aptamil samo enkrat (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


jasminčika -> aptamil samo enkrat (4.2.2009 20:13:51)

lp. Imam eno vprašanje. Ali lahko dam dojenčku ponoči aptamil, sicer se polno dojiva, vendar bi rada šla na en koncert, pa nimam črpalke, da bi si mleko izbrizgala. bojim se, da potem ne bo hotel več sesati na dojki, če bo pil po flaški. star je 3 mes. in pol.






misa4 -> RE: aptamil samo enkrat (4.2.2009 20:37:04)

Lahko




AnciM -> RE: aptamil samo enkrat (4.2.2009 21:09:45)

Midva se uspešno dojiva in dodajava pri vsakem obroku AM od 6t. Sedaj je pa star 5mesecev in 1 t.




drsalka -> RE: aptamil samo enkrat (4.2.2009 21:11:05)

tudi jaz sem hotela svoji trimesečni hčeri dati nadomestek, ker smo se odpravljali na praznovanje rojstnega dne, vendar pa ni znala vleči flaške(se je davla) tako da je to odpadlo... zato ti priporočam da prej preveriš če otrok sploh želi in zna vleči flaško.






LARA  06.03.2001
KAJA  19.10.2008




n.nati -> RE: aptamil samo enkrat (4.2.2009 21:19:04)

jaz sem tudi polno dojila, pa sem mu včasih , če nisem bila sigurna , da je dovolj pojedel dala flaško in ni bilo problema, samo dajala sem mu mleko Novalac - je najbolj podoben materinemu mleku




lenca1 -> RE: aptamil samo enkrat (4.2.2009 21:22:27)

Poleg tega, da preveriš, če zna piti iz flaške, preveri tudi, če mu/ji odgovarja aptamil. Nekateri dojenčki namreč ne sprejmejo nobenega adaptiranega mleka, samo materino. Če boš dala aptamil samo 1x se ti splača kupit malo vrečkico, in ne cele škatle (900g), da ne boš po nepotrebnem metala stran mleka. Vsekakor prej probaj.




majaS80 -> RE: aptamil samo enkrat (4.2.2009 23:19:20)

Prvič mu probaj dati testno količino ampak ne za cel obrok.... 
jaz sem to napako naredila, ker sem hotela vedeti koliko poje in sem mu naredila flaško, je vse popil in deloval super zadovoljen, potem pa čez tri ure jok!!!!  in nikakor da ga pomirim.
Spal ni od 2 popoldan do 11 zvečer, jedel pa ni 12 ur!!!! moje dojke sploh ni hotel,
ko sem ga pristavila je začel kričati.....
no  po 12 urah pa je bil verjetno že toliko lačen in je že minilo kar ga je mučilo in je bilo naprej vse ok. Od takrat nikoli več nisem nič experimentirala. samo dojim.

Tako da probaj, samo svetujem postopoma, da vidš kako bo reagiral.




Dream -> RE: aptamil samo enkrat (5.2.2009 6:15:18)

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Midva se uspešno dojiva in dodajava pri vsakem obroku AM od 6t. Sedaj je pa star 5mesecev in 1 t.



Enako. Le da dodajava že od samega začetka, star pa je 4 mesece.




Stran: [1]