A kompliciram???? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Blink1 -> A kompliciram???? (19.4.2005 10:47:02)

Zdravo

Rabim vaše mnenje...A bi dale 8 mesečnemu otroku jesti zelenjavno juho, ki ste jo začinili samo z praškom za golaž iz vrečke (Fant)???

A je to dobro ali slabo za otročka???




Pi-kica 1 -> A kompliciram???? (19.4.2005 10:49:17)

Jaz je ne bi dala. Notri je polno E-jev, pa tudi drugih začimb, ki jih po moje otroku ni priporočljivo dajati. Preden dodaš prašek, bi za Nejo dala juhico na stran in jo le blago solila ali pa sploh ne.

LP

Pi-kica




karmy -> A kompliciram???? (19.4.2005 10:50:21)

jzt bi dala mu jesti zelenjavno juho ampak zelo zelo malo.. da bi vidla kuk reagira... ne pa praške za golaž malemu dajat... možna alergija..

probaj sama skuhat juhico..:) pa z vegeto mal začinit in čist mal dat seveda ...

velik sreče :duda:




ZARA -> A kompliciram???? (19.4.2005 10:55:49)

Ne. Pa ne zarad druzga,ampak Zara teh stvari kupljenih sploh noce jest, isto je s kasicami in frutki,ne vem kaj ji je!!!




karmy -> A kompliciram???? (19.4.2005 10:56:58)

z pravo zelenjavo skuhejte juhico in nobenega praška tamalim...




Blink1 -> A kompliciram???? (19.4.2005 11:00:58)

Evo....To sem povedala tudi moji tašči (ki zelenjavne juhe drugače ne zna skuhat).

Meni je čisto logično, da so ti koncentrati za take male otroke premočni, saj še meni kdaj ni dobro po njih:( Zato ji nikoli ne dajem česa podobnega. Zelenjavno juhico ji ponavadi samo soli in dodam timijan ali rožmarin. To pa je tudi vse.

No, ko sem pa tašči povedala, da koncentrati niso za male otroke je totalno vzrojila in me obtožila da jo zajebavam s to hrano, da totalno kompliciram in ne vem kaj še...Pa sem zdaj drugič nekaj rekla za hrano (prvič je bilo o gozdnih sadežih pri 3 mesecih).

No...to pa je že zgodba za na Družina in odnosi. grem še tja napisat;) V glavnem, hotela sem vedet, kakšno je vaše mišljenje o taki hrani. Hvala:rozica:




karmy -> A kompliciram???? (19.4.2005 11:02:32)

tvojo taščo kr po francosko nekam pošlji in reči da je to tvoj otrok :hudicek: in pr taščah ne izgubljaj besed in tiščat za sebe če se vzroji..ufff.. kaj bi ji jzt ene pikrih povedala :hudicek:




Mojca P. -> A kompliciram???? (19.4.2005 11:03:15)

Jaz se ne bi.??
Solim se vedno ne, vegeta se mi pa zdi isti smorn.
Zigu dam stran preden vse to za naju dodam.
Zelenjavo pa vcasih zacinim samo s kakimi zelisci (timijan, majaron, bazilika,lovor, kumina...)
To ni skodljivo, pravzparav ravno obratno; timijan je v vseh cajih zoper kaselj, majaron, lovor in kumina pomagajo pri krcih,..

Osebno meni se vedno sol manjka ampak mali pa kar je, celo raje, kot cisto brez vsega.:rozica:




karmy -> A kompliciram???? (19.4.2005 11:04:51)

se strinjam z Mojco...:bravo:




darjatimci -> A kompliciram???? (19.4.2005 11:15:53)

Jaz mu nebi dala tega noter.!




dory -> A kompliciram???? (19.4.2005 11:17:51)

Ne nc ne kompliciras...tud jest sem po novem kar mal osvescena gled teh E-jev,tko da otroku zihr ne bi dala kej tazga...rajs samo zelenjavco pa je :)..no mi mormo met v vsaki hrani se zlicko sladkorja,ce ne ni nc:((




karmy -> A kompliciram???? (19.4.2005 11:19:11)

zličko sladkorja? :zmeden: a tud v zelenjavni juhi? :zmeden: ni dobr da to dajaš k lahk sladkorno dobi zarad preveč sladkorja in za zobe tud ni dobr




dory -> A kompliciram???? (19.4.2005 11:22:55)

Ja povsod more bit vsaj mal sladko...drgac noce jest..eh sej tko velike kolicine niso,poleg tega sem bla jest kot dojencek ista,pa me je pol minil..zobe mam pa glih tko krasne :)




karmy -> A kompliciram???? (19.4.2005 11:26:02)

aja? zanimiv okus ma tvoj :duda: ... tako kot mamica :) ...




Pepa-2 -> A kompliciram???? (19.4.2005 11:42:35)

ma kakšni praški... se bo pa tašča naučila drugače kuhati, če bo želela , da pride kdo na kosilo. in verjemi, da ne bo edina. moja tašča me vpraša za vsako sestavino, ko kuha za vnuka. glede teh praškov, pa veget, pa instant stvari...svinjarija...sicer pa sama to očitno dobro veš... lp




dory -> A kompliciram???? (19.4.2005 11:45:00)

Ja karmy...vem...men je ogabno,sam sem vesela,da mi mali papca :)




Blink1 -> A kompliciram???? (19.4.2005 11:45:40)

Ja...razkuri pa me ko me natuli, ker sem samo vprašala, če je to juho jedla...

Potem pa mi reče, da mi ona pač ne rabi govorit če je jedla juho s koncentratom ali brez. Ja HALOOOO????? Ta mala pa je naslednji dan črno kakala:zmeden2:




tralala -> A kompliciram???? (19.4.2005 12:17:42)

Še sama ne bi jedla teh koncentratov, kaj šele da bi dala otroku!




BARBARA R. -> A kompliciram???? (19.4.2005 12:20:35)

Ne kompliciraš in Ne, nebi dala.

:muca:




jana&ema -> A kompliciram???? (19.4.2005 13:51:34)

Zakaj pa ne kuhaš tamali sama, če imaš probleme s taščo?? Pa še to ne razumem zakaj polemike pri 3 mesecih okrog gozdnih sadežev. Kdaj pa si že začela dodajat drugo hrano??




Gina -> A kompliciram???? (19.4.2005 17:41:52)

Se strinjam z jano. Jaz sem imela tako malo hecno taščo svoje čase, pa enostavno ni kuhala še za nas ali za otroka. Če pa bi tudi potem otroku dala malo take juhice po obroku, pa ne bo nič hudega. Saj to ni najbrž vsakodnevni običaj. Če bi pa to vsak dan mala dobila v neomejenih količinah, bi se pa jaz skregala. Tako sem naredila, ko je našo bejbo pred prvim letom filala s krofi, kadar nisem bila zraven. Evo, to ti je tudi nekaj boljšega.




puncica -> A kompliciram???? (19.4.2005 19:44:12)

Jst ji ne bi dala, to je le koncentrat in ne, raj drugič zelenjavno juho s svojim začimbam začin pa bo.:bravo:




Blink1 -> A kompliciram???? (20.4.2005 9:28:01)

No, bom tako rekla...Vem, da to ni bil vsakodnevni običaj, in z Nejo tudi nič ni bilo hudo narobe. Je bila pa kaplja čez rob, tako zame, kot zanjo. V osmih mesecih nisem rekla čisto nič glede hrane, pa bi kot mamica morala...vedno sem le vprašala kaj je jedla (to pa se mi zdi, da moram vedet). Nisem komplicirala, ko so jo filali s čokolado, ko je komaj začela z gosto hrano, fruhzverge in monte so ji že dajali, ko še jaz nisem niti razmišljala o tem...:grrr::grrr::grrr: Pa sem bila tiho, ker se nočem prepirat...In to je bil tudi prvi prepir s taščo v 5 letih...zato sem bila pe toliko bolj prizadeta in razočarala...Ker ENKRAT nekaj rečem, pa me nadere ko psa.

Je pa tako...ko je bila Neja stara 2 meseca sem začela 2 krat na teden poučevati popoldanski tečaj in takrat sem seveda potrebovala varstvo. Moj se je komaj zdaj ojunačil, da Nejo čuva sam. No en dan jo je imela moja mama, en dan pa tašča. Poleg tega je tašča v penziji in ima vedno čas, tako da sva jo vedno prosila, ko sva kaj potrebovala. In izgleda da ji je to stopilo v glavo, saj je mislila, da brez pa ne moreva. To mi je tudi vrgla naprej in rekla, da pol pa naj malo imava doma. Pa sem ji povedala da to pa res ni problem, da si lahko jaz varstvo će kje drugje zrihtam. No...to pa je že druga zgodba

zdaj se je situacija že umirila...upam pa da je kaj zaleglo:(




Blink1 -> A kompliciram???? (20.4.2005 9:28:16)

O hudiča, sem zabluzila:zmeden:




Stran: [1]