Novi sosed (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Nea_teja_ -> Novi sosed (11.1.2009 21:39:19)

Matr sem jezna me je dons razkuru tanov sosed.Stanovanje je kup cca tri mesece nazaj in od takrat nonstop štema razbija itd.Živimo v bloku in naj bi vsak pucal blok enkrat na teden do naslednjega štuka sta pa dva.Blok je cela štala vse rože na hdniku so crknle od praha,ograja je bela se sploh nemoreš prijeti .Sem zadnjič namedla 4 smetišnice praha ,peska ,betona it .Pa pride frajer po štengah in mu lepo rečem da bi lahko vsake toliko pomedu  in ače neki zjat namene češ kaj se to mene tiče itd namesto da bi reku hvala.Tud mi smo se selil pa sem stanovala prej v Lj pa sem vsak dan hodila pospravljat ,ko o delali on pa je domačin in pride tudi vsak dan ampak samo pogledat kok so naredl.Pol mi je pa še reku sej tko nimaš kej počet pa pometi blok namesto mene.Kreten neumn pri treh otroocih pa res ni nobenega dela kot sedet pred vrati z metlo in cunjo.Matr me je razpizdu bi mu kr metlo in ajmar z vodo vrgla v glavo.Uf sem se mogla malo spucati.

Kako bi vi odreagirale v takem primeru?




Ribica ** -> RE: Novi sosed (11.1.2009 22:08:17)

Tvoja ideja v zadnjem stavku ni svoh [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 

Sicer pa kaj pa vem - kdo je "glavni" v bloku? Naj mu pac nekdo objasne, kaka so pravila in da se jih mora drzat. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




ZmajTolovaj -> RE: Novi sosed (11.1.2009 22:17:32)

Hja, pri nas bi najbrž takemu prišleku eno skupno obvestilce pustili na oglasni tabli. Sej najbrž gre še komu drugemu tudi na jetra?




Anonimen -> RE: Novi sosed (11.1.2009 22:18:00)

Če mate upravnika se nanj obrni.
Drgač pa hišni svet(al neki tacga).
Jaz sm se tud na tem sestanku razkurla, pa so me sicer mal čudno gledal, sam zdej je pa mir. K pr nas ni tud nihče pucal. Si zjutrej lepo v kkšno konzervo al pa plunek al pa na čigum stopu[sm=hudicek1.gif]

Drgač pa v nedeljo ne sme razbijat.
Pa obvestilo more bit da prenavljajo.
Pa skupne prostore ne sme razbijat in jih svinjat. Hišni red mu skopirejte pa v kaslc. Pa če se le da se vsi sosedje skup dobte. Sama boš težko kej nardila.




hubi -> RE: Novi sosed (12.1.2009 7:58:24)

Moja sestra je imela vselitveno večerjo, ki se je malo potegnila. In je imela takoj drugi dan obešen hišni red in obkrožena pravila. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Govori s hišnikom, skliči hišni svet ali pa kar sama obesi obvestilo. Pa še povejte mu, da je vljudna komunikacija ključ do dobrih sosedskih odnosov.




Nea_teja_ -> RE: Novi sosed (12.1.2009 10:07:47)

Sej to je problem pri nas nimamo ne hišnika ne upravnika se ne moremo zmeniti.Živim v manjšem bloki z dvema štukoma in v vsakem so tri stranke.Spodaj ene sploh ni pride samo enkrat na leto ker živi v tujini pa še dve druge sosede .Ena je stara okrog 25 in je tudi čisto nedostopna je najemnica od firme ,ki ima v prtličju pisarne druga je malo čudna ampak ok ,zgoraj smo pa mi ,tanov in fant ,ki ima okvaro vida.Snežolke nimamo ,ker jo je treba plačati in nihče od navedenih ni zato in mamo skoz ene probleme.Hišnega reda pa tudi še niti sama nism vidla nikjer tako da res ni kaj veliko za narest.Sedaj samo še čakam kdaj se bo ta mulc uselu in naredu kakao fešto upam da ne kmalu in da bo nehal razbijat.




Ribica ** -> RE: Novi sosed (12.1.2009 10:35:07)

Ja kdo vam pa izstavlja racune? Saj nekdo pa mora hiso upravljat, tudi, ce se samoupravljate, mora bit nekdo "kontaktna oseba" [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 




Nea_teja_ -> RE: Novi sosed (12.1.2009 11:03:12)

Ribica res nimamo nobenga žarnce mena tisti  ,ki se spomne ,pospravlajmo tudi ponavadi spodnja soseda  in jest ,ker obena ne mara svinjarije itd,centralna je skupna sicer majo kluč dol v pisarni od vrat itd.Saj pravim cela štala.Položnice za komunalo pa dobivamo direkt od komunale in ne preko kakega spl-a ali pa kaj podbnega




Anonimen -> RE: Novi sosed (12.1.2009 11:15:35)

IZVIRNO SPOROČILO: Nea_teja_

Ribica res nimamo nobenga žarnce mena tisti  ,ki se spomne ,pospravlajmo tudi ponavadi spodnja soseda  in jest ,ker obena ne mara svinjarije itd,centralna je skupna sicer majo kluč dol v pisarni od vrat itd.Saj pravim cela štala.Položnice za komunalo pa dobivamo direkt od komunale in ne preko kakega spl-a ali pa kaj podbnega


Potem je že čas, da se temu naredi red, v tvojem primeru dvojni. Kaj pa da kar sprintaš hišni red in ga daš na zelo vidno mesto, če je treba na več koncev?




Mišni -> RE: Novi sosed (12.1.2009 11:19:13)

Če sem prav razumela, še ne stanuje tam, samo gledat hodi, kaj so obrtniki naredila. Najbrž se še ne čuti pripadnika vaše skupnosti, pa prav ne vem kako vljuden ali vsaj kulturen očitno tudi ni.
Jaz mu zdaj na tvojem mestu ne bi nič več rekla, ker očitno nima smisla. Mogoče mu bo kdaj pozneje, ko se bo vselil, še žal za to, kar je rekel, in ga bo sram. Mogoče pa ne.




Nea_teja_ -> RE: Novi sosed (12.1.2009 12:05:50)

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Če sem prav razumela, še ne stanuje tam, samo gledat hodi, kaj so obrtniki naredila. Najbrž se še ne čuti pripadnika vaše skupnosti, pa prav ne vem kako vljuden ali vsaj kulturen očitno tudi ni.
Jaz mu zdaj na tvojem mestu ne bi nič več rekla, ker očitno nima smisla. Mogoče mu bo kdaj pozneje, ko se bo vselil, še žal za to, kar je rekel, in ga bo sram. Mogoče pa ne.


Se strinjam




Stran: [1]