, ki so nam jih položili delavci in delala v eni majčki v dokaj hladnem prostoru. Mislite, da sem se nahladila? Bi morala k zdravniku, če gre res za ledvice ali ima morda kaka kak nasvet ali podobno izkušnjo. Ne bi rada pristala na kakih zdarvilih, ker dojim, po drugi strani pa, če gre res za ledvica ne vem ali se lahko s tem "hecam".

Že vnaprej hvala za odgovore.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]


Ovij okoli sebe kaksen sal ali kaj podobnega in toplega, da te malo pregreje. Ce so misice in nahladitev, bi znalo pomagati.




Anonimen -> RE: Potrebujem vaše mnenje/nasvet (9.2.2009 9:39:42)

Tako kot je napisala Mišek, če je zaradi mišic, potem šal ali brisača, lahko jo pogreješ na radiatorju in pomaga.

Če pa si si prehladila ledvice, se ti bo itak slabšalo, smao od sebe ne gre na bolje, mene je en teden bolelo čisto malček, ptoem pa vse oblj in bolj, taka zelo ostra, pekoča bolečina, pomaga pitje velikih količin tekočine, da se bakterije izpirajo iz telesa, ampak dolgoročno pa so nujni antibiotiki.
Boš videla čez dan ali dva, če bo hujše, potem k zdravniku.




kjava -> RE: Potrebujem vaše mnenje/nasvet (9.2.2009 9:45:47)

Z roko se udari po predelu ledvic al pa naj te nekdo drug. Če te bo še bolj zapeklo, so verjetno ledvice.




koala -> RE: Potrebujem vaše mnenje/nasvet (9.2.2009 11:12:40)

Toplo se obleci in pij, pij pij in še en krat pij.




mojcaziga -> RE: Potrebujem vaše mnenje/nasvet (9.2.2009 11:24:35)

Pri vnetju ledvic je bolečina kar huda, pa tudi samo ne neha, ampak so potrebni antibiotiki. Prisotna je velikokrat tudi vročina. V primeru, da si si predel križa in ledvic prepihala, pa kot so ostale predlagale topli napitki in gretje področja, ampak ne potem takoj nazaj na hladno. Najbolje je to delat zvečer, ko si doma na toplem in se po pregrevanju fajn zaviješ v odejo in ostaneš topla še nekaj časa.

lp, mojca




Rožica I -> RE: Potrebujem vaše mnenje/nasvet (9.2.2009 12:09:22)

IZVIRNO SPOROČILO: kjava

Z roko se udari po predelu ledvic al pa naj te nekdo drug. Če te bo še bolj zapeklo, so verjetno ledvice.

------------------
[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] A ti to res?
A ni tako, da če se udariš na že razbolelo mesto, še bolj boli?!




Tanja55 -> RE: Potrebujem vaše mnenje/nasvet (9.2.2009 12:20:43)

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Pri vnetju ledvic je bolečina kar huda, pa tudi samo ne neha, ampak so potrebni antibiotiki. Prisotna je velikokrat tudi vročina. V primeru, da si si predel križa in ledvic prepihala, pa kot so ostale predlagale topli napitki in gretje področja, ampak ne potem takoj nazaj na hladno. Najbolje je to delat zvečer, ko si doma na toplem in se po pregrevanju fajn zaviješ v odejo in ostaneš topla še nekaj časa.

lp, mojca



Se strinjam. Pri ledvicah bo bolecina ostra, pri krizu pa bolj ko ne topa. Torej, ce te kriz boli zaradi npr. prevzdigovanja ali kaj podobnega. Ce bi imela tezave s hrtenico ali celo isijas potem je bolecina ravno tako ostra ampak se siri. Zajema vecji del telesa kot pri ledvicah, tam bo bolecina lokalizirana in obcutila bos spikanje, kljuvanje. Toplota bo pomagala in takoj bos cutila olajsanje, medtem ko pri krizu tud pregrevanje pomaga ampak olajsanje je postopno. Pocajtaj se!




Stran: [1]