Začel se je zbujati ponoči (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Urška* -> Začel se je zbujati ponoči (18.4.2005 23:33:23)

Ojla!

Moj Žan se je začel zbujati ponoči in zahteva stekleničko. Ponavadi se zbudi okrog 4 zjutraj.Prej pa je vedno spal celo noč, nekje do 6, včasih tudi dlje.
A je to samo eno obdobje, ali je možno, da mu je dodatek premalo za čez noč.Ker že uvajama gosto hrano, no sma pri sokecih, me zanima, ali lahko dam samo žitno kašico zvečer al kako. S tem da bi najprej sprobala dopoldan če mu sploh paše. In katere priporočate. Ker kolko sem jaz gledala po trgovinah, je po 4. mesecu samo sadna kašica. A se te ne dajejo ponavadi dopoldan kot kakšna malca?:zmeden2:

Rahlo sem zmedeno napisala, pa upam da me zastopite.

lp:)




Lunca1 -> Začel se je zbujati ponoči (19.4.2005 6:11:19)

Ojla!

Imamo enak problem. Spala je že do 6h ali dlje, zdaj se nama pa že dva dni zbuja ob 4h, pa jo pustiva še mal do 5h, če zelo ne sitnari.

Mi smo ji pa dali riževe kosmiče, ki ji niso ravno všeč. Raje ima riževe z banano od Milupe.

Mogoče je pa to kaj povezano z dodajanjem hrane. Kaj druge menite???

Lp Lunca




Anonimen -> Začel se je zbujati ponoči (19.4.2005 7:29:49)

Moj je lepo spančkal, no seveda samo enkrat celo noč, ko je dobil prva dva zobka, sedaj pa je pestro, dobiva dvojkice, pa na uro se prebuja. Je isto začel pri 4-5 mesecih, dojenje3-4 ponoči, pa vedno več in več...danes bom šla z njim spati popoldan, ker sem danes spala vse skupaj 2 urci:((:((:((

Sedaj pa se veselo igra in kaka. Zdaj ga ne smem gledati..ehhehehheh!
Čez pol ure pa gre spet spati.:zmeden:




Magi* -> Začel se je zbujati ponoči (19.4.2005 7:43:15)

pri nas je tudi začela zbujati pred kakimi 14. dnevi. prej je lepo spala. jo pa polno dojim. sem tudi jaz poskusila z riževo kašico (Alete) - pa je ne mara. ven pljuva, se kremži in kmalu zajoka in išče joško.

jaz res ne vem, ali ji je moj mlekec premalo za ponoči ali so kaki zobki na vidiku (manj verjetno). sicer imamo pa drugi teden posvetovalnico in se bom pozanimala.




BARBARA R. -> Začel se je zbujati ponoči (19.4.2005 7:51:27)

S četrtim mesecom se prične dozorevanje, ko otroku ne zadostuje več le mamino mleko.Enim malo prej, drugim malo kasneje.Kot sem že večkrat napisala,sva midve takrat iz istega vzroka pričeli z uvajanjem goste hrane.Čwz dan po žličko sadja.Zvečer oa sem kar na šos pripravila mislim da 120 ml mlečno žitne kaše.Piše na škatli količina primerna za določeno starost.Hipp-ovo mlečno žitno kašo je lepo sprejela in zopet lepo spala do 6.-ega meseca, ko je bilo zopet potrebno povečati obrok.

Srečno in uspešno!

:muca:




sarči -> Začel se je zbujati ponoči (19.4.2005 9:31:38)

Meni tud ne spi že 14 dni dobro,čeprav je prej spala celo noč,pa si mislim,da je zarad vremena,ker kadar gremo za kakšne 3-4 urce ven lepo spi,drgač pa ne!:zmeden::zmeden::zmeden:




HuAnita -> Začel se je zbujati ponoči (19.4.2005 11:26:55)

Materino mleko zadostuje vsaj do 6m, in to gotovo ni razlog zbujanja. Dojenček nekje okoli 5m ponoči podožilja dan, začne sanjati, pogrešati mamico tudi ponoči.... Mi zdaj že skoraj mesec papcamo gosto (ob še vedno pogostem dojenju), pa ni čisto nič bolje.
Prilagam link, odgovor Karmen, svetovalke za dojenje s sosednjega foruma.

http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=6617&t=6617




Anja167 -> Začel se je zbujati ponoči (19.4.2005 19:30:10)

Oh, srečnice, če se zbudi samo ob 4h, je to zelo fino!




Urška* -> Začel se je zbujati ponoči (19.4.2005 22:05:08)

Očitno nismo edini.

Hvala za odgovore.

lp:)




Stran: [1]