penzija (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


drevozivljenja -> penzija (12.1.2009 21:04:27)

tako je na stvari.moj oča je imel nesrečo.stradal je na glavo,ima trajne posledice.ne bo mogel več delati.pa me zanima ali ima pravico do slo penzije.živi na hrvaškem ima pa slo državljanstvo.in ima že probleme s hrbtenico




lukec -> RE: penzija (12.1.2009 21:17:03)

Najbrž misliš, da bi šel oče v invalidski pokoj. Za to mora imeti ugotovljeno stopnjo invalidnosti. Pokojnina pa se izplačuje v državi, kjer pač plačuješ zavarovanje, torej tam kjer si zaposlen.




caillou -> RE: penzija (12.1.2009 21:32:02)

Tale avatar me pa spominja na Srki. Kje hodi ta ženska? Aja, od peznjona pa nimam pojma.




drevozivljenja -> RE: penzija (12.1.2009 22:13:12)

ja v invalidski pokoj.delao pa je na hrvaškem.pred par leti pa v sloveniji-tam ima 17let radnega staža.na hrvaškem je upravičen do penzije,zanima pa nas kako je v slo?a ima pravico?hvala vnaprej za odgovore




Anonimen -> RE: penzija (12.1.2009 22:25:17)

Če gre tam v invalidsko penzijo, dobi v bistvu iz Slovenije nek poračun. Sam mislim, da je starostna omejitev oz. mora dopolnit določena leta. Vsaj tako je od pokojnega kolega mami zrihtala. V Bosni ima svojo penzijo, iz Slo pa dobi isto, sam je čakala da je dopolnila 53 let.Pa 6 let je morala imet del. dobe pri nas.
Pozanimaj se na ZPIZ-u.So prijazni.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: penzija (12.1.2009 22:26:36)

Isto dobivajo pri nas dedi, ki so delali v Nemčiji. Tud če so tukaj že bili v penziji, od tam dobivajo po 63 letu starosti.




Stran: [1]