Olajšava za vzdrževane družinske člane (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Korina1 -> Olajšava za vzdrževane družinske člane (12.1.2009 11:01:26)

Vsi tisti ki niste med letom uveljavljali olajšave za družinske člane morate do 31.januarja oddati na svoj davčni urad. Vlogo si lahko sprintate s spletne strani.


http://www.durs.gov.si/si/aktualno/dohodnina_2008/







misa4 -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (12.1.2009 11:05:58)

Hvala za informacijo, bi ziher pozabila.




Nea_teja_ -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (12.1.2009 11:06:45)

Uf Korina še dobro da si to napisala bi kmalu pozabila.




Korina1 -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (12.1.2009 11:10:48)

Malenkost, sem slučajno našla na internetu pa sem napisala ker vem da marsikomu pride prav.

Me pa zanima če kdo ve kakšna je na koncu razlika ali imaš npr. otroka vse leto ali ga uveljavljaš na koncu leta?




Blink1 -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (12.1.2009 12:00:19)

Mene pa zanima, če moramo to vsako leto oddajat? Slišala sem namreč, da če ni sprememb od lani, da ni treba oddat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Vrtnica79 -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (12.1.2009 13:42:05)

Ja, baje je potrebno oddat vsako leto.





uursa -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (12.1.2009 14:13:33)

Meni so na DURSU povedali,da je treba oddajat vsako leto.




liliana -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (12.1.2009 14:19:55)

Oddati je potrebno vsako leto, vendar LE, če med letom 2008 niste uveljavljali posebne olajšave za vzdrževane družinske člane ali če med letom uveljavljane podatke želite spremeniti........





Mišni -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (12.1.2009 14:22:14)

Hvala, spintala za celo firmo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




m@j@ -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (12.1.2009 14:28:38)

Jaz pa sem razumela, da lahko oddaš samo preko spletne strani.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
A potem se lahko odda na davčnem uradu? Kako je pa z informativnim izračunom? Ali upošteš tudi decembrski dohodek (se pravi plača v januarju?)?





Sonnja -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (12.1.2009 14:31:38)

kako se pa odda preko spletne strani a samo podatke izpolniš pa pošlješ?




m@j@ -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (12.1.2009 14:45:20)

preko strani e-davki, se mi zdi.




urbancek -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (21.1.2009 6:50:51)

Mene pa nekaj zanima - mogoče katera ve

Ali lahko mož mene vpiše kot vzdrževanega družinskega člana, glede na to da sem po četrtem otroku ostala doma in nimam lastnih sredstev za preživljanje.




Volga -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (21.1.2009 7:11:47)

Zdaj pa čisto kmečko vprašanje in prosim tudi tak odgovor: mož ima otroka na plači od samega začetka. Lani je oddal to vlogo oz. izjavo, a jo mora letos tudi? Med letom ni bilo nobenih sprememb, vse je tako kot recimo lani julija. Torej DA ali NE? Samo to. Hvala.




liliana -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (21.1.2009 8:46:52)

NE.

In še enkrat, te vloge sploh ni potrebno oddajati, če je eden od staršev otroka že uveljavljal pri olajšavi med letom 2008.....odda se le v primeru, če otroka med letom 2008 ni nihče uveljavljal pri olajšavi ali če pride do kakšnih sprememb (da pri izračunu dohodnine ugotovite, da se vam bolj splača, da otroka/e ima pol leta recimo oče, pol leta pa mati)......

ker davčni urad ima podatke, ki jim jih posredujejo delodajalci in če ste otroka že uveljavljali pri olajšavi med letom 2008 bo davčni urad to upošteval pri izračunu dohodnine.....




liliana -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (21.1.2009 8:50:28)

Volga, če pa sprašuješ za vlogo oz. izjavo, ki jo ob uveljavljanju olajšave za otroka mati ali oče podpišeta pri delodajalcu je tudi v tem primeru odgovor NE.....Kajti tudi v tem primeru se da ta izjava samo ob kakšni spremembi......




ZARA -> RE: Olajšava za vzdrževane družinske člane (21.1.2009 11:55:04)

Res hvala za opozorilo, jst bi itak pozabila.




Stran: [1]