Plavanje dojenčkov - kako izgleda? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Natas@ -> Plavanje dojenčkov - kako izgleda? (20.4.2005 9:26:47)

Pozdravljeni,

midva sva se danes prijavila na plavanje :bravo: in imam za tiste ki ste plavanje dale že čez kako to izgleda.
Imam pa še par vprašanj in bi prosila če mi alhko poskusite odgovorit.

Verjetno bova hodila sama, ker ima moj službo in me zanima, če npr. Pomagajo otroka dat iz oz. v bazen, če kdaj tudi fotografirajo s tvojim fotoaparatom, ker sam težko ker si v vodi, dokumentirano pa tudi moraš met,ne? Potem me zanima če je do bazena možno pridit z vozičkom, kaj pa če se otrok ustaši vode (pri nas doma pri kopanju zelo uživamo samo je temp. vode 37* in pa mala banjica), kakšna pa je temperature vode v bazenu? Kako so pa urejene garderobe, ali so mamice oz. očki ko pridejo iz garderobe oblečeni samo v kopalke ali imajo na sebi kopalni plašč oz. brisačo. Koliko moških partnerjev je ponavadi zraven? Kaj je bolje neoprenske ali plavalne plenice ? Kaj naj prinesemo še s seboj in se rabi, poleg igračk in brisač. Kaj pa če otrok zboli (upajmo da ne, ampak …) lahko plačano uro nadoknadi v drugem terminu ali je izgubljena ura.

Kaj bolj priporočate zame enodelne ali dvodelne kopalke. Koliko časa pa traja vadba v void, cello uro ali manj. Kakšne so pa kaj postave mamic ( da ne bodo vse imele popolne, jaz pa ...)?:)-:)-

Joj, sem se razpisala, vendar upam da mi boste saj na nekatera vprašaja lahko odgovorile.

Lp





filipinka -> Plavanje dojenčkov - kako izgleda? (20.4.2005 9:32:07)

Včeraj smo bii prvič, vsi trije.:bravo:Bilo je enkratno! Ne niso vse mamice postavne, s tem mislim na sebe, ostale so!:ups:
To kar te zanima boš vse zvedela na uvodnem predavanju!




Lenny -> Plavanje dojenčkov - kako izgleda? (20.4.2005 9:38:25)

Lahko ti povem za Ptuj. Torej kar lepo po vrsti :)

- seveda ti vaditelji pomagajo pripeti otroka v obroček in spustiti v vodo, sploh pri ta-majčkenih, ko sam še nimaš prakse z obročkom
- tudi fotografirali so nas, ko smo prosili, brez problema
- mi smo do bazena malega nesli v "jajčki", videla pa sem jih tudi z vozički, tako da na Ptuju je možno voziček noter pripeljati
- voda ima najmanj 32 stopinj, če pa otročku ni všeč, ga neseš ven, malo potolažiš, ponovno poskusiš morda brez obročka
- kopalnih plaščev nismo uporabljali, razen za malega, v Ptuju pa sta dve veeeeeliki garderobi, kjer se brez težav preobleče cela družinica
- kar nekaj očkov je prihajalo zraven, ker smo hodili v popoldansko skupino, vsaj polovica, če ne več
- mi smo si v prvih dveh tečajih izposojali neoprenske hlačke, potem pa nabavili svoje; večina nas je delala tako, samo ena mamica je uporabljala plavalne pleničke; dobro pa je po moje oboje;
- v primeru bolezni lahko uro nadoknadiš, pa še na koncu vedno dodajo 11. uro
- jaz sem prakticirala enodelne kopalke s križem na hrbtu, tako da mi mali ni mogel naramnic dol vleči in povzročiti kakšen moralni incident :)- drugače pa vidiš oboje, kakor je kateri pač všeč
- postave: tako kot vedno v življenju: od skoraj popolne, do prijetno popolnjene; nikar se ne sekiraj, vsak se bo ukvarjal s svojim otročičkom in ne s tem, katera ima bolj manekensko postavo
- ja, od začetka si v vodi 20 minut, potem pa vsakč nekoliko dalje, do 50 minut

Ekola, takšne so naše "ptujske izkušnje".
Prijetno čofotanje. Mi pričnemu spet jutri1
Lp




Anonimen -> Plavanje dojenčkov - kako izgleda? (20.4.2005 9:38:28)

Kopiram iz ene preteklih debat o tem:

Eto, nasveti izkušenih plavalcev:

Če si sam, se zelo težko zrihtaš oziroma meni sloh ni jasno, kako. V tem primeru morate obvezno imeti s seboj lupinice. Saj otroci še gredo vanje, a ne, še niso preveliki? Če je to tako, potem naj bi še nekako šlo. Torej, najbolje je, če se doma preoblečeš v kopalke, pa s seboj vzameš od spodnjega perila samo spodnje hlače, da imaš potem čimmanj za oblečt (ker tukaj je važna brzina, a ne npr. Maj, kdo bo pa čakal...). Dobro, slečeš se že nekako, to gre kar hitro, kako in kaj vzeti s seboj oziroma koliko obleči otroka za do bazena, vam bodo že povedali. Jaz sem ga samo v brisačo zavila in smo šli. Po končani vadbi pa je za basanje od bazena do garderob zelo dobrodošel kopalni plašč, jaz sem ga imela. Zato, da ga daš gor, ker če ne, je potem otrok, ko ga v naročju oblačiš, od tvojih mokrih kopalk spet ves moker. Pri nas je bilo potem tako, da ko sem Tiborja do konca oblekla, sem ga nesla do izhodnih vrat iz garderob (v kanjskem zdravstvenem domu) in ga na hodnik dala očiju, ki je največkrat prišel točno, ne npa vedno, in takrat sem pizdila sto na uro, ko sem tam stala kot polita kura z oblečenim otrokom v naročju. Če pa ne pride nihče ponj, potem je pa še edina možnost, da ga, medtem ko se še same oblačite, date v lupinice, ker če se bo plazil po tleh, bo spet ves moker in umazan. Najbolje, da mu takrat, ko v lupinici čaka, date kaj za glodat ali pa stekleničko s kakšnim čajčkom, ker naj bi bili po vadbi otroci žejni in lačni. Predvsem pa, da s ezamoti in po možnosti tiho počaka, da se še ve oblečete. Tako, to je v pimeru, če si z otrokom v bazenu sam, če pas sta prisotna oči in mami, je pa to potem mala malica. Ta čas, ko mamica oblači otroka, se očka obleče in nato dete prevzame, da se obleče še mami.

Pa uspešno plavanje vam želim!




Pupica -> Plavanje dojenčkov - kako izgleda? (20.4.2005 9:45:48)

Natas bom poizkusila po vrsti :)
:)otroka nama je pomagala v obroc namestiti vadteljica
:)slikala je tudi ona, ko sva bili enkrat sami, ker ocka ni mogel z nama
:)ne mi niti v hotel nismo prisli z vozom, pac pa kr v lupinic, ker smo sli z avto.Verjetno tudi vi ne boste sli cisto do bazena z vozom.
Potem smo se slekli v garderobi(mamice in ocki do kopalk)malcki v body-u in žabicah.
Pri bazenu, smo tudi :duda: problekli v kopalke
Temperatura vode je bila 30 stopinj
Če ti je nerodno imaš lahko kopalni plašč na sebi od garderob do bazena, le v bazenu ni priporocljivo imeti plasca:)-:)-:)-:)-

Imeli smo kopalke, Vendar ne neoprenske(niso nic posebnega razen tega da jih tezko navleces na otroka:(

Moj :love: je bil v nasi skupini edini obiskujoci ocka, vendar je imel(sreco ali nesreco) da je ze od novembra brez sluzbe, pa je imel cas.Drugace tudi one ne bi mogel, ker smo imeli dopoldanski termin(ob 9h)

Če otrok zboli, ure ne nadoknadiš.
S sabo smo prinesli poleg kopalnega plašča, še brisačke(za mamico, očija in :duda:), plenicko,(pampers in tetra), mleko za telo, ker ima otrok izsušeno kožo, elastike za lase, ker drugače je bila vsa mokra že tako proti koncu ko je špricala, je imel celo glavo mokro.
Igračko, sveže perilo, to ej pa pomoje tut vse.
Pa seveda še zate kar potrebuješ.

Jaz sem imela dvodelne kopalke, ker sem ista kot pred porodom(ista teža), razen da imam večje prsi zarad dojenja, pa mal manj drugje...vendar sploh nisme pomislila na to. Pa mi ej bilo potem tam malo nerodno, ker ostale niso bile take trlice, tako da sem potem izbrskala nekje v omari enodelne:ups::ups::ups:


Na dolgo vse...mislim, pa da moraš počakati, kakšen režim boste imeli vi na plavanju.
Če te še kaj zanima pa me kar vpraši.

Aja še kot zanimivost...predlagajo da je prve 3 obiske v vodi z :duda: mamica. No pri nas je bil očka.:)
Zadnjič je bil pa z njo celo dedi.Vendar le 20 minut, potem pa je zahtevala mene:zmeden:


Veliko vodnih užitkov:racka::racka::racka::racka:




kaja11 -> Plavanje dojenčkov - kako izgleda? (20.4.2005 9:48:01)

Včeraj smo bili prvič in je bilo fenomenalno. Bili smo na DIFu v LJ. Prisotni so bili trije partnerji, ostalim so pomagale vaditeljice. Po moje ti bodo brez problema one tudi kakšno slikico posnele. Ti moram povedati, da se s postavami mamic sploh nisem obremenjevala, ker sem imela preveč dela z mojim miškotom. Cel dan sem se sekirala zaradi kopalk, tam mi je bilo pa čisto vseeno. Jaz sem imela enodelne kopalke.... po moje jih je imela večina:zmeden:. Nobena ni prišla z vozičkom... vse so imele lupinice, kamor so odložile otročke ko so se rihtale. Po moje je čisto v redu če imaš sabo kopalni plašč... jaz sem ga oblekla na koncu, da nisem otročka zmočila, ko sem ga oblačila. Potem sem pa še sebe uredila.
Mi imamo neoprenske kopalke.... mislim, da smo jih imeli skoraj vsi... nimam pojma kaj je bolje.
Prvič smo bili v vodi 15min... vsakič bomo 5min dalj. Cela zadeva ti pa vzame celo uro.
Samo en otroček je dobil živčni zlom pri oblačenju v kopalke in v vodi. Z njim so se potem posebaj ukvarjali in se je samo z mamico crkljal.... za druge se mi zdi, da so kar uživali. Naš se je samo smejal in vriskal.
Voda ima 32 stopinj, ozračje je pa zelo, zelo toplo.
Rabiš: kopalke za oba, brisačo za malega, kopalni plašč oz. brisačo zase, losijon za malega, igračko,..
Če kakšno uro ne moreš, se baje da zmeniti, da prideš v drugo skupino.

Če te še kaj zanima pa kar vprašaj:bravo:




Natas@ -> Plavanje dojenčkov - kako izgleda? (20.4.2005 10:00:01)

Bom poročala v ponedeljek kako je šlo. Če se pa še kaj spomnim, kar bi me zanimalo pa vprašam.

Drugače pa hvala vsem za odgovore in LP




Stran: [1]