Hranjenje z železno žličko? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


kaja11 -> Hranjenje z železno žličko? (19.4.2005 7:39:03)

Pri spodnji temi "pravilni pristopi hranjenja..." vas je več omenilo, da so vam pediatri rekli, da je bolje otroka hraniti z železno žličko. A mi lahko katera pove zakaj:zmeden:

LP




Mojca20 -> Hranjenje z železno žličko? (19.4.2005 8:43:39)

Jaz ti ne vem povedati zakaj naj bi bilo bolje za otroka, vem pa da jaz najraje hranim z železno, saj mi je plastična
čist premajhna in vso juho polijem predno prinesem do ust:)-., medtem ko pa mož raje
hrani s plastično,




kaja11 -> Hranjenje z železno žličko? (19.4.2005 8:50:11)

Mimogrede... VSE NAJ NAJ:rozica:




Ajsha -> Hranjenje z železno žličko? (19.4.2005 9:22:01)

Zato ker se na plastični žlički naredijo zareze ko otrok z zobki drgne po žlički. V teh zarezah se lahko zadržijo ostanki hrane, ki jih težko odstranimo iz žličke - pri navadnih tega ni in so boj higienične.


LP!




Zea -> Hranjenje z železno žličko? (19.4.2005 9:40:54)

Meni so povedali ravno obratno. Otroka naj hranim s plastično žličko, ker se na kovino vežejo vitamini. Zdaj mi je žal, da mi ni kdo tega omenil že prej, saj sem ji AD3 kapljice dajala vedno s kovinsko žličko!




Ajsha -> Hranjenje z železno žličko? (19.4.2005 9:48:19)

Hojla zea!

Če bi se kdaj kakšni vitamini vezali na žličko, bi bili to tisti, v vodi topni, in ne tisti, topni v maščobi, kot so A,D,E in K. Tako da nisi nič narobe naredila, da si otroku dajala AD3 kapljice z navadno žličko. Sicer pa jaz te teorije z vezanjem vitaminov še nisem slišala, pa sem iz "foha".

LP!




Zea -> Hranjenje z železno žličko? (19.4.2005 11:13:56)

Ajsha - hvala! :bravo:

Meni je to povedala patronažna sestra, potem pa je to 'vedelo' in potrdilo še nekaj mamic!??? No ja preventivno zdaj uporabljamo plastične žličke, me pa veseli da to nikakor ne more veljati za AD3.

Še enkrat hvala za informacijo!




Annny -> Hranjenje z železno žličko? (19.4.2005 11:23:58)

Ojla,

jaz ti svetujem nakup žličk za hranjenje Babylove z dolgim ročajem- res so super oblikovane, sploh za uvajanje goste hrane.
lp




polona2 -> Hranjenje z železno žličko? (19.4.2005 12:56:05)

Plastično smo pred mesecem dni nekam založili :zmeden:, od takrat naprej uporabljamo desertno žličko iz našega jedilnega pribora, pri tašči pa imamo Chiccotovo s silikonskim vstavkom, mah, sploh ne kompliciramo z žličkami...




Anja167 -> Hranjenje z železno žličko? (19.4.2005 19:49:54)

Jaz ne vidim, zakaj bi bile kovinske žličke boljše. Bolj so mrzle ali vroče od plastičnih, trše so, torej? Ma, mi bomo imeli še kar plastično. Če je pa problem v higieni, bomo pa pač na vsake toliko časa kupili novo.




Pika? -> Hranjenje z železno žličko? (20.4.2005 10:31:27)

Meni se tudi zdi zelo čudno tole priporočilo glede kovinskih žličk, pred kratkim sem v Mothercare kupila gumijasto žličko, ki jo posebej priporočajo za uvajanje goste hrane. Res če gre samo za higieno, jih bomo pa večkrat zamenjali z novimi. Mothercare gumijaste proporoča ker so bolj prijazne do dlesni, pa tudi najbrž do zobkov, jaz imam en odkrušen zob ko sem enkrat pomotoma ugriznila v vilico...Glede vitaminov pa mislim da velja predvsem za ribanje sadja, ki je bolj priporočljivo na steklenem ribežnu.




Stran: [1]