prsna crpalka (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


lunica12 -> prsna crpalka (19.1.2009 12:42:28)

No se to me zanima....Kupila sem si prsno crpalko da si lahko iztisnem mleko in me zanima kako naj jo steriliziram?Ali jo samo v vodo vrzem?Prav tako te nastavke za bradavice?Jih je potrebno sterilizirat?




J.L. -> RE: prsna crpalka (19.1.2009 12:49:54)

Jaz sem uporabljala parni sterilizator od Tommee Tippeja. 




lunica12 -> RE: prsna crpalka (19.1.2009 12:54:48)

Ja samo js ne bi kaj kupovala.Kaj lahko kr v vrelo vodo vrzem?Samo a morem cisto vse dele?




mala navihanka -> RE: prsna crpalka (19.1.2009 13:41:24)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] vse dele in nastavke za bradavice daj v hladno vodo in naj vrejo vsaj 10 min,nastavke prekuhavaj pa kar vsak dan ali vsak drugi dan (splakovanje nastavka z vročo vodo pa po vsakem dojenju in pred dojenjem ),zaradi bakterij,ki lahko povzročijo tudi vnetje dojke [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]




Taula -> RE: prsna crpalka (19.1.2009 13:55:49)

Ko daš vodo prevreti dodaj noteri alkoholni kis, da se ne nabere gor kamen. Prekuha se pa po vsaki rabi.




mala navihanka -> RE: prsna crpalka (19.1.2009 14:06:51)

Ti dam prav,da se prekuha po vsaki uporabi in tako je pravilno, (sestra v bolnici mi je rekla da lahko posplakneš z vročo vodo in v bolnici nisem mogla prekuhavati ),mislim pa da je malo mamic da prekuhajo po vsaki uporabi!




fitzgerald -> RE: prsna crpalka (19.1.2009 17:18:44)

mi smo že v porodnišnici (po navodilih medicinskih sester) sterilizirali (prekuhat ali kako drugače, tam smo imeli sterilizacijsko raztopino) le 1X dnevno, čez dan pa samo razstavili črpalko in splaknili z vročo vodo ter obrisali do suhega.

doma sem na začetku ob vsaki uporabi razstavila in oprala vse dele z detergentom ali pa v pomivalnem stroju, enkrat na dan pa prekuhala, ampak to samo 1. mesec, potem sem sterilizirala vse redkeje, zdaj pa le še peremo (od kakgea 3. meseca dalje)




ANIME -> RE: prsna crpalka (19.1.2009 22:16:58)

Jaz črpam že 4 mesece, imam dvojčka in na dan načrpam skoraj 2l mleka ...
Po vsaki uporabi jo umijem z malo detergenta in dobro splaknem. Steriliziram (tako kot flaške) enkrat do dvakrat na teden.... uporabljam sterilizator za v mikrovalovno...

Prve 14 dni smo sterilizirali vse vsak večer, potem pa smo začeli počasi zmanjševat, saj sem zagovornik, da otrok mora živeti z bakterijami - so povsod okoli nas in prej ko se jih navadi, bolje zanj. Itak se bosta pa kmalu plazila okoli in jedla vse živo ... poleg tega pa je tudi kar nekaj dela še s tem (in pri dvojčkih ti vsaka privarčevana minuta pride prav).

Za prekuhavanje na štedilniku žal ne znam pomagat ... predvidevam da se prekuha vse, saj mleko pride so vsakega dela črpalke ...






Dali* -> RE: prsna crpalka (19.1.2009 22:39:24)

IZVIRNO SPOROČILO: ANIME

Jaz črpam že 4 mesece, imam dvojčka in na dan načrpam skoraj 2l mleka ...
Po vsaki uporabi jo umijem z malo detergenta in dobro splaknem. Steriliziram (tako kot flaške) enkrat do dvakrat na teden.... uporabljam sterilizator za v mikrovalovno...

Prve 14 dni smo sterilizirali vse vsak večer, potem pa smo začeli počasi zmanjševat, saj sem zagovornik, da otrok mora živeti z bakterijami - so povsod okoli nas in prej ko se jih navadi, bolje zanj. Itak se bosta pa kmalu plazila okoli in jedla vse živo ... poleg tega pa je tudi kar nekaj dela še s tem (in pri dvojčkih ti vsaka privarčevana minuta pride prav).

Za prekuhavanje na štedilniku žal ne znam pomagat ... predvidevam da se prekuha vse, saj mleko pride so vsakega dela črpalke ...





kje si nabavila sterilizator za v mikrovalovno?




ANIME -> RE: prsna crpalka (20.1.2009 7:44:28)

imam od tomme tippee, kupila  v leclerku ...
daš notri in v 8 min je fertik ...




J.L. -> RE: prsna crpalka (20.1.2009 22:06:08)

IZVIRNO SPOROČILO: ANIME

imam od tomme tippee, kupila  v leclerku ...
daš notri in v 8 min je fertik ...



dobi se tudi v BC trgovinah. je res fajn. pa še prostoren je. ga lahko fajn nafulaš. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




nežka -> RE: prsna crpalka (21.1.2009 8:33:31)

Jaz sem uporabljala parni sterilizator za v mikrovalovno. Sem pa črpalko sterilizirala po vsaki uporabi, ravno tako stekleničke in dude.




Stran: [1]