DARILO IZ AMERIKE (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


erno -> DARILO IZ AMERIKE (24.1.2009 13:29:02)

Pozdravljeni!!
Zanima me ce kdo ve kolk bi bil znesek postnine,davka in carine za paket ki mi ga posilja prijatelj iz amerike(USA) kot darilo.Sem slisal da ni treba placat davka in carine ce se dela o darilu zanima me ce je to res??
Teza paketa je max. pol kile.
Vnaprej se zahvaljujem!!




zvesta -> RE: DARILO IZ AMERIKE (24.1.2009 13:31:39)


IZVIRNO SPOROČILO: erno

Pozdravljeni!!
Zanima me ce kdo ve kolk bi bil znesek postnine,davka in carine za paket ki mi ga posilja prijatelj iz amerike(USA) kot darilo.Sem slisal da ni treba placat davka in carine ce se dela o darilu zanima me ce je to res??
Teza paketa je max. pol kile.
Vnaprej se zahvaljujem!!



Carina se ne plačuje do vrednosti 150 € po novem, se mi zdi. Vrednost je skupaj s poštnino.




Sonnja -> RE: DARILO IZ AMERIKE (24.1.2009 13:38:23)

nama je že večkrat teta kaj poslala sploh za otroka pa nisva nikoli rabila nič plačat.




Mišni -> RE: DARILO IZ AMERIKE (24.1.2009 16:30:19)

Mi tzdi dobimo večkrat kaj s Tajske, pa nič ne plačamo.




rija -> RE: DARILO IZ AMERIKE (24.1.2009 16:36:15)

nekje do 25 evrov s poštnino vred ne plačaš nič, nad tem pa do 150 eur pa plačaš DDV. vedno računajo zneske s poštnino.




erno -> RE: DARILO IZ AMERIKE (24.1.2009 19:40:57)

Potem morm placat edino postnino katera naj bi bla okoli 20 eur??




CatJa -> RE: DARILO IZ AMERIKE (24.1.2009 21:13:04)

Jaz še nikoli nisem nič plačala.




Pikapolonica_ -> RE: DARILO IZ AMERIKE (24.1.2009 21:19:48)

No najprej nekaj stvari razjasnimo. Dejansko 'darilo' ne bo ne carinjeno in ne obdavčeno. Ne boš plačevala ti poštnine, razen če jo boš hotela. Ker zadevi ne bo priložen račun in bo označeno kot gift, potem bo šlo normalno skozi carino. Edino kjer se zna zakomplicirat je kakšna elektronika. Tam pa ne zna it tako na easy. Ampak drugače za cunje, igrače in te zadeve, ne komplicirajo.




sandra74 -> RE: DARILO IZ AMERIKE (25.1.2009 20:59:46)

Tudi mi večkrat na leto dobimo paket iz Amerike [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]in nismo še nikoli nič plačali.
Lep pozdrav




Stran: [1]