brezposelnost in zavarovanje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


ksenija12 -> brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 11:17:37)

živjo,
tiste, ki ste brezposelne, kako ste si uredile zavarovanje - nekje sem zasledila, da je možno zavarovanje prek zakonca? Ali so kakšne prednosti ali priporočate zavarovanje kot občan? Sprašujem za primer, ko oseba ne prejema denarne socialne pomoči in ni prijavljena na Zavodu. Hvala




Zamima -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 11:21:23)

preko občine,... mene so sicer potem gnjavili za odločbo od socialne, in ker nisem dala vloge sem se zavarovala na ZZZS-ju  in si sama plačujem, se mi ne da nekaj dokazovat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Korina1 -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 11:25:08)

Sem zavarovana preko moža že od samega začetka in ne prejemam nobenega dohodka in tudi na zavodu nisem prijavljena.




ksenija12 -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 11:36:15)

hvala za odgovora! sem pravkar klicala na občino in so mi rekli, da po novi določbi, ki velja od 1.1.2009, oseba, ki je državljan RS in ima tukaj tudi stalno bivališče, ne more biti več zavarovana po zakoncu. Da to velja samo za tiste z začasnim bivališčem.
Se pravi, da obstaja samo možnost zavarovanja kot občan. To sem napisala, če bi slučajno še koga zanimalo.




lukec -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 11:57:01)

Pa je to 100% res, ker za to bi mogla bit sprememba zakona, ki je pa jaz ne najdem. Pa tudi tiste, ki smo po partnerju zavarovane bi morale najbrž kakšno obvestilo dobiti, da nismo več[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




ksenija12 -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 12:05:23)

tako mi je zagotovila na ue ZZZS v Ljubljani, je rekla da je ta določba vstopila v veljavo s 1.1.2009 in sedaj velja, da so po zakoncu lahko zavarovani samo tisti, ki nimajo stalnega bivališča in niso državljani RS.
če katera dobi drugačno info, prosim sporočite
sem pa tudi že jaz pomislila, kako to, da tiste, ki ste /so zavarovane po zakoncu niso prejele nikakršnega obvestila




katra55 -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 14:39:54)

Jaz sem si zavarovanje rihtala Septembra in že takrat so mi rekli, da se ne da več zavarovati po partnerju.




lemavrica -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 14:43:52)

Avgusta sem bila jaz zavarovana preko moža in se je dalo brez problema.




lukec -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 16:46:51)

Da niso mal pomešali, ker s 1.1.09 velja. da prejemniki socialne pomoči niso več zavarovani po zakoncih ampak jim to časti država.
Če velja to kar so ti rekli potem smo vse, ki imamo zavarovanje po možu brez zavarovanja in nas o tem ni nihče obvestil, al kako?




Ajona -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 17:15:59)

V primeru, da si boš plačevala prispevke za pokojninsko, si plačuješ tudi zavarovanje in dodatno zavarovanje. Za en mesec pridejo prispevki 60€+12€ zavarovanje+23€ dodatno zavarovane (Vzajemna v mojem primeru), okrog 100€ na mesec, če štejem tudi provizije. To urejaš na ZZZS.
Sva poročena in če se ne bi odločila, da si plačujem pokojninsko, bi me lahko zavaroval mož po njem ali bi se zavarovala na občini kot občan.
Sprememba 01.01.09 pa je za tiste, ki prijemajo socialno pomoč, ti pa so zavarovani tudi dodatno in jim ni potrebno plačevat dodatnega zavarovanja.




Korina1 -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 17:18:43)

V mesecu novembru je mož menjal službo in tudi sedaj sem isto kot prej zavarovana po njem pa ni noben omenil ali kompliciral da to ni ali ne bo mogoče.




lukec -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 18:03:18)

IZVIRNO SPOROČILO: Ajona

V primeru, da si boš plačevala prispevke za pokojninsko, si plačuješ tudi zavarovanje in dodatno zavarovanje. Za en mesec pridejo prispevki 60€+12€ zavarovanje+23€ dodatno zavarovane (Vzajemna v mojem primeru), okrog 100€ na mesec, če štejem tudi provizije. To urejaš na ZZZS.
Sva poročena in če se ne bi odločila, da si plačujem pokojninsko, bi me lahko zavaroval mož po njem ali bi se zavarovala na občini kot občan.
Sprememba 01.01.09 pa je za tiste, ki prijemajo socialno pomoč, ti pa so zavarovani tudi dodatno in jim ni potrebno plačevat dodatnega zavarovanja.


Ja, se mi je zdelo, da so to dezinformacije.
Čeprav pri nas je tako, da če si v izvenzakonski zvezi ali poročen nimaš pravice biti zavarovan kot občan, ampak samo po partnerju.




lelaval -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 19:26:05)

Lahko si zavarovana po možu, če sta poročena, če pa živita v izvenzakonski skupnosti, pa moraza bit vsaj 2 leti na istem naslovu, da si preko njega zavarovana.




lukec -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 19:33:10)

Ja, sej, drugače pa ni izvenzakonska skupnost.




Anonimen -> RE: brezposelnost in zavarovanje (13.1.2009 21:34:12)

Jaz sem preko moža zavarovana. Kot občanka ne morem biti, ker imam avto pisan nase [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Sem pa od junija tako prijavljena. Jaz upam da če je sprmemba da me kdo obvesti.




Stran: [1]