|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vetrovne kapljice
7.2.2009 17:31:59   
gogabojan
Pozdravljene!!
Imam malčka starega tri mesece. Imamo zelo hude krče. Probali smo z vsemi kapljicami ki se jih da kupiti pa ni nič pomagalo. Še pediater nam je za nekaj časa odsvetoval vitamin d da mu dajamo k ga je tok bolel trebuščekuser posted image . Pa sm dobila vetrovne kapljice iz koroške lekarne - lekarna SLOVENJ GRADEC. Moram povedati da so te kapljice FENOMENALNE. Malček ROK je bil tako user posted image user posted image user posted image . Nič več krčkov. Od takrat mi spi tudi po celo noč. Povem vam dela čudeže. Sedaj pa mi je zmanjkalo kapljic pa se je spet začelo. Ne morem ga umiriti. Ne pomaga ne masaža ne kopel. Čisto nič. Zato pa bi prosila če je katera mamica iz SLOVENJ GRADCA ali pa okolice - PROSIM, IZ SRCA PROSIM, če bi jih lahko kupila in mi jih poslala po pošti. Seveda plačam jaz vse stroške. Sem iz Vrhnike, in je trenutno nemogoče da bi jih šla osebno iskati. ISKRENO prosimuser posted image user posted image če mi lahko kdo pomaga. Za več informacij lahko pišete na gordana.d@email.si.

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vetrovne kapljice
7.2.2009 21:13:24   
babyboooom
02 8750702
pokliči v lekarno, pošljejo ti jih po povzetju nasledn dan.

(odgovor članu gogabojan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vetrovne kapljice
7.2.2009 21:13:33   
Anonimen
Te vetrovne kapljice lahko naročiš po pošti.Poglej pod Dravograd in vpraši za tel.št. od Koroških lekarn in ti jih bodo poslali na pošto,ali pa ti jih bo poštar prpelu.Plačaš po povzetju.Saj pri nas je tako.

(odgovor članu gogabojan)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vetrovne kapljice
7.2.2009 22:05:39   
n.nati
Jaz sem tudi poklicala in so mi jih poslali po pošti.user posted image

(odgovor članu gogabojan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vetrovne kapljice
7.2.2009 22:08:29   
lex
v ponedeljek ti jih lahko pošljem tudi jaz, pošlji mi naslov na zs

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu n.nati)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vetrovne kapljice
8.2.2009 0:08:43   
gogabojan
super. moram pa povedati da smo klicali na tel. št. 02/88-12-773 (sem pobrskala po internetu ) pa so rekli a za vetrovne kapljice kličeteuser posted image . ker smo pritrdiliuser posted image je gospa na drugi strani rekla da tega pa oni ne morejo poslatiuser posted image user posted image .

Toda pri našem Roku delajo te kapljice čudeže. Res čudeže. Srce se mi para, ko ga gledam kako ga zvija. Še kakati je prenehal. Zdaj pa ga tako zvija. Smo probali že vse vrste kapljic. Samo denar smo metali brez veze stran. Te kapljice pa mi je priporočila učiteljica od starejšega sina. Od takrat naprej je naš user posted image bil najsrečnejši na svetu - brez bolečin. Tako da smo mu tudi kapljice dajali d3. Po nasvetu dr. smo jih tudi raje za par dni prenehali.


(odgovor članu gogabojan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vetrovne kapljice
8.2.2009 7:52:57   
aniram
Ja, pomagajo, ja. Kaj pa se je katera mamica vprašala ali te kaljice škodujejo tudi. Ja, in to zelo, kajti vplivajo na zobke in ponavadi ti zobki postanejo črni. Poznam par takih primerov. Bolje mesec dva krčev, ki jih lahko premagate na gimnastični žogi, da ga pozibavate, kot pa potem nekaj let črnih zobkov. Premislite. Jaz mojem otroku teh kapljic ne bi dala NIKOLI.

(odgovor članu gogabojan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vetrovne kapljice
8.2.2009 13:59:18   
gogabojan
pa saj še nima zobkov. pa ustna higiena naredi vse. saj ga ne nalivam s tem. glede krčev pa je tako. zakaj bi otroka matrala da se zvija. če mu je zdravnik rekel da raje nehajmo za nekaj dni dajati kapljic d3 - da si otrok malo opomore - potem je že hudo. če pa ima vetrovne kapljice pa je najbolj priden fantek na svetu. aja take krče smo imeli da smo začeli imeti probleme s popkom, ker se je tako napenju od joka. sedaj nič več. vsaj dokler smo imeli kapljice. NIMAM SRCA da bi ga gledala kako se matra z tako hudimi bolečinami. aja pa še to. praviš bo že minilo. SAJ ZOBJE BODO TUDI IZPADLI pa bo dobil nove zobke. ne zameri mi, samo nevem kako lahko gledaš otroka ki se dere in stoka od bolečin. mi smo poskusili vse. pa ni nič pomagalo. od kapljic pa redno kaka vsaj 5x na dan pa nič krčev. tako da. nisem popolna mati. SE PA TRUDIM DA SEM.

(odgovor članu aniram)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vetrovne kapljice
8.2.2009 15:46:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gogabojan

pa saj še nima zobkov. pa ustna higiena naredi vse. saj ga ne nalivam s tem. glede krčev pa je tako. zakaj bi otroka matrala da se zvija. če mu je zdravnik rekel da raje nehajmo za nekaj dni dajati kapljic d3 - da si otrok malo opomore - potem je že hudo. če pa ima vetrovne kapljice pa je najbolj priden fantek na svetu. aja take krče smo imeli da smo začeli imeti probleme s popkom, ker se je tako napenju od joka. sedaj nič več. vsaj dokler smo imeli kapljice. NIMAM SRCA da bi ga gledala kako se matra z tako hudimi bolečinami. aja pa še to. praviš bo že minilo. SAJ ZOBJE BODO TUDI IZPADLI pa bo dobil nove zobke. ne zameri mi, samo nevem kako lahko gledaš otroka ki se dere in stoka od bolečin. mi smo poskusili vse. pa ni nič pomagalo. od kapljic pa redno kaka vsaj 5x na dan pa nič krčev. tako da. nisem popolna mati. SE PA TRUDIM DA SEM.
Se podpišem.

(odgovor članu gogabojan)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vetrovne kapljice
8.2.2009 17:20:35   
gogabojan
hvala žanka user posted image . rabila sem tak odgovor. sem se kar malo napadeno čutilauser posted image . za lepoto bomo kasneje skrbeli (saj nebo potrebno ker je /zame in moje//user posted image user posted image user posted image user posted image najlepši). nevem zakaj se vsi sekirajo toliko okrog zobkov. saj so mlečni. sej če bodo škerbinice bodo tako ali tako odpadli. drugače pa mamo zobno krtačko. bomo tiste črvčke že spravili dol z zobkov.
lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vetrovne kapljice
8.2.2009 17:27:59   
rj1808

IZVIRNO SPOROČILO: gogabojan

hvala žanka user posted image . rabila sem tak odgovor. sem se kar malo napadeno čutilauser posted image . za lepoto bomo kasneje skrbeli (saj nebo potrebno ker je /zame in moje//user posted image user posted image user posted image user posted image najlepši). nevem zakaj se vsi sekirajo toliko okrog zobkov. saj so mlečni. sej če bodo škerbinice bodo tako ali tako odpadli. drugače pa mamo zobno krtačko. bomo tiste črvčke že spravili dol z zobkov.
lp





Ti mu jih kar daj..malo več zobne higiene pa bo..Jaz sem si že zapisala številko lekarne v primeru da bomo imeli iste težave,ko našuser posted image pride na svet..Tak da hvala!!!user posted image

_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu gogabojan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vetrovne kapljice
8.2.2009 19:37:39   
babyboooom
IZVIRNO SPOROČILO: gogabojan

super. moram pa povedati da smo klicali na tel. št. 02/88-12-773 (sem pobrskala po internetu ) pa so rekli a za vetrovne kapljice kličeteuser posted image . ker smo pritrdiliuser posted image je gospa na drugi strani rekla da tega pa oni ne morejo poslatiuser posted image user posted image .




SI PA TUD FACA...KAJ KLIČEŠ NA TO ŠTEVILKO IN POL JAMRAŠ, ČE SM TI LEPO PRVA ODGOVORILA KAM POKLIČ!!!

(odgovor članu gogabojan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vetrovne kapljice
8.2.2009 21:37:27   
aniram
No, če tako mislite, da otroka nalivate z zdravili, za otroka si je predvsem čas vzet, pa tudi, če ga imate kako uro na rokah. Jaz imam dva otročka, pa nobenemu nisem dajala teh kapljic. Resnično pomaga, če ga vzamete v naročje in se z njim vred pozibavate na gimnastični žogi. Mame ste poskusile to? Je čisto naravno, saj daje otroku občutek gibanja v maternici. Resnično pomaga, pomaga pa tudi, da ste ve mirne in nenapete. Verjamem, da je to težko, ampak se splača.

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vetrovne kapljice
8.2.2009 23:16:01   
gogabojan
SI PA TUD FACA...KAJ KLIČEŠ NA TO ŠTEVILKO IN POL JAMRAŠ, ČE SM TI LEPO PRVA ODGOVORILA KAM POKLIČ!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image ah nene. nisi dober razumela babybooomuser posted image user posted image . mi smo prvo klicali na to številko ki sem jo navedla. ker ni bilo uspeha user posted image sem se pač obrnila na ringaraja forum. PA SAJ NE JAMRAM!!!!!!!!!!!!!user posted image user posted image Dopoldne klicala na tel.št.02/88-12-773 (kjer so rekli da ne pošiljajo kapljic po pošti). Popoldne pa sem šla na forum in napisala sporočilo in prošnjo. šele kasneje sem dobila tvojo tel. štuser posted image user posted image . sam sem hotela obrazložiti da sem pred tem klicala in da so pač tako rekli.

Aniram - poskušali smo vse. in ga ne nalivamo z zdravili. jaz imam otroka tudi po dve uri na rokah. pa včasih vsakih 15-20 minut na prsih. tako da.... pa jaz imam tudi dva otroka. čeprav prvi ni majhen (7 let) je še več obveznosti. ampak saj se nič ne pritožujem. želela sem si samo izvedeti za kapljice (kakršno koli pomoč glede teh) ali da bi mi jih kdo poslal ali tel. št. DOBILA SEM OBOJE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . ISKRENA HVALA ZA TO.

ja aniram žogo  tudi imamo. vendar nič ne pomaga pri krčih. jo imamo zato za malo telovadbe in igranje. 

Že enkrat napisano NISEM POPOLNA MATI VENDAR SE TRUDIM PO NAJBOLJŠIH MOČEH.

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vetrovne kapljice
9.2.2009 11:25:29   
Claudi
Hej
Jst sm tudi naročila te kapljice iz koroških lekarn, so mi jih pred kratkim poslali na dom.Zanima pa me kako jih dozirate user posted image ?Na steklenički piše 3x na dan od 8 - 10 kapljic v čaj?Kaj pa če čaja ne pije oz zelo malo, ker niti ne zna po steklenički?Če dam na dudouser posted image Ali bi mogla dat na bradavico?Moram pa rečt da nikol ne dobi toliko kapljic, ker je to čist preveč, mogoče kake tri, štiri na dan?

(odgovor članu gogabojan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vetrovne kapljice
9.2.2009 13:34:33   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: gogabojan

super. moram pa povedati da smo klicali na tel. št. 02/88-12-773 (sem pobrskala po internetu ) pa so rekli a za vetrovne kapljice kličeteuser posted image . ker smo pritrdiliuser posted image je gospa na drugi strani rekla da tega pa oni ne morejo poslatiuser posted image user posted image .

Toda pri našem Roku delajo te kapljice čudeže. Res čudeže. Srce se mi para, ko ga gledam kako ga zvija. Še kakati je prenehal. Zdaj pa ga tako zvija. Smo probali že vse vrste kapljic. Samo denar smo metali brez veze stran. Te kapljice pa mi je priporočila učiteljica od starejšega sina. Od takrat naprej je naš user posted image bil najsrečnejši na svetu - brez bolečin. Tako da smo mu tudi kapljice dajali d3. Po nasvetu dr. smo jih tudi raje za par dni prenehali.






Mi jih sicer več ne uporabljamo, vendar še imam flaško doma in je na njej drugačna telefonska od obeh ki sta jih napisali in sicer 02/87-70-730, meni so jih vedno poslaliuser posted image


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu gogabojan)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vetrovne kapljice
9.2.2009 19:54:43   
nincha
ja..naj vam povem jaz svojo izkušnjo s temi kapljicami...mi smo imeli krče do 7.mesecev...ker nam čisto NIČ ni pomagalo...nobene kapljice,granule..ma ni ka nismo probali...res pa je,da smo s temi iz koroških lekarn čisto mali oblažili njen jok...dokler je bla pač duda sladka..sam tut ko je imela orng napad tut to ni pomagalo...glede zob pa zdravja pa mislim...ne vem no..marsikaj delamo narobe,pa ni dober za tamale...tk da se mi zdi,da če lahka olajšaš sebi in svojemu dojenčku vsaj malo ta čas krćov,sploh ne vem zakaj ne bi.tiste ki pa nimate izkušenj,kako to zgleda imet otroka 24 ur na dan na rokah in ves ta jok in zvijanje,pa se naj zadržijo komentarjev.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vetrovne kapljice
9.2.2009 21:27:52   
aniram
Nisem milsila, tako hudo, vem, da otroci trpijo, ampak te kapljice so po mojem najslabša rešitev. No, je kot vsako zdravilo, ki ima določene posledice in nobeno zdravilo ni čisto ok. Upam, da bodo ti krči hitro minili in da bo tako kot je treba. Lepo se imejte.

(odgovor članu gogabojan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vetrovne kapljice
9.2.2009 23:57:27   
fitzgerald
aniarm te kapljice vsebujejo le izvlečke janeža, komarčka in kumine (v sladkorni raztopini), skratka, zadeve, ki jih vsebuje večina otroških čajev, tako, da ne gre ravno za zdravilo v farmacevtskem smislu...

BTW, če boste malo pobrskale, boste ugotovile, da kapljice z popolnoma isto vsebino delajo tudi Ljubljanske lekarne (Galenski laboratorij) pa še kake druge lekarne tudi, tako, da je tole o čudežnem delovanu le in samo koroških kapljic bolj mit kot kaj drugega...če pomagajo, bodo tudi tiste iz kake druge lekarne, ali pa nobene...

nam na žalost nobene zeliščne pomagale (so pa Lefaxin, ki pa so "zdravilo" deloma pomagale), je pa po 3. mesecih minilo.

vem, kako hudo je, če ima otrok res hude krčke, želim mamicam, ki imajo te težave, da čimprej mine (saj bo verjemite), pa itak, da ga zibaš, pa nosiš, pa masiraš, pa mu poješ, pa delaš vse, kar ti pride na pamet, da bi mu pomagal - tako, da aniram oprosti, ampak mislim, da vi niste imeli krčkov v hudi obliki, sicer bi vedela, da žoga ne pomaga prav dosti...

(odgovor članu aniram)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vetrovne kapljice
10.2.2009 0:35:17   
massylou
Res je, da so kapljice po sestavinah enake nekaterim drugim. Vendar gre pri koroških za drugačno razmerje med posameznimi sestavinami. Izgleda, da so zadeli tapravo.

Mi smo jih zamenjali kar precej in nisem verjela, da sploh kaj pomaga, ampak da so določene metode učinkovite le za rahlo blaženje, razne kapljice pa za carto zaradi sladkorja.
Pa sem bila tako na debeeeeelo presenečena, ko sem jih sprobala po tujih priporočilih. Kot dan in noč. Pa je našo pupo konkretno zvijalo in to lep čas.

Pa sem imela tamalo na rokah CELE dneve, tudi kasneje in še nekje do letošnje zime - stara bo 2 leti. Drugače ji ni bilo ne živeti ne spati in sploh je bila totalno nalepljena na mamico in atija.

Dodajala sem jih (kapljice) po žlički, razredčene s čajčkom. Dudo je zavračala.

(odgovor članu fitzgerald)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vetrovne kapljice
10.2.2009 0:36:41   
massylou
IZVIRNO SPOROČILO: fitzgerald

pa itak, da ga zibaš, pa nosiš, pa masiraš, pa mu poješ, pa delaš vse, kar ti pride na pamet, da bi mu pomagal ... da žoga ne pomaga prav dosti...

(odgovor članu fitzgerald)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vetrovne kapljice
10.2.2009 7:58:52   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: massylou

Res je, da so kapljice po sestavinah enake nekaterim drugim. Vendar gre pri koroških za drugačno razmerje med posameznimi sestavinami. Izgleda, da so zadeli tapravo.

Mi smo jih zamenjali kar precej in nisem verjela, da sploh kaj pomaga, ampak da so določene metode učinkovite le za rahlo blaženje, razne kapljice pa za carto zaradi sladkorja.
Pa sem bila tako na debeeeeelo presenečena, ko sem jih sprobala po tujih priporočilih. Kot dan in noč. Pa je našo pupo konkretno zvijalo in to lep čas.



Otroci so si različni in zato ne delujejo vse kapljice enako. Kokr koli praviš da imajo koroške pravo razmerje, hja, mogoče za vašega, za druge pa ni nujno. Nam koroške kapljice niso pomagale. Edino za utihnit so pomagale, v sekundi je utihnu, vendar ko je cuker šel dol po grlu spet jok in zvijanje. OD vseh kapljic so pomagale najbolj ene ameriške homeopatske (colic calm) in avstrijski antiflat.

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vetrovne kapljice
10.2.2009 14:14:36   
massylou
Imaš prav, hope2, vsak malček je drugačen.
Ampak moram priznati, da je prav veliko mamic in malčkov zadovoljnih prav s koroškimi, ko druge niso prijele.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vetrovne kapljice
10.2.2009 17:57:31   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: aniram
Ja, pomagajo, ja. Kaj pa se je katera mamica vprašala ali te kaljice škodujejo tudi. Ja, in to zelo, kajti vplivajo na zobke in ponavadi ti zobki postanejo črni. Poznam par takih primerov. Bolje mesec dva krčev, ki jih lahko premagate na gimnastični žogi, da ga pozibavate, kot pa potem nekaj let črnih zobkov. Premislite. Jaz mojem otroku teh kapljic ne bi dala NIKOLI.

Ne seri in ne širi dezinformacij!
Te kapljice so navadna cukrana voda z dodanimi eteričnimi olji in NE povzročijo črnih zob! Razen če bi jih nekdo svojemu (zobatemu) otroku dajal v flaško in ga pustil spati s flaško v ustih.

IZVIRNO SPOROČILO: aniram
Nisem milsila, tako hudo, vem, da otroci trpijo, ampak te kapljice so po mojem najslabša rešitev. No, je kot vsako zdravilo, ki ima določene posledice in nobeno zdravilo ni čisto ok. Upam, da bodo ti krči hitro minili in da bo tako kot je treba. Lepo se imejte.

Te kapljice so navadna cukrana voda z dodanimi eteričnimi olji.

IZVIRNO SPOROČILO: aniram
No, če tako mislite, da otroka nalivate z zdravili, za otroka si je predvsem čas vzet, pa tudi, če ga imate kako uro na rokah. Jaz imam dva otročka, pa nobenemu nisem dajala teh kapljic. Resnično pomaga, če ga vzamete v naročje in se z njim vred pozibavate na gimnastični žogi. Mame ste poskusile to? Je čisto naravno, saj daje otroku občutek gibanja v maternici. Resnično pomaga, pomaga pa tudi, da ste ve mirne in nenapete. Verjamem, da je to težko, ampak se splača.

Niso vsi user posted image  enaki in določenim nobeno pozibavanje ne pomaga, pa se lahko zibaš na po žogi po cele dneve.
 
Moje izkušnje s temi kapljicami: proti krčem niso kaj dosti pomagale, so pa pomagale proti tečnobi, ker se je mali lepo pomiril in zaspal, če sem mu kanila kapljico na dudko user posted image  Rabili smo jih samo prve mesece.
 
Aja, pred kakšnim mesecem je dobil svoja prva dva zobka: lepa, bela zobka user posted image

(odgovor članu aniram)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vetrovne kapljice
10.2.2009 19:05:44   
predsolcek
oj,

user posted image user posted image

A ima katera izkušnje z BioGaia kapljicami?

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




je vas mož ljubosumen brez pravega razloga?
cupacups



da (26%)

ne (74%)


Število vseh glasov: 196

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!