AM in hranjenje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


abc123 -> AM in hranjenje (17.1.2009 13:38:33)

Imamo teden dni staro punco, ki jo hranimo po steklenički. Zanima me, če lahko mleko, ki ga pripravim (v termovki imam vodo in ko hoče jesti ji naredim svež obrok) hranim še nekaj časa v prostoru, če ga slučajno ne popije do konca. Koliko časa je pripravljeno mleko še uporabno, če ga ne sgrevam?
Hranimo pa se precej časa - malo popije in malo zdrama oz. je budno in spet nato še malo poje in spet počije... to traja približno uro do dve. Ali ima še katera podobno izkušnjo?




Anonimen -> RE: AM in hranjenje (17.1.2009 13:41:48)

Nekje do pol ure, največ eno uro. Če daš v hladilnik, lahko dlje.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.1.2009 14:00:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




kristinaj -> RE: AM in hranjenje (17.1.2009 14:13:25)

jaz sem imela oba na AM, no tamali je še. mleko lahko hraniš eno uro... na začetku gre zelo počasi, ne skrbi, bo zalaufalo....našemu če ne gre, vmes poderemo kupčka in dalje... malce mu potem še dogrejem, kar pod mrzlo vodo in je...

svetujem ti, da če ni prav lačna, je ne hrani, počakaj, da se v redu zjoče in ji nato daj..... oz. če že pripraviš mleko.....najprej vodo ohladiš, jaz odprem pipo in pod mrzlo vodo ohladim na primerno temp, vmešaš prah in če mala ni lačna ga ne ohlajaj dalje, temveč pusti mleko, da se samo ohladi.....

če te še kaj zanima pa vpraši... najbolje na zs...




ANIME -> RE: AM in hranjenje (18.1.2009 20:58:09)

AM je res najboljš pripravljati sproti.

Mi smo na živčke kupili grelec vode, ki mu lahko določiš temperaturo. Vodo v naprej prekuhano in jo zlijemo v grelnik in v naprej imamo pripravljen dozirnik. Ko sta lačna imamo obrok pripravljen v eni minuti in lahko naredimo tudi manj, saj se enostano pripravi še dodatek ....




Stran: [1]