koliko vode? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


pikapoka315 -> koliko vode? (15.1.2009 5:11:21)

Koliko mililitrov vode na dan spijejo (oz. so spili) vaši 4-5 mesečni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]?  Do kdaj ste jim dajale samo prekuhano vodo? Kolegica daja kar ustekleničeno vodo (Dana) - ali je to ok?

Hvala




pikicai -> RE: koliko vode? (15.1.2009 7:08:02)

jst mu dam prekuhano vodo oz komarčkov čaj.....spije pa sam par požirkov na dan.....včasih pa tufi več....do 100 ml......se pa doji oz si črpam mleko




pikapoka315 -> RE: koliko vode? (15.1.2009 7:31:38)

IZVIRNO SPOROČILO: pikicai

se pa doji oz si črpam mleko


pri nas je isto, samo zadnje čase opažam, da bi se na dojki rad malo odžejal (večkrat na dan po minutko-dve)...zato sem razmišljala, da bi mu dala malo vode..
a vodo dajete ko je na sobni temperaturi? kaj pa čaj?




melanija -> RE: koliko vode? (15.1.2009 8:21:10)

Moji trije sončki so bili dojen do 6 mes in niso dobili ne vode ne čaja dokler nismo začeli uvajat GH. Tudi poleti ne.

Bi pa raje dala prekuhano vodo kot pa ustekleničene.  




Alči -> RE: koliko vode? (15.1.2009 8:34:58)

Jaz sem mu začela zdaj dodajat za pit, ko tudi je začel jesti GH, prej je bil samo dojen in ni bilo potrebe po dodatni tekočini. Če mu dam, mu dam mix blagega čaja in naravnega soka ( samo za okus v čaj stisnem kak krhelj-dva pomaranče ali pa jabolčni sok, ki se nateče iz jabolčne kaše), vode ne mara. Jaz bi dala raj prekuhano kot pa ustekleničeno, kasneje pa kar iz pipe.




Alči -> RE: koliko vode? (15.1.2009 8:37:31)

Aja koliko...ja če dojiš ni treba, razen če mate zelo vroče in imaš občutek da bi pil, drugače ne. Če pa želi pa mu pač ponudiš v flaški in bo spil kolikor bo želel. Mi je pa patronažna svetovala da se to naredi po dojenju oz. hranjenju, po cca pol urce, ne pa pred hrano, da ne "zamenja". Samo če dojiš....brez veze.




Andromeda -> RE: koliko vode? (15.1.2009 9:41:19)

dr. Cerarjeva, ki dela na EINT v LJ porodnišnici pa pravi, da je bolje, da dojenčki pijejo ustekleničeno vodo, ker je prekuhana voda v bistvu destilirana in tudi po okusu fuj in fej.




nia5 -> RE: koliko vode? (15.1.2009 10:20:07)

Moja bo sicer stara že 8m, vendar že kaka dobra dva meseca pije čaj in to ogromno. Čez dan spije nekje 3-4dl Hippovega čaja, ponoči pa tudi toliko, vendar ji ponoči dam sok od kuhanih jabolk, ker čaji so sladkani in ker ima že dva zobka ji raje dam ta sokec. Mi pa vsi pravijo da je super ker toliko spije, pa to ne vpliva na njeno prehrano saj normalno je. Zgleda da je bolj med žejnimi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




tominikapiki -> RE: koliko vode? (15.1.2009 13:12:43)

naš je tudi star 8 m, ampak sploh ne pije kaj preveč
če mu sladkam, potem še nekako, če ne pa ne. Sicer ga zjutraj in zvečer, pa tudi ponoči še dojim (včasih, če hoče, tudi čez dan), drugače pa GH...ne vem kako naj ga na finto...mu dajem po žličkah prekuhano vodo, ampak to ni glih dosti...




N.SI -> RE: koliko vode? (15.1.2009 14:35:35)

Naš je star 3,5m in fuuul rad pije vodo (nekje deci spije  čez dan)...  Polno se dojiva a mu poleg kapljic AD3 in železa dajem vodo za poplaknit... in fuuul spije... Jo pa spustim čez filter (če to sploh kaj pomaga) in prekuham. S tako vodo mu občasno pripravim tudi komarčkov ali kamiličin čaj... Uživa.




Stran: [1]