Ponoči ni podoja (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


Polynesia -> Ponoči ni podoja (8.2.2009 0:47:09)


S sinčkom starim 3 mesece se samo dojiva in zadnji obrok/podoj je recimo enkrat med 21 in 23 uri in spimo celo noč...ponavadi se zbudi ob 7 zjutraj in takrat imam dojke ob straneh trde/nabrekle in ga potem hitro podojim...po podoju so seveda spet mehke in zaenkrat je vse ok. In tudi nikdar do sedaj, moram potrkat, nisem imela nobenih težav z dojkami...hvala bogu.
Zanima me, ali je lahko z dojkami kaj narobe, ker si ponoči mleka ne izčrpam in počakam do jutra?!?
Nekaj punc me je prestrašilo, da bi tako lahko dobila mastitis.
Pa me zanima, kaj ste vi počele, če ste imele podoben primer?

Hvala.




end1 -> RE: Ponoči ni podoja (8.2.2009 9:18:56)

samo srečna si lahko, da ti tako lepo spi, jaz sem dojila na štiri ure, pa sem do zdaj ( mali ima 5 mesece) imela dva zastoja (pol pa vroča voda, pa masiranje, pa panika in je šlo). prvorojenka je od dveh mesece naprej spala in nisem nikoli dobila zastoja, srećno dojenje naprej, pa naj tako dalje spi. 




Hope2 -> RE: Ponoči ni podoja (8.2.2009 9:37:03)

Jaz mojga podojim enkrat po 18.00 uri (ob 19,00 dobi aptamil AR), naslednji podoj imava med 2.00 in 3.00 uro in to samo na 1 joški, ta druga je bomba še naprej do 6 zjutraj. Joške so do podoja ornk bombe, ampak k sreči nisem dobila še mastitisa (star je 3 mesece). Edino v prvih tednih sem si pred podojem mal mleka iztisnila v plenico, zdaj pa več tega ne počnem. Če vama tako uspeva že 3 mesece, se pomoje nimaš kaj bat.




2 Sraki -> RE: Ponoči ni podoja (8.2.2009 9:43:01)

Dojke se sčasoma navadijo, da je nočni premor oz. da je pač en premor. Nič ni narobe. Lepo je in bodi srečna, da je po podoju vse mehko. Glede spanja pa uživaj dokler traja. 




AnciM -> RE: Ponoči ni podoja (8.2.2009 9:47:29)

Meni so se dojka v enem tednu navadile na nočno ne dojenje. Prej so bili pa taki trdi baloni, da še na boku nisem mogla ležat. Pa nisem imela nobenih problemov, ne zastoja, ne mastitisa.




žab*ca -> RE: Ponoči ni podoja (8.2.2009 13:32:06)

Tako kot pravi AnciM,se dojke navadijo na nočno "nedojenje". Sistem deluje na "povpraševanje-ponudba".
Bi pa HOPE vprašala,če bo še sledila tej temi,zakaj doda še AM,a imaš premalo svojega mleka?Jaz zvečer samo podojim,pa se mi zbudi že po uri in pol,in potem dojim oz.se bolj carta le na eni dojki,tako da druge včasih ne izprazni tudi po 5 ur in več,pa nimam nikoli problemov z trdo dojko.
Pa sem tud vsak večer v dilemi al mu dodat al ne,včasih dam,poje itak vse ker je požerušček in spi mi potem tudi dlje,samo se bojim da bo potem še manj mleka,če bom dodajala,ker bo manjše povpraševanje.




Hope2 -> RE: Ponoči ni podoja (8.2.2009 17:13:23)

IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

Tako kot pravi AnciM,se dojke navadijo na nočno "nedojenje". Sistem deluje na "povpraševanje-ponudba".
Bi pa HOPE vprašala,če bo še sledila tej temi,zakaj doda še AM,a imaš premalo svojega mleka?Jaz zvečer samo podojim,pa se mi zbudi že po uri in pol,in potem dojim oz.se bolj carta le na eni dojki,tako da druge včasih ne izprazni tudi po 5 ur in več,pa nimam nikoli problemov z trdo dojko.
Pa sem tud vsak večer v dilemi al mu dodat al ne,včasih dam,poje itak vse ker je požerušček in spi mi potem tudi dlje,samo se bojim da bo potem še manj mleka,če bom dodajala,ker bo manjše povpraševanje.


Svojga mleka imam dovolj. Dodam mu aptamil AR, ker ima refluks. Dodajam pa samo zvečer pred spanjem ker mi tako manj poliva in se mu manj spahuje. Pred tem, revček ni mogel sploh zaspati, ker se mu je skoz dvigalo in spahovalo. Tako zdaj delam že 1 mesec in ninam nič manj mleka. Mu pa včasih ponudim joško tudi po flaški, včasih če se mleko ne naredi tako hitro, tudi pred flaško.




katty32 -> RE: Ponoči ni podoja (20.2.2009 6:50:10)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/modricrtici.gif[/image]  Zivijo vsem skupaj....
tudi jaz imam fantka 5 mesecev in en problem, hja, ponoci se hoce dojit vsaj se trikrat, kljub temu da dobi dva obroka goste hrane ze cez dan,je to ok?? kaj pa vem, imam ze eno hcerko, ki je stara 9 let, a ona ni imela refleksa za dojenje, ji je ugajala steklenicka, pa adaptirano mleko, tako da sedaj res ne vem, kako podaljsati noc.
ce imate kaksen nasvet, bom z veseljem prisluhnila, a ne bi rada, da mi tascica takole pametuje hehe, je rekla, da naj dodam otroku v gosto hrano moko, NORO!!!!!!, te tehnike zal ne morem upostevat, ker ni logicna!
Mleka imam dovolj, to vem, a mogoce ni tako hranilno, to ne vem, a decko raste, je zdrav, in na visji lestvici rasti hehe, koga poslusati?? Ima namrec 5 mesecev, 67 cm, 6800g, hja, velik fantek, nic mu ne manjka. Tezava je v tem, da imam tudi jaz obcutek, da se vcasih zbudi samo zato, da bi dobil malo zizike hehe, ni lakote, vcasih pa je res lacen.
Prosim za nasvet, nikoli jih ni odvec.




Stran: [1]