Je to laringitis? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


*Naja -> Je to laringitis? (2.1.2009 8:07:46)

Naša 10-mesečna pupika je dobila pred 4 dnevi vročino 39. Ker ni padla tudi po analgetiku sem jo naslednji dan peljala k pediatru in Dg. je bila viroza. Vročina je nato naslednji dan sicer padla, se je pa ponoči pojavil grd kašelj, tako da je sedaj dete skoraj čisto brez glasu. Včeraj zvečer sem ji naredila paro v kopalnici, pa ne vem, če je kaj dosti pomagalo, ker je, ko je šla spat, kakšne 4 ure, tako grozno kašljala, da sploh ni mogla spati. No, nekje po polnoči se je zadeva umirila in je nato spala do jutra, se je pa slišalo rahlo piskanje med dihanjem. Pediatrinja je rekla, da če vročina ne pade do sobote, da se morava prit pokazat. Zdaj pa ne vem, ali bi jo  morala peljati že danes, ali še počakam in najprej poskusim sama s paro in vlaženjem zraka v prostorih[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anonimen -> RE: Je to laringitis? (2.1.2009 9:27:56)

Jaz ti ne znam pomagat,mogoce pa ti bo tale link kaj pomagal
http://med.over.net/forum5/search.php?46,search=laringitis,page=1,match_type=ALL,match_dates=90,match_forum=THISONE




mamči -> RE: Je to laringitis? (2.1.2009 10:45:27)

Po moje je tole bolj podobno bronhitisu. Če ji močno piska in se ne zna izkašljevat bi jaz šla rajši k zdravniku, da predpiše kakšno pumpico. Pri laringitisu se pojavlja lajajoč kašelj, brez piskov v dihalih.
Drugače zelo olajša dihanje, ča imaš možnost uporabe inhalatorja, redno čisti nosek, vzglavje pri ležanju naj bo višje, zrak v spalnici raje bolj hladen in vlažen.




duhica -> RE: Je to laringitis? (2.1.2009 12:42:12)

Pri laringitisu bi bile tudi težave z dihanjem in ti najbrž ne bi zaspala. vsaj pri nas je bilo tako. Pri takih malih res težko presodiš, kako hudo je, zato sem jih ja pa k zdravniku peljala, da jih je poslušal in me pomiril, al pa dal zdavila. 




botrca -> RE: Je to laringitis? (2.1.2009 13:50:04)

Tudi jaz bi šla k P nič ne bi čakala.




Kranjcanka -> RE: Je to laringitis? (3.1.2009 17:54:53)

ne vem, kaj mislis pod analgetik. analgetik ne zniza nujno temperature. za to rabis antipiretik npr paracetamol (calpol, lekadol...). je pa tako, da viroza traja okrog 7, 10 dni in te je zato narocila za danes. sicer pa en dan gor ali dol, tudi ce sta sli vceraj :)

upam, da je vse ok

lp




TomTaylor -> RE: Je to laringitis? (3.1.2009 21:21:49)

Za laringitis je značilen lajajoč kašelj, kot bi pes zalajal.  Takoj veš, da ne gre za "običajni" kašelj.

Po tvojem opisu sodeč bi rekla, da gre za bronhitis, vsekakor pa je treba obiskat pediatra.




Naja31 -> RE: Je to laringitis? (3.1.2009 21:25:23)

Se strinjam z TomTaylor. Kašelj pri laringitisu prepoznaš takoj,ker je res značilen.  




ZmajTolovaj -> RE: Je to laringitis? (4.1.2009 21:14:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Se strinjam z TomTaylor. Kašelj pri laringitisu prepoznaš takoj,ker je res značilen.  


Se strinjam. Obupen zvok.




Stran: [1]