Dalmacija (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Izleti in počitnice >> Počitnice na Jadranu



Sporočilo


Natyy -> Dalmacija (6.2.2009 12:23:38)

Letos se prvič odpravljamo letovati v Dalmacijo.  Ker imam dopust med najmočnejšo turistično sezono med 23.07. in 09.08. 2009  sem se v lastni režiji odločila, da najdem kak prijeten apartma za tri osebe blizu morja. Kraj ni pomemben. Poslala sem kar nekaj povpraševanj preko mailov v različne kraje.
Presenetilo me je, da sem dobila (v dveh dneh) zelo malo odgovorov. Tisti pa, ki so bili, so navajali  presej višji znesek najema apartmaja na dan, kot ga, za tisto obdobje sezone navajajo na internetu.
Zanima me
  • koliko bi naj bila še sprejemljiva cena najema za tri osebe v obdobju med 23.07. in 09.08.2008 (skupaj bi letovali 10 dni).
  • kakšen naslov in kraj  namestitve iz lastnih izkušenj (pozitivnih), da bi lahko kontaktirala z lastnikom o morebitnem najemu apartmaja





Ribica ** -> RE: Dalmacija (6.2.2009 13:52:34)

Mi smo dali 450€ za 10 dni, za apartma 2+1 s klimo, psom, vrtom, sicer sredi julija in na Krku, ampak za vec kot za 100€ vec pa ne bi dali. Mi damo na Pagu za apartma 4+1 62€/dan v tem terminu, ampak imamo malo nizjo ceno, ker smo ze stalni gostje.

Aja, noben apartma ni bil ob morju. Pa v tole ceno 450€ je bila vseteta prijavnina in taksa, rezervirali smo pa januarja direktno prek lastnikov. Raje pisi direktno lastnikom kot preko posrednikov.




Taj -> RE: Dalmacija (6.2.2009 15:01:26)

Težko je reči, kaj je sprejemljivo. Če hočeš imeti vse tipi-topi, lepo opremljen, prostoren app, blizu plaže in sprehajališča itd. so čist sprejemljive cene v dražjih letoviščih (Bol, Hvar ipd.) tam med 100 EUR in 150 EUR/dan, sicer pa malo manj, cca. 80Eur/dan - za app za 4. V malo bolj odročnih krajih z manj infrastrukture pa seveda tudi manj. Je pa včasih pametneje kontaktirati lastnike po telefonu, ker niso prav pogosto na mailu. Jaz imam letos (rezervirali smo že v začetku januarja in komaj še dobili) sicer dobre izkušnje z dosegljivostjo na mailu in z ujemanjem cen s tistimi na netu.

Srečno roko pri izbiri![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]    




Spiria -> RE: Dalmacija (6.2.2009 15:47:24)

Midva sva komaj našla apartma za 2 osebi, ki ni studio (torej, da ima spalnico in dnevni prostor s kavčem) za ceno 50 € na dan. Greva pa v začetku julija in sicer za 2 tedna, tako da seže 10 € na dan ful pozna.
Me pa preseneča, da so letos skoraj povsod dvignili cene v primerjavo z lani, mogoče zato prihaja do razlik pri informacijah o ceni - če imajo na netu npr. še lanske cenike, letos pa so podražili.




Ribica ** -> RE: Dalmacija (6.2.2009 16:33:56)

No, jaz za 100€ ali pa 150€ na dan ze ne dam, skoda denarja, ker pa le ni tak luksuz dol.

Mi smo imeli app prakticno v centru Novalje na Pagu, pa je bil 70€ 4+1 s klimo. Ne vem, jaz ne rabim nekega ultra luksuza, saj si itak vecinoma zunaj. Ampak spodobno pa mora bit opremljen, ja.




Anonimen -> RE: Dalmacija (6.2.2009 21:34:33)

kakšen naslov in kraj  namestitve iz lastnih izkušenj (pozitivnih), da bi lahko kontaktirala z lastnikom o morebitnem najemu apartmaja


Javi se mi na zs, pa povej, kaj pomeni "prijeten" in kaj pomeni "blizu morja", ker vse to so zelo relativni pojmi.




Stran: [1]