otekle prsi- mleko noče ven, dela pa se- dojka je 2x večja od druge (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


lara žana -> otekle prsi- mleko noče ven, dela pa se- dojka je 2x večja od druge (19.1.2009 8:42:57)

spoštovane,

vljudno prosim za nasvet. danes zjutraj sem se zbudila z zelo bolečo dojko. ko sem dojenčico hotela podojit, ni nič mleka priteklo ven.
sedaj ima desno dojko že pol večjo od druge, poskusila sem z električno črpalko za iztiskanje mleka vendar ni priteklo niti 5 ml mleka ven. dojla je zelo boleča, čutim da se mleko notri dela, tudi če si hočem na roko stisnet ne pomaga. sem se stuširala v topli vodi in z vodo masirala dojko vendar nič.
kaj naj storim




onur -> RE: otekle prsi- mleko noče ven, dela pa se- dojka je 2x večja od druge (19.1.2009 8:46:16)

Tik preden boš dojenčici ponudila dojko, si jo fajn stuširaj z vročo vodo in zmasiraj, da odmašiš vod in da mleko steče ter dojenčico čim večkrat pristavljaj na to dojko. Po podoju pa si daj hladen obkladek, da se naval mleka zaustavi. Če ti ne bo bolje pojdi do zdravnika po antibiotike, če bi te prso še bolelo in bi bilo rdeče - mastitis. Tako je bilo pri meni.




ema111 -> RE: otekle prsi- mleko noče ven, dela pa se- dojka je 2x večja od druge (19.1.2009 8:54:17)

meni se je zgodilo podobno, pa mi je moj gin. (lahko tudi osebni dr.), napisalrecept za pršilo za nos Syntocinon. Uporablja se za :
-pospeševanje izločanja mleka pri težavah z iztiskanjem
- zdravljenje zastoja mleka v dojkah in preprečevanje mastitisa

meni je takoj pomagalo

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Sisika -> RE: otekle prsi- mleko noče ven, dela pa se- dojka je 2x večja od druge (19.1.2009 11:11:27)

Ja fajn topla voda mora biti pred dojenjem si dojko stuširaš pa malo pregneteš, po koncu dojenja pa z mrzlo. Pa če ne bo boljše k zdravniku po antibiotik ali hormon Syntocinon. Ne čakat predolgo, ker ko bo enkrat že pravo vnetje bodo bolečine hude.




ribica. -> RE: otekle prsi- mleko noče ven, dela pa se- dojka je 2x večja od druge (19.1.2009 11:25:28)

če ne bo zalegel vroč tuš, pa črpalka, pojdi k zdravniku, ti bo dal antibiotik preden se ti res začne vnetje. Potem boš lahko normalno dojila, ne glede na antibiotik.




Hope2 -> RE: otekle prsi- mleko noče ven, dela pa se- dojka je 2x večja od druge (19.1.2009 11:32:10)

Če ne moreš dolgo pod tušem bit, si daj termofor na dojko, ali pa brisačo fajn pogrej v pečici ali na radiatorju in pol na dojko daj. Meni je termofor bolj pomagal kot tuš, čist pa ni pomagalo in ko je že bila dojka vroča in boleča za znoret sem dobila Syntocinon in je bilo takoj bolje. 




blazka -> RE: otekle prsi- mleko noče ven, dela pa se- dojka je 2x večja od druge (19.1.2009 12:34:00)

Ni treba nič čakat, takoj pojdi po ta sprej Syntocinon, neverjetno hitro pomaga. 




lana17 -> RE: otekle prsi- mleko noče ven, dela pa se- dojka je 2x večja od druge (19.1.2009 21:57:09)

IZVIRNO SPOROČILO: ema111

meni se je zgodilo podobno, pa mi je moj gin. (lahko tudi osebni dr.), napisalrecept za pršilo za nos Syntocinon. Uporablja se za :
-pospeševanje izločanja mleka pri težavah z iztiskanjem
- zdravljenje zastoja mleka v dojkah in preprečevanje mastitisa

meni je takoj pomagalo

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Res pomaga




Stran: [1]