Vneta koža na križu!! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


brest -> Vneta koža na križu!! (30.12.2008 20:53:47)

Živjo.

Moj pikec je star 5m in že nekaj časa imam težave z razdraženo kožo na križnem predelu. Koža je rdeča, včasih popokana, ko se zdravi pa luskasta. Sprva sem mislila da sem ga slabo umivala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image], vendar pa je to tako visoko, da urin sploh ne pride do tja. Ugotovila sem da se to pojavlja na tistem delu plenic, ki je zelo tanek in skorajda že brez vpojnega, bombažnega jedra, skoraj samo plastika. Ali katera pozna to? Sploh ne vem kaj naj naredim.

Ali katera pozna kakšne plenice. ki bi bile tudi na tem zadnjem, najvišjem delu dobro obložene? 

Hvala za pomoč,





Kranjcanka -> RE: Vneta koža na križu!! (30.12.2008 21:35:26)

kaj pa ce bi ta zgornji del zavihala nazaj? 




Anonimen -> RE: Vneta koža na križu!! (30.12.2008 23:09:15)

Menjaj plenice.




melanija -> RE: Vneta koža na križu!! (31.12.2008 9:53:05)

Če nisi še poskušala menjat plenic stori to čimprej, ker je možno da je alergija na plenice.

Moj ima 10 mes in se mu je to dogajalo čez poletje, najprej sem mislila da je to zaradi vročine a se je izkazalo da gre za alergijon na plenice (imeli smo mullerjeve). Potem pa mu je to zginilo v 14 dneh samo od sebe.




majči22 -> RE: Vneta koža na križu!! (31.12.2008 10:00:36)

Jest ti bi tudi svetovala, kot moje predhodnice z menjavo plenic, v kolikor nisi že probala.




Mišni -> RE: Vneta koža na križu!! (31.12.2008 10:18:22)

IZVIRNO SPOROČILO: Kranjcanka

kaj pa ce bi ta zgornji del zavihala nazaj? 


Točno moje misli. Naztaj zavihaj za začetek.




brest -> RE: Vneta koža na križu!! (31.12.2008 20:45:35)

Nazaj zavihati ne bi pomagalo ker je vneta koža vsaj 10x10cm. Zamenjala sem že, pa ni pomagalo, res pa je da so bile plenice podobne.

hvala




Anonimen -> RE: Vneta koža na križu!! (31.12.2008 21:28:21)

nekej sem slišala da se vsaj v baby centru sem slišala ko je ena spraševala prodajalko za plenice iz bombaža sam ne vem če niso to ble za večkratno uporabo ne za enkratno. ne vem pa točno prašej tam.

probaj mu križ namazat s bepanthenom plus




Mišni -> RE: Vneta koža na križu!! (2.1.2009 18:16:08)

IZVIRNO SPOROČILO: vandame
probaj mu križ namazat s bepanthenom plus


Ja, to res probaj.




brest -> RE: Vneta koža na križu!! (2.1.2009 20:22:43)

mažem že en mesec, pa je bolje potem pa čez dva dni spet. Treba je poiskati vzrok in ga odpraviti.

hvala vseeno.




mamica1 -> RE: Vneta koža na križu!! (2.1.2009 21:31:40)

ja z menjavo plenic bi morala že prej poskušat, ker 1 mesec pa 10 x 10 cm vnete kože je pa že za zdravniku pokazat pa mal vprašat po mojem mnenju




Mišni -> RE: Vneta koža na križu!! (4.1.2009 13:16:59)

IZVIRNO SPOROČILO: mamica1

ja z menjavo plenic bi morala že prej poskušat, ker 1 mesec pa 10 x 10 cm vnete kože je pa že za zdravniku pokazat pa mal vprašat po mojem mnenju


Ja, to je pa tudi res. Čudno, da potem še nisi probala plenic zamenjat. No, samo dokler Bepanthen ali mogoče hladilno mazilo pomagata vnetje preprečit, je še v redu.




jakaracman -> RE: Vneta koža na križu!! (4.1.2009 15:15:07)

To je najbrž alergija.Pojdita se pokazat h pediatru.




brest -> RE: Vneta koža na križu!! (4.1.2009 19:50:40)

tudi jaz razmišljam o tem, saj je alergičen na mleko in citruse [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Zaenkrat kaže bolje z Babylove, razmišljam pa tudi v tej smeri.

lp, hvala




brest -> RE: Vneta koža na križu!! (4.1.2009 19:56:07)

aja, plenice sem pa že prej menjala samo so bile vse zelo podobne, zelo plastične zadaj. Potem sem pa še ugotovila da hladilno mazilo ki sem ga uporabljala vsebuje CiTronsko kislino [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Jutri imamo alergologa pa bomo videli. Kot sem povedala je pa z babylove bolje, pa zavihane cca 3cm, kolikor sploh gre.




Stran: [1]