|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prosim pomagajte
19.1.2009 10:19:52   
lunica12
Pred stirimi dnevi sem rodila in zdaj sem ze prispela domov..Me pa zelo matra dojenje kajti js in mala se zelo zmatrama da zacne ona tako kot je treba vleci bradavico in potem je vsa nemirna..Ali ve katera kako bi si lahko pomagala?Aja pa kako naj vem da je spila toliko kot je potrebno za njen obrok?

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prosim pomagajte
19.1.2009 10:29:59   
uršula83
Moj tut ni hotu vlečt tko ko treba, pa je pomagal, če sm mu glavo ful pritisnila ob dojko. Kako veš da je spila dovolj? Ja če bo hotela vsake 3 ure jest, je spila dovolj, če pa pogostejše, pa ni spila dovolj. Tako je pri meni. 

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prosim pomagajte
19.1.2009 10:30:19   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12

Pred stirimi dnevi sem rodila in zdaj sem ze prispela domov..Me pa zelo matra dojenje kajti js in mala se zelo zmatrama da zacne ona tako kot je treba vleci bradavico in potem je vsa nemirna..Ali ve katera kako bi si lahko pomagala?Aja pa kako naj vem da je spila toliko kot je potrebno za njen obrok?


Torej predvsem se umiri. Dojenje mora biti sproščujoč dogodek za obe, kar pomeni, da si naredita tih prostor, jaz sem predvsem dojila leže, lepo se vležita, naj bo tebi udobno, podloži se s povštri, zraven postelje/kavča si pripravi en velik kozarec  vode, da spiješ vmes. Malo lepo z roko stisni k sebi in nastavi dojko, bodi pozorna, da jo bo pravilno zagrabila, kar pomeni, da mora zagrabiti cel kolobar in ne samo bradavice. POmagaj ji, da bo lepo prijela, torej z roko ji lepo približaj bradavico. Če je dojka prepolna, torej malo trda, prej malo mleka stisni, samo malo, toliko da mala lažje zagrabi. Da pravilno vleče vidiš po tem, da se sence lepo premikajo, prav tako brada. Če med dojenjem zadrema, jo malo požgečkaj pod brado ali pač kje po telesu, da se napije do konca. Po dojenju (ne vem, ampak po moje več kot 10-15 minut ne bi smelo trajati) jo lepo dvigni, da podre kupček, malo potrepljaj po hrbtu, skratka, podre naj kupček, da je ne bo tiščalo.

Kako veš, če je dovolj pojedla? Samo po tem, da so plenice mokre in poblatene in da je otrok med dvema hranjenjema zadovoljen, torej, da ne joka.

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prosim pomagajte
19.1.2009 10:34:10   
miseka
Glede na to, da je še čisto majčkena mogoče težko vleče iz dojke. Probajta z različnimi položaji (od začetka še najbolje leže) in tako bosta ugotovili, kaj vama najbolj odgovarja. Ko bo mala najbolj odprla usta, ji dojko kar porini v usta, samo ne tako, da bi se davila. Če imaš slučajno ploske bradavice, zelo pomagajo tudi nastavki za dojenje (jaz jih uporabljam še pri njenih treh mesecih, ker drugače sploh ne more zagrabiti dojke), od začetka kupi tiste najmanjše od Aventa. Pa čimvečkrat jo pristavljaj, pa se bosta navadili. Glede količine je pa tako. Če ne joka, ko poje, ni več lačna. Sicer pa itak hodi patronažna sestra v začetku, pa bo tvojouser posted image  tehtala in bo videla, ali se zadosti redi. Predvsem se pa ne sekiraj zaradi tega ali poje dovolj ali ne. Uživajta skupaj.

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prosim pomagajte
19.1.2009 10:53:31   
melitaj
da boš vedla ali je ali ne je, poslušaj ko vleče iz dojke, mora tudi pogoltnit mleko ki ga posesa iz dojke.
Moj Aljaž je vlekel in vlekel, tudi po eno uro in več, pa ni dobil zadostne količine mleka, sicer se je redil, ampak je bil požrešen in mu ni blo dost, tko da sva kmalu začela dodajat. In stiskala sm si mleko iz dojk. Tvoj dragi naj ti kupi nastavke, so čist poceni in poskusi z njimi, je bolj prijetno, boš lažje dlje vztrajala. Pravijo, da se dete lahko navadi na njih, potem pa bradavico odklanja...ni res, moj še zdej zagrabi bradavico, če mu jo ponudim (sam kaj ko ni v njej več mleka), pa že tri mesece jeva po fraški.
Tako kot so rekle moje predhodnice, umirjen prostor, ne se preveč obremenjevat kaj bo, men je pasalo, da sva bla sama v sobi. Pa počivaj, veliko tekočine spij in jej hrano, da bo dodolj mleka. Je pa tud res, da če majo tvoje dojke dovolj mlečnih žlez, bo mleka, v nasprotnem primeru, ga bo premalo. Dete se mora najest v največ 20 minutah. Korajžno in z veseljem, pa bo šlo !!!!
Srečno!!

(odgovor članu miseka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prosim pomagajte
19.1.2009 10:54:18   
Anonimen
Dojenje sprva res ni tako preprosto... tudi meni je delalo težave.
Najprej sem imela dojke večje od njegove glave, bradavice neizoblikovane... kje pa je revček lahko celo bradavico zagrabil... sem uporabila nastavke, ki pa so mi povzročili še več težav pa tudi njemu niso bili všeč.
Pomagalo pa mi je, ko sem si mleko začela iztiskati... s tem sem omogočila boljši pretok mleka in tudi bradavice so se mi začele pravilno oblikovati...
In potem se je izkazalo, da se malček včasih želi samo crkljati niti ni bil lačen in je jokal, zato ker je teklo ven njemu pa se ni pilo!! Kasneje sem imela levo dojko za hranjenje in desno za crkljanje... sva nekako ugotovila najin sistem.

Pri vsakem tandemu je drugače. Brez skrbi, bosta že ugotovila, kako vama najbolj ustreza, le vztrajnosti ne izgubita!! Jaz sem prve tri dneve samo jokala, ker je malček izgubljal na teži in ker se z dojenjem nisva takoj vklopila... pa sem dobila nasvete od tu in tam... jih je dobro vedeti, a te vseeno malo begajo.
Ko sva prišla domov, sva se umirila, se spoznala in dojenje je steklo. Ampak ne na tri ure, dojila sva se takrat, ko je si je želel... enkrat za hranjenje drugič za crkljanje (včasih je trajalo samo 5 min, drugič 15... nekater pa dojijo tudi pol ure).

Vsekakor pa... brez naglice pri dojenju, udobno se namesti (lahko leže, lahko sede, jaz sem včasih tudi stoje dojila... kakor ti najbolj paše), vzemita si čas, to je vajin trenutek.
Ja, teža pa pove potem ali z mlekom pridobi dovolj. Bo prišla patronažna sestra in jo bo zanimalo tudi dojenje in dojenčkova teža...
In poskrbi tudi zase... veliko tekočine predvsem (poleg kvalitetne prehrane) in veliko dobre volje!
Nismo super mamice, z vsakim otročkom je drugače - materinstvo imamo v sebi, a odkriva se nam po delčkih! user posted image


(odgovor članu lunica12)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prosim pomagajte
19.1.2009 10:57:39   
Sisika
Jst mam 3 in pri vsakemu je bilo drugače. Pri enemu lažje, pri drugemu težje. Ni pa lahko. Vendar če veš, da je to najboljše kar lahko daš malemu bitju - ljubezen, dotik, toplino, zdravo hrano boš vztrajala. Jaz sem dojila najlažje napol sede. Roko sem si podložila s pouštrom. Umirila, s palcem in kazalcem malo stistnila mleko, če se premika "koža" na licu, pred ušesom (saj ti patronažna pokaže kako), če je umirjena vsaj dve uri, polulane in pokakane plenice, je zadosti. Vsi moji so jedli na 2-3 ure. Pri drugem otroku se mi je  zdelo da imam malo mleka, vendar je mali lepo spal, lulal, pa sem vztrajala in nisem dajala zdraven dodatnega mleka, pa je šlo. Dosti uspeha.

(odgovor članu miseka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prosim pomagajte
19.1.2009 11:09:35   
abi
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

Dojenje sprva res ni tako preprosto... tudi meni je delalo težave.
Najprej sem imela dojke večje od njegove glave, bradavice neizoblikovane... kje pa je revček lahko celo bradavico zagrabil... sem uporabila nastavke, ki pa so mi povzročili še več težav pa tudi njemu niso bili všeč.
Pomagalo pa mi je, ko sem si mleko začela iztiskati... s tem sem omogočila boljši pretok mleka in tudi bradavice so se mi začele pravilno oblikovati...
In potem se je izkazalo, da se malček včasih želi samo crkljati niti ni bil lačen in je jokal, zato ker je teklo ven njemu pa se ni pilo!! Kasneje sem imela levo dojko za hranjenje in desno za crkljanje... sva nekako ugotovila najin sistem.

Pri vsakem tandemu je drugače. Brez skrbi, bosta že ugotovila, kako vama najbolj ustreza, le vztrajnosti ne izgubita!! Jaz sem prve tri dneve samo jokala, ker je malček izgubljal na teži in ker se z dojenjem nisva takoj vklopila... pa sem dobila nasvete od tu in tam... jih je dobro vedeti, a te vseeno malo begajo.
Ko sva prišla domov, sva se umirila, se spoznala in dojenje je steklo. Ampak ne na tri ure, dojila sva se takrat, ko je si je želel... enkrat za hranjenje drugič za crkljanje (včasih je trajalo samo 5 min, drugič 15... nekater pa dojijo tudi pol ure).

Vsekakor pa... brez naglice pri dojenju, udobno se namesti (lahko leže, lahko sede, jaz sem včasih tudi stoje dojila... kakor ti najbolj paše), vzemita si čas, to je vajin trenutek.
Ja, teža pa pove potem ali z mlekom pridobi dovolj. Bo prišla patronažna sestra in jo bo zanimalo tudi dojenje in dojenčkova teža...
In poskrbi tudi zase... veliko tekočine predvsem (poleg kvalitetne prehrane) in veliko dobre volje!
Nismo super mamice, z vsakim otročkom je drugače - materinstvo imamo v sebi, a odkriva se nam po delčkih! user posted image




tole je pa tako dobro napisano - pa še res je !

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prosim pomagajte
19.1.2009 13:50:31   
mala navihanka
user posted image  pomagaj si z nastavki,če drugače ne gre!Pa pri dojenju bodi mirna,ker to mala vse čuti in kasneje lahko dobi odpor do hrane. (pri meni se je dojila 30 min in sva se dojili na 3 ure )

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prosim pomagajte
19.1.2009 13:53:51   
Taula
Moja na začetku ni zna vleči, sem poskusila z Aventovimi nastavki, pa ni šlo ker so veliki, na Chiccotove se je pa navadila. Samo pri meni je bil tudi problem ker nisem imela dovolj mleka, mala je bila pa lačna in šibka in je še težje jedla. Dojile sva se pa tudi po 1 h.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu mala navihanka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prosim pomagajte
19.1.2009 17:41:36   
fitzgerald
k.tja ti je zelo lepo napisala - veliko nas je, ki smo imeli na začetku težave - potem pa še 1000 in 1 nasvet iz vsake strani, kako bi moglo bit, pa koliko minut, pa na koliko časa, pa prestrašijo te, da bo z dojenjem konec, če je otrok okusil flaško... probi pozabit na vse, na začetku tiste minutaže pa predpisani presledki ne veljajo, probaj delat po svojem instinktu in feelingu

tudi moja mala je bila že v porodnišnici včasih že prav histerična pri dojenju, ker ni in ni znala zagrabit, pa ves čas se je odstavljala, kljub nastavkom, ki so mi jih dali v porodnišnici praktično takoj - no jaz sem se vsakič, ko je pokazala lakoto trudila toliko časa kot je šlo (čeprav se je vmes drla, pa so mi vsi težili naj ji dam dudo - neumnosti, če je otrok lačen), ko sva pa bili obe že zmatrani, pa sem videla da je še lačna, pa sem prosila za dodatek. sem pa zelo hitro začela tudi črpati mleko, da sem stimulirala dojke in se zaradi dodatka ne bi zmanjšala proizvodnja.

no, doma smo potem prakticirali dojenje dokler se ni mala preveč utrudila in razjezila (na začetku se kljub nasvetom patronažne in P nisem omejila na tistih max 20 minut, sem delala po občutku, velikokrat je trajalo 40 minut...), potem sem si pa še spumpala ostanek mleka in ji dala po flaški, če je bilo pa treba pa še dodatek.

ko je mala postajal močnejša, je začela tudi bolje vleči, čas dojenja se je skrajšal in tudi dodatki po flaški niso bili več potrebni, no in po kakih 3 tednih tudi nisva rabili več nastavkov - sedaj pri 5,5 mesecih se še polno dojiva, pa je na začetku zelo slabo kazalouser posted image

v glavnem, čimbolj poslušaj sebe in svojo malo, ne obremenjuj se s predpisanim časom in številom podojev že sedaj na začetku (pravi ritem se kasneje vzpostavi), pa seveda je pomembno, da si mirna, magari se kam umaknita - pri meni je prisotnost kakih obiskov stvari sam poslabšala (sva bili obe nervozni), zdaj sem se sprijaznila s tem, da pač nisem tip človeka, ki z levo roko doji v javnosti, pa tudi tamala je preveč nemirna, če se okoli nje kaj dogoja, zato si zdaj vzamem prostor in čas, pa je vse lažje, se pač ustrezno zorganiziraš...

aja, še to, moji Aventovi nastavki niso ustrezali (ni znala pit po njih), obnesli so se od Medele, ki so ful mehkejši


(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prosim pomagajte
19.1.2009 18:39:28   
ema111
nama je tudi uspelo dojenje le preko nastavka.
aventovi so bili zanič, preveliki, pretrdi, katastrofa, da sem jih sploh kupila (nisem vedela),
z nukovimi pa se še sedaj lepo dojimo user posted image


(odgovor članu fitzgerald)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prosim pomagajte
19.1.2009 19:05:33   
jana84
Res, poskusi z nastavki. Moj isnček tudi sprva ni hotel zgrabiti dojke, pa so mi že v porodnišnici posodili nastavek, potem pa sem nabavla svojga. V porodnišnici so mi predlagali naj ne uporabljam najmanjšega ker potem kaj hitro dobiš žulj ker gre v anstavek samo bradavička, namesto še en del kolobarja...In sem res dobila žulj od tistega nastavka ki so ga imeli v porodnišnici (nuk), ko pa sem začela uporabljati Aventovega je blo super... Vedno sem pa najprej poskusla da bi prijel brez nastavka pa nekaj časa ni šlo...Vse božje načine sem poskušala...Tudi tako da je najprej nekaj časa jedel po nastavku, potem pa sem med dojenjem dala nastavek dol, pa je potem prijel... Ampak s časom se je pa la navadel piti brez nastavka in seda jpri treh mesecih in pol res lepo pije, ampak zgleda da imam malo manj mleka kot bi ga on hotel, saj mu odžbvezno zvečer dodam še 100-180ml po flaški...

Jaz sem poslušala nasvete vseh žensk okoli sebe, kar goltala sem nasvete...In nekako med vsemi nasveti dobila svojo/najino pot, ki zgelda da kar funkcionira...Sva se pa včasih dojila tudi po eno uro...Seda jpa naredimo to v 5-10minutah...

Samo ne se obremenjevat, če je šele 4 dni odkra si rodila, je možno tudi da še nimaš dovolj mleka. Pri meni je bilo tako, da se mi je večja količina mleka naredila tam okrog 5-6 dan po porodu...Do takrat smo pa mu dodajali po flaški in čimvečkrat pristavljala na dojko...

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prosim pomagajte
19.1.2009 20:06:46   
evi28
Vse je že napisano, dodala bi samo to, da sploh zdaj, ko jeuser posted image še mali, ne glej na uro, koliko časa se dojita in kako pogosto. Pristavi ga, kadar hoče, pa če je to na pol ure, je pač, in kakor dolgo hoče. Dobro, verjetno ne boš pustila, da se ti bo dojil par ur skupaj, več kot 20-30 min pa komot pustiš. Moja se nikoli ni najedla v 20 min, ko je bila tako majčkena, če pa se je že, se je pa še malo crkljala, kar pa otročki tudi rabijo.

Aja pa kako naj vem da je spila toliko kot je potrebno za njen obrok?

Ne študiraj o podojih, kot o takih obrokih, kot jih imamo mi,ko smo siti par ur. Lahko da se ti naje, pa je mir tudi 3 ure, lahko pa se dojita na pol ure in vse to je normalno, ne mislit, da nimaš dovolj mleka, če bodo razmaki med dojenji krajši.

Začetek je lahko zelo težak, vendar če si odločena dojit, boš dojila.
Dodatne informacije pa imaš na Med.Over.Net forum Dojenje, kjer je vse napisano o dojenju in težavah povezanih s tem.

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?