|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   toxoplazmoza
12.4.2005 12:50:17   
MEGY_Patricija
:kuza:LEP POZDRAV SVEM MAMICA NA PORTALU RINGA RAJA.
ALI STE ZE SLISALE ZA BOLEZEN TOXSOPLAZMOZA ZA KATERO VAS PREGLEDAJO V 12 TEDNU NOSENOSTI. KER SEM SE SAMA SOOALA S TO BOLEZNIJO BI RADA O TEJ BOLEZNIJI KLEPETALA Z VAMI IMA HCERKO PATRICIJO STARO 7 LET-KI JE TO BOLEZEN K SRECI PREZIVELA IN JE ZDAV OTROK IMAM PA SE SINA ERIKA STAREGA DVE LETIMOJE IME PA JE ANITA.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   toxoplazmoza
12.4.2005 12:56:41   
malika
Zdaj ne razumem najbolje.A toksoplasmozo si prebolela med nosečnostjo ali kako? Ali je punčka zdaj prebolela tokso?

Sama sem ravno noseča 24 tednov in tokse še nisem prebolela, tako da si lahko predstavljaš moj strah, pred mačkami,psi, svežo zelenjavo, sadjem,,...

Lp

(odgovor članu MEGY_Patricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   toxoplazmoza
12.4.2005 13:00:04   
nita
Dobrodošla na RR :sloncek:.

Za toxsoplazmo sem že slišala, ampak s to boleznijo nimam izkušenj (hvala Bogu). Lepo da si se oglasila, na RR boš našla polno nasvetov in prijazne punce.

L.P. Anita in Ela :rozica:

(odgovor članu MEGY_Patricija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   toxoplazmoza
12.4.2005 13:00:11   
kofetek2010
mi smo imeli perzijsko mačko, ko sem bila prvič noseča in bila sem toxo negativna, sedaj še nisem bila testirana, tako, da še ne vem, če sem od takrat pred 9-imi leti do danes mogoče že staknila toxo :ups:

takrat nisem niti 10% toliko paničarila kot sedaj ;)

A je kak poseben tretma, če dobiš toxo v času nosečnosti? :zmeden2:

(odgovor članu MEGY_Patricija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   toxoplazmoza
12.4.2005 13:16:24   
MEGY_Patricija
Zdravo vesela sem da si se mi javila in da te zanima .Ko sem bila noseca s hcerko 16 tetnov so mi ugotovili da imam bolezen ki se ji rece tokoplazmoza a ker, niso bili sigurni sem morala trikrat dati kri in so ob tem ugotovili da ieg on aeg samo rasteta ,ker pa je rastel samo eden niso bili 100% a so mi kasneje svetovali abortus ,ker pa sem poslusala srce sem 5.12.97 rodila zdravo puncko,ki ima danes 7 let in hodi v drugi razred devet letke,saj sem se odlocila da otroka obdrzim kljub temu da so mi v 4 mesecu svetovali splav in to tudi napisali v materinsko knjigo.Zelim ti uspesno nosecnost in pa zdravega otrocicka pa naj bo kar ze bo ,lep pozdrav od megy

(odgovor članu MEGY_Patricija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   toxoplazmoza
12.4.2005 18:16:52   
kaja11
Jst sem pa imela svežo okužbo s tokso v nosečnosti:( To so mi ugotovili v 35t. Najprej so me nafilali s tableti, pa amniocinteza.... po rojstvu je malček fasal ene tablete in preglede na infekcijski. Končni rezultat je, da se malček ni okužil:bravo::bravo::bravo: in da je vse v redu. Na zadnji mesec nosečnosti pa sploh nočem pomisliti... mi grejo kr kocine pokonci.

(odgovor članu MEGY_Patricija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   toxoplazmoza
13.4.2005 0:08:37   
babylove
Za tiste, ki so v stiku z mačkami, je zelo verjetno, da so toksoplazmozo že prebolele.
Kolikor sem razumela pediatra, pri malčku ta okužba vpliva predvsem na vid.

(odgovor članu MEGY_Patricija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   toxoplazmoza
13.4.2005 0:13:06   
babylove
jana73, na toxo si imun, če si jo kadarkoli v življenju že prebolel. Gre pa mimo nas tako, da sploh ne vemo, da smo jo preboleli. Če ste imeli muco, sklepam da si imuna. V nasprotnem primeru pa boš morala biti zelo previdna v nosečnosti, ker ima okužba lahko za dojenčka težke posledice (izguba vida recimo).

(odgovor članu MEGY_Patricija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   toxoplazmoza
13.4.2005 7:41:00   
kaja11
Babylove.... posledice so lahko tudi dosti hujše:( odvisno kdaj v nosečnosti do okužbe pride. Včasih so pri okužbah v prvih 12t celo splav svetovali.

(odgovor članu MEGY_Patricija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   toxoplazmoza
13.4.2005 8:28:06   
puncica
Joj megi samo to bi dodala:
dej prosim piši z malimi črkami, velike namreč pomenijo da kričiš in tud nič kaj fajn ne zgleda:zmeden2: Sej ni tako težko preklopit Caps Lock kaj?

(odgovor članu MEGY_Patricija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   toxoplazmoza
13.4.2005 10:50:41   
babylove
Okužba do 8 tednov pred zanositvijo: ni rizika za :duda:.
Okužba v 8 tednih pred zanositvijo in do 2. meseca nosečnosti: hude posledice za :duda:, večinoma ne preživi, zelo pogost spontani splav.
Okužba med 3 in 5,5 mesecem nosečnosti: najbolj kritično obdobje, pogosti splavi, v nasprotnem primeru možnost srčnih napak, prizadetost jeter in možganska prizadetost pri :duda:.
Okužba v 3. trimestru nosečnosti: imunski sistem :duda: je dovolj razvit, da do težjih posledic ne prihaja.

Okužen otrok, posledice od rojstva do pubertete: zlatenica, težave z jetri, nižja postava, prizadetost vida in možganov. Prizadetost živčnega sistema lahko ostane več let latentna in se pokaže kasneje v obliki psihomotoričnega zaostanka in epilepsij.

(odgovor članu MEGY_Patricija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   toxoplazmoza
13.4.2005 10:59:43   
babylove
1. Mačke:
- izogibanje stika z mačkami in predvsem z njihovimi iztrebki
- ne hranit mačk s surovim mesom
- menjat podlogo v mačjem stranišču vsak dan in z rokavicami
- dezinfektirat vse stvari, ki so potencialno okužene

2. Živila:
- skrbno oprati sadje in zelenjavo, sploh solato in jagode
- izogibat se klobasam in mesu na žaru
- meso dobro prekuhat ali spečt, predvsem svinjino in ovčetino. Manj pečeno meso je dopustno, če je bilo pred tem zmrznjeno.
- oprat roke pred pripravo hrane
- ne uživat nepasteriziranega mleka

(odgovor članu MEGY_Patricija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   toxoplazmoza
13.4.2005 11:02:41   
babylove
Brez rizika za okužbo:
- industrijska solata v vrečkah
- industrijsko pripravljena hrana
- zmrznjena živila (virus se uniči pri -20°C)

(odgovor članu MEGY_Patricija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Ime za punčko
Brenčačka

Katero ime vam je bolj všeč?

Maja (52%)

Gaja (48%)


Število vseh glasov: 517

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!